Peklo / Novinky z NHL / Minnesota aj Montreal si dnes zaistili postup do ďalšieho kola

Minnesota aj Montreal si dnes zaistili postup do ďalšieho kola

Nedeľná noc nám priniesla dva zápasy kanadsko-americkej NHL, v ktorom sa z postupu do ďalšej série tešili hráči Minnesoty Wild a Montrealu Canadiens. Minnesota zvládla duel proti Blues a vyhrala jednoznačne 4-1, Montreal dnes neinkasoval ani gól a vyhral 2-0. Obaja sériu vyhrali 4-2 na zápasy.

MINNESOTA WILD 4-1 ST. LOUIS BLUES (konečný stav série: 4-2)

V prvom nedeľnom zápase si mohla spečatiť postup do semifinále konferencie domáca Minnesota, ktorá pred dnešným duelom vyhrávala v sérii 3-2 na zápasy. V úvode stretnutia nevyužili domáci Wild presilovú hru a následne šli do početnej nevýhody. V presilovke Blues sa ale presadili domáci – Zach Parise sa rozhodol o individuálny prienik po ľavom krídle, prešiel cez obranu hostí a strelou k bližšej tyčke prekonal Jakea Allena. “Divosi” mali viac šancí až do konca prvej tretiny a dovolili Blues iba 4 strely na domáceho brankára Devana Dubnyka. Druhú tretinu začali aktívnejšie Blues, ale vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali, dokonca domáci Wild pridali v polovici zápasu druhý presný zásah a tým vyhnali Allena z brány. Hneď po góle mal veľkú šancu na hokejke Chris Porter, ale Dubnyk stihol vykryť priestor a predviedol dôležitý zákrok na bránkovej čiare. Hosťom sa napokon podarilo znížiť stav stretnutia ešte v druhej časti, keď sa 1,8 sekundy pred sirénou oznamujúcou koniec tretiny presadil útočník T.J. Oshie. Do tretej časti vstúpili lepšie domáci hráči, Allen vyrazil Pominvillovu strelu rovno na Pariseho hokejku a ten zvýšil stav na 3-1 svojím druhým gólom v zápase. Bodku za zápasom dal Nino NIederrreiter, ktorý dve minúty pred koncom strelil gól do prázdnej brány. Wild vyhrali stretnutie 4-1, čo znamená, že postupujú do ďalšieho kola.

Góly: 8. SHG – Parise, 32. Fontaine (Scandella), 42. Parise (Pominville, Granlund), 59. EN – Niederreiter (Koivu) – 40. Oshie (Shattenkirk, Pietrangelo)

Brankári: D. Dubnyk (30/31, 96,8%SV) ) – J. Allen (11/13, 84,6%SV), B. Elliott (6/7, 85,7%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. M. Granlund (MIN), 2. D. Dubnyk (MIN), 1. Z. Parise (MIN)

OTTAWA SENATORS 0-2 MONTREAL CANADIENS (konečný stav série: 2-4)

Ottawa vyhrala predošlé dva duely, čím znížila stav série na 3-2 a dnes sa chcela pokúsiť o vyrovnanie série. Domáca Ottawa ale nezačala najlepšie, keď bol Anderson prekonaný Brendanom Gallagherom. Senátori boli aktívnejší, snažili sa, vyslali na bránu hostí 43 pukov, ale ani jeden neskončil za chrbtom hosťujúceho brankára Pricea. Definitívny koniec prišiel sekundu pred koncom, kedy sa do prázdnej brány trafil Pacioretty. Ottawe sa tak nepodaril malý zázrak, neotočila stav z 0-3 na 4-3, ale v posledných dvoch zápasoch ukázala veľkú bojovnosť, ostatne, ako na konci základnej časti.

Góly: 14. Gallagher (Pateryn, Plekanec), 60. EN – Pacioretty (Subban)

Brankári: C. Anderson (18/19, 94,7%SV) – C. Price (43/43, 100%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. B. Gallagher (MON), 2. J.-G. Pageau (OTT), 1. C. Price (MON)

zdroj obrázku: Hannah Foslien/Getty Images