Peklo / Binghamton Devils / Bodovým králem je Whitney, střelcem Thompson

Bodovým králem je Whitney, střelcem Thompson

Sezóna ďábelské farmy možná skončila smutnou tečkou, ale není důvod, aby pesimismus v Albany musel dlouho přetrvávat. Týmem prošlo během sedmi měsíců mnoho schopných hokejistů a nemalá skupina z nich dokázala flexibilitu a stálou výkonnost, čímž jednotliví aktéři nasbírali cenné zkušenosti.

Zásluhou šikovných rukou a zabijáckého instinktu obsadil první místo v týmovém bodování Joe Whitney. Nedá se povědět, že by šlo o nějaký překvapivý počin, protože právě tenhle americký křídelní hráč a zároveň asistent kapitána analogického výsledku dosáhl také v minulých třech ročnících.

Tentokrát však získal 60 bodů (23+37), což je jeho osobní rekord. Nadále tak s vysokým odstupem vládne všem historickým bodovým tabulkám. Jeho výborná individuální představení dovolila vrátit Albany Devils zpět do hry o vyřazovací boje.

Mířidla často zaměstnával Paul Thompson. Útočník naskočil do hry celkem 71krát a v rámci těchto duelů si připsal 33 tref, proto s přehledem setřásl všechny potenciální pronásledovatele a předvedl, že problémy New Jersey se střílením branek mohou mít poměrně snadné řešení.

Těžil zejména z vysokého počtu vypálených střel, gólmany soupeřů prověřil celkem 237 pokusy. Jeho palebná úspěšnost pohybující se kolem 14 procent mluví sama za sebe. Třináct zářezů zaznamenal při hře v početní výhodě, avšak to mu nic neubírá na skvělém dlouhodobém počínání.

Jednou z nejvýraznějších příčin celkového selhání bylo příliš mnoho inkasovaných branek, které se odrazily v hodnocení účasti na ledě +/-. V tomhle ohledu převzali královské žezlo Stefan Matteau a Graham Black (oba +9). Chvost tohohle statistického porovnávání si přivlastnil Chris McKelvie (-14).

Kromě chvályhodně sehrané ofenzivní fáze fungovala hra na vysoké úrovni i v zadních prostorech hrací plochy, kde vykonávali poctivou práci hráči jako Brandon Burlon (8+28), Raman Hrabarenka (9+18) a Reece Scarlett (2+23). Zapomenout by se nemělo ani na dvojici gólmanů. Valnou většinu dlouhodobé části AHL odchytal Scott Wedgewood, jenž byl v případě potřeby vhodně doplňován zkušeným Scottem Clemmensenem.

Pokud vývoj kvalitních hokejistů Devils, jež si už zvykli na severoamerický styl, bude pokračovat správným směrem, může Albany hrát příští rok vysoko. Bude ovšem záležet na psychické odolnosti týmových jedinců, ta by ale po letošku měla být, s ohledem na průběh soutěže, zase o stupeň pevnější.

zdroje: thealbanydevils.com, eliteprospects.com, theahl.com

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Taylor Hall – bude se opakovat případ Parise, Niedermayer nebo Tavares?

Ďáblové v letošním předsezoním období byli jedním z nejaktivnějších celků v NHL. Díky krokům generálního manažera Raye Shera se jim podařilo vybudovat konkurenceschopný tým, který může pomýšlet na úspěch v play off. Jeden hráč ale není stále vyřešen a bohužel pro Shera se jedná o klíčový kousek skládačky. Řeč je samozřejmě o Taylorovi Hallovi, doposud …

Ďáble, co na to říkáš...?