Peklo / Hlavní zprávy / První volba Devils v draftu 2015 – Pavel Zacha

První volba Devils v draftu 2015 – Pavel Zacha

New Jersey Devils měli letos k dispozici již 6. volbu, loni to byla až poslední 30. volba, v roce 2013 volba 9. Již před draftem se spekulovalo o českém urostlém centrovi, jako o potenciální 1. volbě Devils a to se také potvrdilo.

Ďáblové mají ve svých řadách v současné době spoustu mladých a perspektivních obránců, tudíž spekulace o forvardovi v první volbě byly opodstatněné. Jak se předpokládalo, tak se také stalo – generální manažer Ray Shero oznámil jméno českého útočníka Pavla Zachy. Ještě před volbou Devils proběhla krátká diskuze mezi GM Blue Jackets Jarmem Kekalainenem, ale k žádném neočekávanému trejdu nedošlo a tak Zacha na pódiu oblékl rudý dres.

Pavel Zacha, 18letý rodák z Brna, začal svoji zámořskou pouť teprve v letošní sezoně. Sezonu 13/14 ještě odehrál ve dvacítce Bílých tygrů z Liberce a také jeho hlavním týmu. Stejnou sezonu dal o sobě dobře vědět na mistrovství světa osmnáctek, kde si v 18 zápasech připsal 11 bodů za 6 gólů a 5 asistencí.

V nové sezoně 14/15 se již představil za mořem, v týmu Sarnia Sting, který hraje kanadsko-americkou OHL. Mimo jiné letošní jednička, Connor McDavid, se se Zachou potkával ve stejné soutěži. Zachův tým však prohrál již v 1. kole play-off, McDavidův tým prohrál až ve finále. Na několik záběrů z OHL a MS osmnáctek se můžete podívat níže.

Sám Zacha je z volby nadšený, protože má k Devils určitý vztah. Když mu bylo 6 let, tak Patrik Eliáš dovezl do rodné Třebíče, kde mimo jiné Zacha také začínal, Stanley Cup 2003 a měl možnost si pořídit foto jak s Patrikem, tak pohárem.

Mám stále tu fotografii a nejspíš si ji vezmu sebou a nechám si ji podepsat.

řekl Zacha po tom, co byl zvolen Devils.

Zacha získal v uplynulé sezoně celkem 34 bodů (16 gólů, 18 asistencí) v 37 zápasech, ale to musel ještě vynechat několik zápasů kvůli zranění ramene a reprezentačním povinostem. Zacha věří, že může být ještě produktivnější:

Hrál jsem jen 37 zápasů a neměl jsem tolik bodů, kolik bych si představoval. V příští sezoně bych rád všem ukázal, že si  6. volbu zasloužím a je jedno, kde budu hrát, zda to bude v Sarnii nebo v New Jersey. Doufám, že příští sezona vyjde ještě lépe, budu tvrdě pracovat a uvidíme.

Zacha si vedle bodů připsal také 56 trestných minut, které pramení z jeho snahy a fyzického stylu hry, což ale on sám považuje za svoji silnou stránku. Stylem hry by se chtěl podobat Ryanu Getzlafovi z Anaheimu.

Líbí se mi jak Getzlaf hraje. Je to silný a velký hráč s perfektní střelou. Takže Ryan je hráč, kterému bych se chtěl jednou podobat.

Nemůžu ani popsat jak šťastný teď jsem, že jsem se stal Ďáblem. Celou dobu jsem doufal, že budu draftován právě do New Jersey. Je pžasné, že jsem teď jedním z týmu.

GM Ray Shero měl Zachu již vyhlédnutého a kontakt mezi ním a Devils probíhal, avšak jak řekl Shero, musel počkat co se při 3. volbě Arizony, 4. volbě Toronta a 5. volbě Caroliny. První dvě volby byly očekávány a příliš se o nich nepochybovalo.

Díky poslednímu roku, který strávil Pavel v zámoří, se dobře naučil anglicky a mluví dobře, což mu může cestu částečně usnadnit. Nám nezbývá než naší první volbě v draftu 2015 popřát hodně štěstí, pevné zdraví a pokud vše pujde podle plánu, rádi jej uvidíme v hlavním týmu!

Zdroj: volný překlad na webu Fire&Ice Blog

Obrázek: sport.tiscali.cz

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?