Peklo / Hráči / Navrátilec Gomez mužstvo nezklamal

Navrátilec Gomez mužstvo nezklamal

Loni poprvé od sezóny 2006/07 oblékl stejnokroj New Jersey, aby pomohl staronovému zaměstnavateli a zároveň se pokusil restartovat uvadající kariéru. Řeč je o Scottu Gomezovi, jedné z důležitých postav nedávné historie Ďáblů.

Devils si vydobyli Gomezova práva na draftu 1998, vybrali jej v průběhu prvního kola na celkové 27. pozici. Činovníci New Jersey si mohli v nadcházejících letech mnout ruce, neboť rodák z Anchorage naplnil všechny předpoklady, zaslouženě získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka a následně dvakrát s Ďábly vydřel Stanleyův pohár.

Spíše než obávaný střelec se z něj stal precizní hokejista do kombinace. V dobách největších bodových hodů dokázal vyprodukovat více jak 50 asistencí za rok. Z hlediska osobních statistik uchvátil hlavně během ročníku 2005/06, kdy dohromady s play-off vstřelil 38 gólů a 55krát přesně nahrál.

S přibývajícím věkem ovšem ztrácel dominantní postavení a bodové zápisy byly rok od roku skromnější, i když stále úctyhodné. Po odchodu z Newarku se Gomez usadil v sestavě New York Rangers, čímž si velkou část fanoušků znepřátelil.

Zlomový moment však nastal až v Montrealu, kde Kanaďan strávil období let 2009 až 2012. Jeho výkonnost šla rapidně dolů a na vrchol se už nikdy nevyšplhal. Obdobná trápení zažil i v San José a na Floridě, a tak se rozhodl pro ďábelský comeback.

Pod ochrannými křídly New Jersey se mu povedlo odčinit předchozí neúspěchy. Ve 35 letech se levoruký centr objevil v 58 duelech a mohl se radovat ze 34 kanadských bodů (7+27) a společně s nimi ze čtvrté příčky klubové produktivity.

Pochopitelně je nejslavnější Gomezova éra nenávratně pryč, avšak tento útočník i přes svůj pokročilý hokejový věk potvrdil, že stále může být družstvům NHL užitečným pomocníkem. Až příští měsíce odhalí další směřování Gomezovy kariéry.

foto: thehockeynews.com

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?