Peklo / Novinky z NHL / Tampa sa po dnešnej výhre stala posledným postupujúcim

Tampa sa po dnešnej výhre stala posledným postupujúcim

Dnes sa odohral posledný rozhodujúci zápas medzi Lighting a Red Wings, v ktorom o svojom postupe rozhodli Blesky po tom, čo vyhrali 2-0. Prvé kolo play-off je tak úspešne za nami a my poznáme dvojice pre druhé kolo tohtoročnej vyraďovacej časti.

TAMPA BAY LIGHTING 2-0 DETROIT RED WINGS (konečný stav série: 4-3)

Tampa si v druhom kole zahrá proti Montrealu Canadiens, séria začína v piatok v hale Bell Centre.

Detroit sa dnes musel zaobísť bez dvoch opôr v defenzíve – Niklasa Kronwalla a Mareka Židlického a počas celého zápasu nepociťovali citeľnú stratu. Tampu prestrieľali v prvých dvoch tretinách pomerom 23-12 a počas tejto doby držali úspešne útočné pásmo a Tampu skoro k ničomu nepustili.

Hostia začali aktívne už od prvej minúty, vytvárali si väčšinu príležitostí, ale brankár Bishop bol na mieste a spolu so svojimi obrancami riešil úspešne všetky situácie. Tampa mala prvé príležitosti v presilovke, ale domáci Mrázeka neprekonali. Pre Bena Bishopa to bol prvý siedmy zápas v kariére, Červené krídla si uvedomovali, že do zápasu musia ísť naplno a počas prvých 88 sekúnd vystrelili na amerického brankára 5-krát. Detroit pokračoval v dobrej hre počas celej prvej tretiny, Tampa mali po celú čas problémy, ale tlak hostí zvládla. Druhá tretina sa niesla v tom istom duchu ako prvá, Detroit útočil, Tampa sa súperovi snažila odoberať puky a diváci v Amalie Aréne videli po 40. minútach bezgólový stav. O osude zápasu rozhodol obranca Brayden Coburn v 44. minúte, keď strelou z náprahu prekonal mladého brankára hostí. Detroitu sa nepodarilo vyrovnať a následne dostali gól do prázdnej bránky z hokejky Antona Stralmana. Tampa sa tak tešila z výhry 2-0 a už v piatok ju čaká náročný prvý zápas proti Canadiens.

Góly: 44. Coburn (Callahan, Killorn), 59. EN – Stralman (Bishop)

Brankári: B. Bishop (31/31, 100%SV) – P. Mrázek (15/16, 93,8%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. P. Mrázek (DET), 2. B. Coburn (TBL), 1. B. Bishop (TBL)

zdroj obrázku: Mike Carlson/Getty Images

Jak se hráči těší na nové spoluhráče a novou sezonu?

Při včerejším Media Day si každý hráč odbyl i krátký rozhovor pro tisk a pro interní účely. My vám přinášíme to nejzajímavější, co jsme zachytili. Samozřejmě, že nejobletovanějšími ze strany médií byli Jack Hughes a Taylor Hall. Prvně jmenovaný mladý Američan má velké plány a v každém rozhovoru rozdává sebevědomé odpovědi. Všichni ale vědí, že …