Peklo / Binghamton Devils / K postupu chyběl kousek, přesto je sezóna farmy u konce

K postupu chyběl kousek, přesto je sezóna farmy u konce

Devět dubnových duelů zvládli Albany Devils proměnit v sedm vítězství, avšak ani takhle přesvědčivá kladná bilance neotevřela ďábelským hokejistům přivřené dveře od bitev o Calderův pohár. K postupové radosti jim scházelo uhrát v základní části o tři body více. 76 kol je ale minulostí a ortel je nezměnitelný.

Albany Devils – Syracuse Crunch 6:2 (1:1, 0:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 17. Whitney (Lorito, Scarlett), 42. Helgeson (Whitney, Lorito), 42. Thomson, 48. Whitney (Burlon, Lorito), 54. Lorito (Sislo, Scarlett), 57. Matteau (Lorito) – 4. Gourde

Crunch dlouhou dobu drželi s domácím týmem krok, nedovolovali příliš častý vznik samostatných úniků a do druhé části si družstva přenesla nerozhodný výsledek 1:1. Ďáblové začali častěji chodit do nebezpečných míst a párkrát velice nepříjemně zkusili prostřelit gólmana, ovšem ten vždy stačil kotouč podle potřeb zpracovat.

Pravá ofenzivní bouře se dostavila s počátečními okamžiky třetí třetiny, Albany za dvě minuty dvakrát skórovalo a ztlumilo vzdor soupeře. Hostujícím se nedařilo uklidnit situaci ani při domácích přesilovkách, z nichž se vyvinuly další dva zářezy. Červenobílí zocelili obrannou část ledové plochy, čímž zastavili i poslední marné snažení Syracuse.

W-B/Scranton Penguins – Albany Devils 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Matteau (D. Zajac, McKelvie), 18. Whitney (Wohlberg), 44. Burlon (Thompson, Sestito), 46. D. Zajac (Helgeson, Whitney)

Klíčem k úspěchu hostujícího seskupení bylo skvěle sehrané první dějství. Tučnáci se schovali do tepla vlastního pásma, odkud se pouze občasně vydávali na útočné výlety. Opačnou myšlenku uváděli do reálné podoby hráči z Albany, jež zaslouženě vedli 2:0. Domácí sestava vylepšila celkový dojem kvalitní hrou během druhé dvacetiminutovky, ale ke smazání rozdílu to nevedlo.

Devils se poučili z chyb, aktivně se vrhli do uzavírací fáze střetnutí a zásluhou Burlona a Darcyho Zajaca opevnili hlídaný náskok novou dvojnásobnou gólovou vrstvou. Celek Wilkes-Barre již obrat nezorganizoval, a proto Ďáblové s klidem na holích připsali důležitou dvoubodovou kořist.

Albany Devils – Hartford Wolf Pack 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Burlon (Matteau, D. Zajac), 34. Sislo (Whitney, Scarlett), 55. Sislo (Scarlett, Whitney), 59. Boucher (Thompson, Sestito) – 6. Lindberg (Bourque, Bodie), 21. Bourque (Kristo)

Devils neměli osud ve svých rukou, i přes negativní pozici však vstoupili do boje proti Hartfordu s dávkou odhodlání, které jim umožnilo ještě dlouho před sirénou odpovědět na úvodní trefu Lindberga. Velmi vyrovnaný zápas si zachoval konstantní obraz také v rámci prostřední třetiny, kdy sice Wolf Pack znovu získal vedení při početní převaze, jenže i domácí využili výhodného rozložení sil.

Tvrdý boj pokračoval dále, minuty ubíhaly a obě mužstva stále navzájem držela krok. Vývoj utkání nasměroval pro hosty nedobrým směrem až v 55. minutě Sislo, jehož úspěch později donutil opustit brankáře Danise brankoviště. Odkrytou klecí Albany nepohrdlo a rozloučilo se s dlouhodobou fází vítězně.

I když farma New Jersey uzavřela letošní ročník čtyřmi výhrami v řadě, nenahlédne pod pokličku play-off. Skvělý začátek soutěže vzbuzoval jenom ty nejoptimističtější emoce, ale bodově neúrodná šňůra, táhnoucí se od listopadu až do nového kalendářního roku, nahlodala hráčské sebevědomí, jež se z hlubokých ran kompletně zregenerovalo teprve během března.

Konečným umístěním Albany po téměř osmdesáti duelech je 10. příčka Východní konference vyjádřená ziskem 85 bodů. Nebýt zmiňované chatrné série, mohli Ďáblové klidně slavit, neboť poslednímu postupujícímu Portlandu Pirates dostačovalo k obsazení osmého místa 87 bodů a kladné skóre 203:190.

zdroj: theahl.com, thealbanydevils.com