Dnes vám přinášíme druhou část rozhovoru s novým GM New Jersey Devils Rayem Sherem. Ten vám přiblíží situaci okolo Mattiase Tedenbyho, Johna Quennevillea a nebo i speciálního kouče Jacquese Lemaireho.
Je zde nějaká šance, že by se Mattias Tedenby (draftován v 1. kole draftu 2008), poté co hrál tuto sezónu ve Švédsku, vrátil zpátky do Ameriky?
Nevím. Je na listu rezerv a jistě tam byl i před tím. Ale vše záleží na jeho a naší motivaci. Pro všechny tyto mladíky – je jedno jestli z univerzity nebo zmíněný Tedenby – by měla být šance na zahrání si. Kdybychom měli 14 jednosměrných smluv, které nemáme, kde by hrál? Je hezké ho přivést zpátky, ale dostal by šanci hrát? Je stále mladý hráč. Také toho o něm musíme zjistit více. Ale je to o tom, že musíme udělat místo, buď v Albany nebo v New Jersey.
Tedenby už nechtěl hrát v Albany. Proto odešel do Švédska.
Přesně tak. Nevím moc co se dělo v pozadí této věci. Vím, že zde byl a hrál za Albany. Dobrá zpráva je ta, že je stále mladíček. Vždy, když se mění GM nebo trenér, vznikají příležitosti. Jak pro zaměstnance, tak pro hráče.
Chtěli byste podepsat volbu v 1. kole draftu 2014 Johna Quennevillea již teď? Nebo je to něco, na co se zaměříte později protože potřebujete dohnat informace?
Doháním informace o něm se skauty. Je to jistě dobrý hráč, který měl další dobré playoff (10 gólů, 9 asistencí v 19 utkání za Brandon). Jasně, že vím, kde a kdy byl draftován. Myslím si, že je to mladíček, který by mohl být pro organizaci důležitý. Pokud nebude v New Jersey, bude znovu hrát za juniorku. Ale udělal posun v jeho kariéře. Ohledně smlouvy toho o něm budu muset zjistit více. Zahrál další dobré playoff, stejně jako minulý rok. Všechno je o zlepšování, rozvíjení se a dělání správných rozhodnutí. Těším se na přípravný kemp. Tam ho uvidím a zjistím, zdali je dobrý nápad ho podepsat. Dělání správných rozhodnutí ve správný čas bude důležité.
Není to jen obcházení toho, že nevíte, jak bude vaše soupiska vypadat a tak nevíte jaké a zdali bude místo pro některé hráče?
Ano, tak nějak. A víte co? To není vůbec nic špatného. Můžou to být hodně dobré zprávy pro některé kluky, ale nemohu říct, jak to bude nakonec vypadat.
Jacques Lemaire byl poslední roky kouč se speciálními úkoly, zůstane v organizaci?
Nevím. Nemluvili jsme spolu. Nevím jak byli dohodnuti s Louem. Mám k němu ohromný respekt. Nemohu být tak troufalý a myslet si, že lidé zůstanou jen proto, že jsem tu já. Záleží i na jejich životních situacích. To platí i pro Jacquese. Těším se, až se spolu potkáme. Jejich vztah s Louem byl perfektní. Rád mluvím s lidmi a ptám se a myslím si, že on ví dost. Ale ještě nevím, jak je na tom.
Zdroj: Blog Fire and Ice, Tom Gulitti
Zdroj obrázku: nhl.com, Dave Sandford
Ďábelský web Czech & Slovak unofficial Fanpage