Peklo / Novinky z NHL / Chicago ani Calgary svůj matchball neproměnili, Washington vede 3-2 na série. Tampa předvedla skvělý obrat!

V noci se odehrály čtyři zápasy, Washington i Predators ukořistily relativně pohodlné výhry, to Canucks a hlavně Tampa se na výhru nadřeli daleko více. Dnes jsme již mohli znát dalšího postupujícího, ovšem Predátoři ani Kosatky se sezónou rozloučit odmítli.

Detroit Red Wings 2:3 (OT) Tampa Bay Lightning

Detroit měl dnes skvělou příležitost k tomu, aby se na Floridu vracel s možností ukončit celou sérii. V bráně Detroitu opět nastoupil Petr Mrázek, prostor před ním střežil Marek Židlický ve spolupráci se slovenskými spoluhráči  Tomášem Tatarem  a Tomášem Jurčem. Proti nim nastoupil Ondřej Palát a Andrej Šustr.

Již ze začátku utkání se začalo pěkně z ostra. Tampa chtěla co nejdříve přerušit Mrázkovu sérii bez obdrženého gólu. A to, že se nastoupilo ve velkém tempu dokazuje i fakt, že ani ne po dvou minutách zápasu se málem strhla bitka mezi Smithem a Callahanem. I přes dobré tempo skončila 1. třetina 0:0, nutno však dodat, že Mrázek předvedl několik perfektních zákroků. Ve druhé třetině se již skóre měnilo: Po ose Abdelkader – Zetterberg – Nyquist se puk dostal za bezmocného Bishopa! Abdelkader mohl v zápětí vyrovnat, avšak trefil pouze tyč, podobně skončil i střelecký pokus Marka Židlického o pár minut později. Pak však přišla chvíle, kterou si Ben Bishop za rámeček rozhodně nedá. Podívejte se sami ve videu, jaký gól si Bishop “dal sám”. Přes 114 minut Mrázek neobdržel gól. Pak se však před něj dostal Johnson a z velké blízkosti zavěsil nekompromisně pod břevno. za minutu se trefil český útočník Ondřej Palát a bylo vyrovnáno! Krásnou přihrávku mu předložil Johnson, 2:2. V prodloužení znovu čaroval Johnson! Ten se na dnešní zápas nejspíše skvěle vyspal a vsítil i vítězný gól! Tím dokázal srovnat stav série na 2:2 a Tampa se hlavně díky němu může vracet domů s klidnými hlavami. Za mě se jedná o jednu z nejzajímavějších play-off dvojic a těším se na další zápas!

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ: 1. Tyler Johnson (TBL) 2+1
                                       2. Kyle Quincey (DET) 0+0
                                       3. Anton Stralman (TBL) 0+1

Washington Capitals 5:1 New York Islanders

Série byla 2:2 a vrátila se do hlavního města USA.  Na soupeře vlétli a doslova si na něm “pochutnali”. Zápas se nevyvedl ani Jaroslavu Halákovi – ten ze 30 střel dostal 5 gólů – v závěru utkání ho nahradil Michal Neuvirth – ten kryl 6 střel. Zajímavé jsou i statistiky vhazování. Capitals vyhráli 31 buly, Islanders pouze 18!

Stejně jako zápas Tampy a Detroitu, tak i zápas mezi Caps a Isles začal bitkou. Po pěti minutách hry se do sebe pustili Wilson a Lee. I přesto, že bitku vyhrál Wilson, tak hned po třiceti sekundách se do  vedení dostali Islanders. Přihrávku Tavarese zužitkoval Bailey. Kráte na to však domácí vyrovnali. První bod v zápasu za gól získal Kuzněcov. První třetina skončila 1:1. I druhá třetina byla víceméně velmi vyrovnaná, jediným skórujícím celkem byli domácí, kteří v polovině utkání  pokořili Haláka podruhé. Do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 2:1 a očekávala se velmi vyrovnaná podívaná. Opak byl však pravdou. Za devět minut poslední periody se postupně trefili Laich, Kuzněcov a Chimera a bylo po zápase. Caps se tak dostali do vedení  3-2 na zápasy a Islanders budou mít doma nůž na krku.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ:1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 2+1
                                      2. Karl Alzner (WSH) 1+1
                                      3. Jay Beagle (WSH) 0+2

Nashville Predators 5:2 Chicago Blackhawks

Marián Hossa společně s Michalem Rozsívalem bojovali o postup do dalšího kola play-off. Ovšem proti byl hráči Predators v čele s Hattrickovým Forsbergem.

První gól přišel po třinácti minutách hry kdy se trefil Chicagský Brad Richards, avšak minutu na to se poprvé v zápase trefil Forsberg a nastartoval svůj tým za důležitou výhrou. Dlouho to vypadalo, že v zápase padne minimum branek. Darling i Rinne byli spolehlivými strážci svých svatyň. Stav byl 1:1 a šlo se do třetí třetiny. A ten, kdo vydržel do půl 6 ráno nebo měl na půl šesté budík, aby stihl alespoň třetí třetinu, nemohl litovat (pokud se nejednalo o fanouška Chicaga). Domácí vstřelili tři branky do tří minut, ale ani to Chicago nepoložilo! Pět minut před koncem snížilo na 4:2 a nadechovalo se k závěrečnému náporu. Ačkoliv se hosté snažili, nestačilo to ani na snížení. Do prázdné brányskóroval Forsberg a završil tak svůj hattrick ke kterému potřeboval pouhé čtyři střelecké pokusy.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ:1. Filip Forsberg (NSH) – 3+0
                                      2. James Neal (NSH) – 1+1
                                      3. Pekka Rinne (NSH) – 28 zákroků, 93.3% úspěšnost

Vancouver Canucks 2:1 Calgary Flames

Vancouver versus Calgary. Pro mnohé české fanoušky jde hlavně o souboj Vrbaty a Hudlera. Blíže postupu jsou zatím Flames, i když dnes se jim matchball proměnit nepodařilo.

Calgary na svého soka vlétlo a brzy šlo do vedení. Prosadil se David Jones. Pak se začali činit domácí. Canucks přestříleli Flames 18-7 v první třetině. Ovšem ke gólu to nevedlo. Toho se dočkali až ve druhé třetině kdy přihrávku od Vrbaty zužitkoval Nick Bonino. Druhá třetina skončila a Canucks znova vyhráli na střely, tentokrát 17-8. Hráči Calgary hráli hodně pasivně a tak se dalo očekávat, že to budou právě domácí, kdo se poženou za výhrou. A také to tak bylo. Ani ne dvě minuty po začátku třetí třetině se do zakončení před brankou dostal Daniel Sedin a nemýlil se. Kdo čekal, že Flames zaberou a poperou se o výhru více, ten se mýlil. Plameny vyslaly na branku žalostných 5 střel. Celkově byli přestřileni v poměru 43:21. A mohli jen děkovat Hillerovi, který je zachránil od vyšší prohry.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ:1. Jonas HILLER (CGY) 41 zákroků, 95,3%