Peklo / Hlavní zprávy / Český obránce Vojtěch Mozík podepsal smlouvu s New Jersey!

Český obránce Vojtěch Mozík podepsal smlouvu s New Jersey!

Český obránce Vojtěch Mozík z Plzně se upsal New Jersey Devils. S týmem z Newarku podepsal mladoboleslavský odchovanec vstupní kontrakt na dva roky.

22letý bek začínal s hokejem v Mladé Boleslavi, kde také v sezoně 2011/2012 nakoukl poprvé do české extraligy. Bruslaři ale tehdy sestoupili, a tak o Mozíka projevila zájem Plzeň.

S tou nakonec došel až k mistrovskému titulu, premiérovému v klubové historii. Po sezoně s Plzní podepsal smlouvu a stal se jejím právoplatným hráčem. Postupně se propracoval mezi klíčové beky a týmu pomáhal hlavně při přesilových hrách.

Již v sezoně 2013/2014 nakoukl do reprezentace. Celkem v národním týmu odehrál 20 duelů, dal 2 góly a přidal šest asistencí. Byl i v širší nominaci na posledí MS v Praze, nicméně do užší se nedostal.

Mezi velké Mozíkovy přednosti patří hra při přesilovkách – má totiž velmi tvrdou střelu a precizní přihrávku. Díky tomu v dresu plzeňských indiánů v uplynulém ročníku zaznamenal 29 bodů (10+19) v 51 utkáních. Navíc je spolehlivý i v defenzivní hře.

Naopak jeho slabinou je poměrně velký počet trestných minut – jen v této sezoně jich měl 94. Často navíc vysedává za dvouminutové tresty typu hákování, podražení, atd.

Po této sezoně trenér Plzně Michal Straka prozradil, že Mozík má nabídku na dvoucestný kontrakt od New York Rangers, kde byl již v minulosti dvakrát na testech. Nakonec ale “Móza” zřejmě své rozhodnutí změnil a podepsal smlouvu s New Jersey Devils!

V první sezoně bude Mozíkův plat v NHL 667 500 dolarů, v další sezoně 692 500 dolarů. Jedná se samozřejmě o dvoucestnou smlouvu, tudíž pokud bude hrát v AHL, bude jeho plat nižší.

A ještě jedna informace na závěr – snažíme se pro vás zajistit exkluzivní rozhovor s Vojtěchem Mozíkem přímo pro naše stránky.

Zdroj obrázku: hcskoda.cz, Milan Podpera

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?