Peklo / Novinky z NHL / Dnes se hrají dva zápasy o bytí a nebytí!

Dnes se hrají dva zápasy o bytí a nebytí!

Dnes si dává NHL malinko oddech a čekají nás pouze dva zápasy tohoto kolotoče. Každý tento zápas může přinést dalšího postupujícího nebo můžou obě série vyústit v drama sedmého zápasu – zvláště v případě Senátorů!

Ottawa Senators 2-3 Montréal Canadiens

Tento zápas, který startuje o půlnoci našeho času, bude velmi zajímavý. Poté, co Montréal získal vedení v sérii 3-0, zdálo se, že vše proběhne hladce. Ovšem v posledních dvou zápasech se štěstí přiklonilo právě k Senátorům. V této velmi těsné sérii, kdy 4 z 5 utkání skončilo rozdílem jednoho gólu, dvakrát z toho až v prodloužení, se schyluje k možné senzaci.

Montréal vedl v sérii už 3-0, Ottawa však ve 4. utkání zvítězila doma 1-0 a poslední zápas skončil poměrně jednoznačně pro Senátory v poměru 5-1. Bylo to poprvé, co byl zápas této série rozhodnut tak jednoznačně. A to dělá tuto sérii tak zajímavou. Senátoři si zadělávají na možnou senzaci, pokud by se jim podařilo srovnat, či dokonce vyhrát celou sérii po tom, co prohrávali 3-0 na série. Takové postupy se rodí jen zřídkakdy a my můžeme být jeho svědky.

V historii Canadiens takový stav již nastal. Podobný scénář, kdy vedli v sérii 3-0, ale rozhodl až 6. zápas, se odehrál již dvakrát. Poprvé v roce 1973 proti Buffalu Sabres, podruhé v roce 1988 proti Hartfordu Whalers. Necháme se tedy překvapit, zda 6. zápas rozhodne o postupu Canadiens nebo zda se tomuto Senátoři vzepřou a vynutí si 7. zápas.

Minnesota Wild 3-2 St. Louis Blues

Už ve 21 hodin startuje zápas, taktéž napínavé série západní konference, mezi Bluesmany a Wild. Zde musí St. Louis zatím pokaždé dotahovat náskok svého soka a jsme zvědaví, zda bude tento trend pokračovat. Pokud by se tak stalo, série nám půjde do 7. zápasu, pokud však Wild na domácím ledě tuto série přeruší, jdou dále.

Poslední věcí, co Minnesota chce, je vrátit se zpět k nám. Je to ta poslední věc, co chtějí. To samé je naším cílem – přivést sérii zpět domů. To je jediný cíl, na který se zaměřujeme. Prostě přivést tu sérii vrátit.

Ken Hitchcock, trenér Blues, jehož tým byl ve stejné pozici poslední dvě sezony v prvním kole a sérii neprodloužil

Zdroj obrázku: nhl.com, Scott Rovak

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.