Peklo / Novinky z NHL / NHL zná další dva postupující, mezi Isles a Caps se rozhodne v 7. zápase

NHL zná další dva postupující, mezi Isles a Caps se rozhodne v 7. zápase

V noci ze soboty na neděli byly k vidění opět další čtyči zápasy zámořské NHL. Ty nám odhalily další dva postupující, kterými jsou Calgary a Chicago. Oba dokázali své soupeře vyřadit na domácím ledě. Zápas mezi Islanders a Capitals rozhodne až sedmý zápas, Detroit získal na ledě Tampy Bay matchball.

Ostrované udrželi ve velmi důležitém zápase nervy na uzdě a ve třetí třetině se jim podařilo zvrátit vítězství na svoji stranu. Po první třetině, po gólech Tavarese a Carlsona, zůstalo skóre nerozhodné až do poloviny třetí třetiny, kdy se trefil Nikolay Kulemin. Perfektní práci těsně před tím odvedl kapitán Tavares, který na sebe svým individuálním průnikem navázal hned tři hostující hráče a Kulemin pak zakončoval úplně sám. Do prázdné brány pak výhru pojistil Cal Clutterbuck. Sedmý rozhodující zápas se tedy odehraje zítra na ledě Capitals.

New York Islanders 3-1 Washington Capitals (série 3-3)

G: 7. Tavares (Strome, Leddy), 20. PPG Carlson (Ovechkin, Brouwer), 51. Kulemin (Leddy, Tavares), 60. EN Clutterbuck (Boychuk)

Hvězdy zápasu: 1. Nikolay Kulemin, 2. John Tavares, 3. Cal Clutterbuck (všichni NYI)

Pátý zápas mezi Detroitem a Tampou vyzněl jasně ve prospěch Rudých křídel. Ti si na ledě Tampy zastříleli a získali matchball v sérii. Tento zápas rozhodly přesilové hry. První využitá přesilovka byla sehrána necelé dvě minuty před koncem první třetiny. Vyloučen byl shodou okolností Onřej Palát za hákovaní proti Helmovi. Tuto přesilovku využil Riley Sheahan 23 vteřin před koncem třetiny a tento náskok již Detroit nepustil. Bitva to byla ale úporná. Druhý uklidňující gól dali Red Wings až po polovině zápasu, v 35. minutě, po gólu Millera. Třetí gól padl opět z přesilovky a čtvrtý gól vsítil do prázdné brány DeKeyser.

Vynikající Petr Mrázek pochytal všech 28 střel hostů a po zásluze byl vyhlášen opět první hvězdou zápasu.

Tampa Bay Lightning 0-4 Detroit Red Wings (série 2-3)

G: 20. PPG Sheahan (Kronwall, Zetterberg), 36. Miller (Glending, Ericsson), 56. PPG Datsyuk (Ericsson, Helm), 59. EN DeKeyser (Quincey, Andersson)

Hvězdy zápasu: 1. Petr Mrázek, 2. Niklas Kronwall, 3. Jonathan Ericsson (všichni DET)

Dalším zápasem, kde je již znám postupující, bylo střetnutí Chicaga a Nashvillu. Chicago využilo matchball a na domácím ledě těsně zvítězilo, v poměrně divokém zápase, 4-3. Už v první třetině totiž padlo 6 gólů ze 7. Po osmi minutách prohrávali domácí s Predátory už 2-0, když se dvakrát trefil James Neal. O nějakých 11 minut později, 6 vteřin před koncem 1. třetiny, srovnával již na 3-3 Patrick Kane. Poté se střelci umlčeli a do tohoto ticha promluvil až 4 minuty před koncem zápasu Ducan Keith a rozhodl o postupu Hawks.

Chicago Blackhawks 4-3 Nashville Predators (série 4-2)

G: 2. Neal (Jones), 9. PPG Neal (Franson, Forsberg), 11. Sharp (Keith, Toews), 12. Cullen (Ribeiro), 13. PPG Toews (Sharp, Kane), 20. Kane (Keith, Richards), 57. Keith (Toews)

Hvězdy zápasu: Duncan Keith (CHI), 2. James Neil (NSH), 3. Patrich Sharp (CHI)

Calgary je dalším týmem, který nezaváhal a svůj matchball využil. V této přestřelce padlo celkem 11 gólů a 7 z toho za záda brankáře Canucks – Ryana Millera. Obdobně jako v Chicagu, i tady se pro postupujícího rodila výhra těžko. Flames prohrávali dokonce 3-0. Po druhém gólu, který padl také v 8. minutě se nechal vystřídat Hiller a nastoupil Ramo. Zdálo se však, že ani tato změna k ničemu nepovede – za dvě minuty totiž inkasoval i Ramo a po deseti minutách zápasu vypadalo skóre poměrně jednoznačně 3-0. Opak byl však pravdou. Následovaly totiž góly Plamenů. Do konce 1. třetiny snížil Ferland, a v 6. minutě druhé třetiny srovnával Gaudreau. Sbisa poté ještě získal 1gólové vedení pro Canucks, 3. třetina však už patřila domácím, kteří v ní nasázeli soupeři 4 góly a postupují.

Česká stopa byla v tomto zápase znatelná. Radim Vrbata zvyšoval v přesilovce na 3-0, Hudler dokonce 2 góly a 2 asistence! To mu nakone vyneslo celkově 2. hvězdu zápasu a postup!

Calgary Flames 7-4 Vancouver Canucks (série 4-2)

G: 3. McMillan (Higgins, Horvat), 8. Hansen (Matthias, Tanev), 10. PPG Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 18. Ferland (Stajan, Jones), 22. Monahan (Hudler, Wideman), 26. Gaudreau (Hudler, Brodie), 31. Sbisa (Hansen), 47. PPG Hudler (Monahan, Gaudreau), 56. Stajan (Ferland, Jones), 60. EN Hudler (Monahan, Gaudreau), 60. EN Ferland (Jones, Stajan)

Hvězdy zápasu: 1. Matt Stajan, 2. Jiří Hudler, 3. Michael Ferland (všichni CGY)