Peklo / Hlavní zprávy / Scott Stevens: John Hynes je pre Devils ten správny chlap

Scott Stevens: John Hynes je pre Devils ten správny chlap

Legendárny Scott Stevens bol pre nového GM New Jersey Devils Raya Shera jedna z možností na post hlavného trénera tímu z Newarku. Túto prácu nakoniec získal John Hynes a Stevens dúfa, že bude môcť naďalej pokračovať ako asistent trénera.

Stevens sa vyjadril, že by bol rád, ak by ho nový tréner a GM chceli späť, pretože by mohol nadviazať na svoju prácu z druhej polovice minulého ročníka. Vtedy mal na starosti defenzívu Devils a rád by sa o ňu staral aj v ročníku 2015/16. Jeho skúsenosti a pohľad na vec pomohli nejednému mladému obrancovi v rozvoji. Devils majú v obrane veľa mladých hráčov, a tak by mohol byť Stevens tým správnym trénerom a zdrojom inšpirácie pre týchto mladíkov.

Stevens, člen Siene slávy a kapitán Devils pri všetkých 3 vyhraných Stanleyho pohároch, sa so Sherom rozprával o pozícii hlavného trénera a v rozhovore sa vyjadril, že by sa jedného dňa chcel stať hlavným trénerom tímu NHL, ale jeho prioritou je zostať súčasťou hry, ktorú miluje.

Som naozaj zahĺbený do tejto hry a naozaj som si užil minulý rok a príležitosť robiť túto prácu a že som mohol pomôcť tímu. Myslím, že to išlo veľmi dobre, ale ja len proste chcem zostať v tejto hre a byť lepší a raz byť súčasťou víťazného tímu.“

26. decembra tím opustil Peter DeBoer a hneď po jeho odchode boli menovaní noví tréneri – Lou Lamoriello, Scott Stevens a Adam Oates. Shero povedal, že Oates a Stevens majú naďalej otvorené dvere, ak by chceli byť súčasťou trénerského tímu.

Hynes nikdy nehral ani netrénoval v NHL, a tak by sa mu na lavičke hodili nejaké skúsenosti z najlepšej ligy sveta. Určité zdroje uvádzali, že Hynes si zo svojho predošlého tímu, Wilkes-Barre/Scranton, prinesie aj svojho asistenta – Allaina Nasreddina, ale GM Penguins Jim Rutherford povedal, že Nasreddine sa so Sherom o svojej budúcnosti v New Jersey nerozprával a je najviac pravdepodobné, že práve Nasreddine nahradí Hynesa vo funkcii hlavného trénera Wilkes-Barre/Scranton.

Neberiem nič ako samozrejmosť,“ pokračuje Stevens, ktorý verí, že má schopnosti na to, aby v tíme zotrval aj budúcu sezónu. „Nie som už hráč. Je to odlišný spôsob hry. Musíte byť kvalifikovaný, musíte byť dobrý, musíte chcieť túto prácu. Nemusíte ísť na ľad a presvedčiť ľudí, aby vás chceli. Musíte mať nejaké poverenia a musíte byť dobrý v tom, čo robíte a ja tomu rozumiem.“

Stevens sa zatiaľ nerozprával so žiadnym iným tímom. Ostatné kluby potrebujú povolenie od vedenia Devils, pretože Stevens je naďalej zmluvne viazaný s Diablami.

Legenda s číslom 4 hrala a pôsobila v New Jersey len pod jedným generálnym manažérom, a tým bol Lou Lamoriello. Lamoriello sa počas leta stal prezidentom hokejových operácií a 4. mája prepustil kreslo GM Sherovi.

Je to zvláštne pre každého,“ povedal Stevens. „Ale Lou urobil skvelú prácu a je stále tu a Ray bude dobrý. Myslím, že najal dobrého trénera z toho, čo som čítal a počul. Myslím, že to bude správny chlap. Myslím, že je to dobrý krok pre Devils.“

O tom, či to je dobrý krok alebo nie uvidíme už v nasledujúcej sezóne, kedy Hynes zažije svoj debut na lavičke New Jersey Devils.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Mike Stobe/GettyImages, nhl.com

 

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?