Peklo / Novinky z NHL / Anaheim má mečbol, sérii vedou i Wild a Rangers

Anaheim má mečbol, sérii vedou i Wild a Rangers

Jako druhý tým v play-off NHL 2015 se k mečbolu dostali Kačeři. Vedení v sérii se ujali také Rangers a poměrně překvapivě i Divočáci z Minnesoty.

Rangers do zápasu v Pittsburghu vstoupili velice dobře. Vedení 1:0 se ujali v deváté minutě, kdy přihrávku do brejku obdržel Carl Hagelin. A ten s pukem nijak neotálel, napálil ho na branku a dal gól.

Druhou branku vsítil cca v polovině druhé periody Chris Kreider a s domácími to moc dobře nevypadalo.

Ve třetí třetině sice dokázal Patric Hörnqvist snížit na rozdíl jediné branky, domácí už ale na Lundqvista vyzrát nedokázali a Rangers se tak ujali vedení v sérii 2:1.

“První dvě třetiny jsme hráli velice dobře a chtěli jsme to přenést do třetí třetiny, ale trochu jsme se usadili a moc to nešlo,” řekl po utkání centr Rangers Derek Stepan. “Ale tak je to v play-off vždy. Týmy se ve třetí třetině enormně snaží. Cestu k výhře jsme ale našli.”

“Naše hra ve třetí třetině byla výrazně lepší, sami jsme to museli vidět,” potvrdil Stepanova slova i Sidney Crosby. “Takhle musíte hrát vždy celý zápas.”

Pittsburgh Penguins 1:2 New York Rangers
54. Hörnqvist (Crosby, Cole) – 9. Hagelin (Yandle, Girardi), 32. Kreider (Staal, Girardi)

Střely: 24:26
Trestné minuty: 10:8

Tři hvězdy zápasu: 1. Henrik Lundqvist, 2. Patric Hörnqvist, 3. Chris Kreider

Penguins: Fleury – Martin, Lovejoy, Scuderi, Cole, Dumoulin, Chorney – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Winnik, Malkin, Perron – Bennett, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Comeau
Rangers: Lundqvist – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miller – Hagelin, Hayes, St. Louis – Glass, Moore, Fast

Na svém domácím ledě se poprvé v play-off představila i Minnesota. Ta byla v zápase s Blues lepší a po zásluze ho dovedla k výhře.

Nejprve se trefil až ve 35. minutě Jason Pominville, který zakončil skvělou akci Granlunda po přihrávce od Pariseho. O chvilku později se tato trojice prosadila znovu, tentokráte stál na konci celé akce neúnavně bojující Zach Parise, bývalý kapitán New Jersey.

Ve třetí třetině se Blues snažili co to dalo, ale nakonec ještě jednou inkasovali. Bylo to 2 minuty a 2 vteřiny před koncem z hole Niederreitera do prázdné branky. Minnesota se tak ujala vedení v sérii 2:1.

“Moc se mi nelíbily naše výkony v St. Louis. Věřil jsem, že to umíme lépe,” prozradil Zach Parise. “Naštěstí jsme dnes tak zahráli. Více jsme byli na puku, více jsme útočili, lépe napadali, prostě jsme byli lepší.”

“Oni hodně bruslili a chtěli být aktivní. My jsme stáli ‘na patách’ a hráli pasivně, čímž jsme jim to umožnili,” hledal příčiny porážky David Backes. “Oni jsou opravdu velice rychlí, což nám ukazují celou sérii. Dnes jsme za to zaplatili.”

Minnesota Wild 3:0 St. Louis Blues
35. Pominville (Parise, Granlund), 37. Parise (Pominville, Granlund), 58. Niederreiter

Střely: 24:17
Trestné minuty: 0:16

Tři hvězdy zápasu: 1. Zach Parise, 2. Jason Pominville, 3. Devan Dubnyk

Wild: Dubnyk – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine
Blues: Allen – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Steen, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Backes, Oshie – Schwartz, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Suverénně nejlepší zápas se odehrál mezi Ducks a Jets. Padlo v něm celkem devět branek, pojďme si to shrnout po třetinách.

Jako první se prosadil domácí tým, konkrétně to byl Lee Stepmniak, jenž se prosadil z dorážky. O vyrovnání se ale postaral hostující Cam Fowler sedm sekund před koncem první periody.

Druhou třetinu gólem otevřel Anaheim, konkrétně Corey Perry na počátku 24. minuty. Domácí celek ale dokázal v přesilovce vyrovnat, Tyler Myers totiž odražený puk poslal ihned na branku a hostující gólman neměl nárok. Do vedení dostal Winnipeg ve 30. minutě Blake Wheeler, vyrovnání ovšem zařídil Jakob Silfverberg. Ve 39. minutě si ovšem Jets opět vzali své vedení zpět a přenesli si ho do třetí třetiny.

V té už to dlouho vypadalo, že to dovedou do zdárného konce, nicméně po krásné přihrávce od Silfverberga se dokázal prosadit Ryan Kesler a opět bylo vyrovnáno. Zápas tedy nakonec dospěl do prodloužení.

A v něm se stejně jako v třetí třetině prosadili jen Ducks. Konkrétně to byl Rickard Rakell, který tečí rozhodl o tom, že se Anaheim ujímá vedení 3:0 v sérii.

“Do zápasu jsme vstoupili dobře jen díky té energii v aréně. Potřebovali jsme to. Díky tomu jsme v úvodu byli lepší,” měl radost ze začátku zápasu trenér Winnipegu Paul Maurice.

“Opravdu tu byla skvělá atmosféra a Jets to nabudilo. Nevím, jestli jsme si s tím poradili skvěle, ale zvládli jsme to přežít. Na začátku to bylo ale opravdu neskutečné,” smekl poklonu i hostující kouč Bruce Boudreau.

Winnipeg Jets 4:5pp Anaheim Ducks
10. Stempniak (Lowry, Trouba), 27. Myers, 30. Wheeler (Stafford, Enström), 39. Little – 20. Fowler (Cogliano, Silfverberg), 24. Perry (Lindholm, Beauchemin), 37. Silfverberg (Kesler), 58. Kesler (Silfverberg, Cogliano), 66. Rakell (Beauchemin, Cogliano)

Střely: 35:31
Trestné minuty: 8:8

Tři hvězdy zápasu: 1. Bryan Little, 2. Jakob Silfverberg, 3. Tyler Myers

Jets: Pavelec – Pardy, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Perreault, Lowry, Stempniak – Tlustý, Slater, Thorburn
Ducks: Andersen – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf, Perry – Beleskey, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Rakell, Palmieri – Etem, Fleischmann, Jackman

Zdroj ohlasů: nhl.com

Zdroj obrázku: nhl.com, Jonathan Kozub

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …