Peklo / Novinky z NHL / Tampa, St. Louis a Pittsburgh srovnávají série, Anaheim vyhrál i druhý domácí zápas
jets @ ducks WCQ 2015 pavelec

V noci byly odehrány další čtyři zápasy play-off NHL. Série byly ve třech případech srovnány na 1-1, jediný Anaheim získal na domácím ledě svůj druhý bod.

Po tom, co Tampa Bay první zápas na domácím ledě prohrála, do toho druhého vstoupila zcela s jiným úmyslem a hned na začátku 4. minuty ji poslal Tyler Johnson v přesilové hře do vedení. Ten samý hráč na konci druhé třetiny zvyšoval již na 4-0 a nakonec byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Detroit dokázal korigovat stav až ve třetí třetině, když se v 6. minutě dokázal prosadit slovenský útočník Tomáš Tatar. O 10 minut později však v přesilové hře zvýšil, opět na rozdíl čtyř gólů, Filppula a Tampa tak nedovolila ve druhém domácím zápase jakékoliv drama.

Český gólman Petr Mrázek odchytal první dvě třetiny, do závěrečného dějství nastoupil Jimmy Howard. Mrázek obdržel 4 góly z 18 střel a uvidíme, zda dostane důvěru v prvním domácím zápase. Marek Židlický na straně Detroitu a Ondřej Palát na straně domácí Tampy se neprosadili, Andrej Šustr se za Tampu blýsknul gólem na 3-0, po krásné nabídce Filppuly.

Tampa Bay Lightning 5-1 Detroit Red Wings

Góly: 4. PPG Johnson (Nesterov, Kucherov), 28. Killorn (Callahan, Stamkos), 35. Šustr (Filppula, Namestnikov), 40. Johnson (Hedman), 46. Tatar (Quincey, Nyquist), 56. PPG Filppula (Stamkos, Nesterov)

Hvězdy zápasu: 1. Tyler Johnson, 2. Victor Hedman, 3. Ryan Callahan (všichni TBL)

Druhý zápas Východní konference se odehrál na ledě Rangers, kteří i přes vedení v zápase 1-0 nakonec podlehli Pens v přestřelce 3-4 a dovolili jim tak sérii srovnat na 1-1. Pittsburghu pomohla vyloučení domácích Rangers, díky kterým dokázal nejprve Sutter srovnat na 1-1 a v polovině 3. třetiny pojistil vedení gólem na 2-4, taktéž v přesilovce, Chris Kunitz. Naopak Rangers dokázali ze sedmi početních výhod využít pouze jedinou. Ve druhém zápase se probudil kapitán hostů Crosby, který podpořil svůj tým hned dvěma góly a byl vyhlášen 1. hěvzdou zápasu.

New York Rangers 3-4 Pittsburgh Penguins

Góly: 18. Stepan (Miller, McDonagh), 31. PPG Sutter (Downie, Kunitz), 35. Crosby (Hornquist, Cole), 39. Crosby (Kunitz, Martin), 44. PPG Brassard (Zuccarello, Yandle), 50. PPG Kunitz (Sutter, Perron), 60. Nash (Stepan, Boyle)

Hvězdy zápasu: 1. Sidney Crosby, 2. Chris Kunitz, 3. Brandon Sutter (všichni PIT)

Další zápas, kde došlo ke srovnání série, bylo střetnutí St. Louis a Minnesoty. Podobně jako na východě Tampa, tak také St. Louis nedovolili svému soupeři komplikovat sérii. hned v první třetině se dvakrát trefil Tarasenko, který zápas završil 16 vteřin do konce hattrickem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jediný střelcem Minnesoty byl po asistencích Coyleho a Vaneka Marco Scandella. Stav 2-1 pro domácí Blues trval až téměř do konce zápasu, kdy ve dvou posledních minutách přidali Bluesmani další dva góly a spečetili tak svoji výhru.

Zbyněk Michálek odehrál téměř 20 minut, bod si nepřipsal ale v hodnocení +/- si připsal dva plusové body. Jaškin odehrál taktéž slušnou porci, téměř 16 a půl minuty a z toho téměř dvě minut v přesilových hrách, bodově se ale neprosadil.

St. Louis Blues 4-1 Minnesota Wild

Góly: 14. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 19. PPG Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 42. Scandella (Vanek, Coyle), 59. Berglund (Schwartz), 60. EN Tarasenko (Lehtera)

Hvězdy zápasu: 1. Vladimir Tarasenko, 2. Jake Allen, 3. Alexander Steen (všichni STL)

Jediným dnešním zápasem, kde nedošlo k vyrovnání série, bylo střetnutí lídra Západní konference Anaheimu a Winnipegu. Dlouho to však vypadalo, že se Jestřábům podaří druhý zápas na ledě Ducks urvat. Od 35. minuty po gólu Adama Pardyho vedli, což jim vydrželo až do 51. minuty, kdy v přesilovce srovnal Maroon. Když už vše vypadalo na prodloužení, předvedl dobrou práci v rohu kluziště Silfverberg, vybruslil do prostoru kruhu pro vhazování a 20 vteřin před koncem urval vedení pro domácí, které již nepustili.

Jiří Tlustý ani Michal Frolík se neprosadili, Pavelec dokázal pochytat 29 ze 30 střel.

Anaheim Ducks 2-1 Winnipeg Jets

Góly: 36. Pardy (Perreault, Lowry), 51. PPG Maroon (Fowler, Getzlaf), 60. Silfverberg (Kesler, Despres)

Hvězdy zápasu: 1. Jakob Silfverberg, 2. Sami Vatanen, 3. Ryan Getzlaf (všichni ANA)

Maraton NHL dnes bude pokračovat zápasy Osrovanů a Capitals, Nashvillu v Chicagu, Montréalu v Ottawě a Vancouveru v Calgary.

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …