Peklo / Hlavní zprávy / Snažíme se Larssona s Gelinasem podepsat před arbitráží, řekl Shero

Snažíme se Larssona s Gelinasem podepsat před arbitráží, řekl Shero

Obránci Adam Larsson a Eric Gelinas míří k arbitráži. Generální manažer Ray Shero by je ale rád podepsal dříve, než k tomu dojde.

Arbitráž pro Erica Gelinase by měla nastat 21. července v Torontu, pro Adama Larssona 29. července. Před těmito daty by se ale generální manažer Ray Shero rád dohodl s hráči individuálně, aby k tomu vůbec nedošlo.

“Na obou hráčích pracujeme a doufáme, že je podepíšeme před arbitráží. Pokud ne, tak tam prostě půjdeme,” prozradil Shero. “Ale náš cíl je tomu předejít. Myslím, že oba hráči budou chtít také podepsat před arbitráží. Momentálně je to naší prioritou.”

Larsson s Gelinasem jsou totiž chráněnými volnými hráči (RFA). Ti, kteří nepodepsali ve svém týmu smlouvu do minulé neděle, se začnou připravovat na arbitráž. Naprostá většina hráčů k ní ale ani nedojde.

Z loňského ročníku bylo k ní pozváno celkem 20 hokejistů, z nichž ale pouze jediný – P.K. Subban z Montrealu – k arbitráži nastoupil.

Co se týče jiného tématu – Shero zatím na listině volných hráčů moc nelovil. Za zmínku stojí akorát tak podpis obránce Johna Moorea (tři roky, 5 milionů dolarů). Sám nový GM Devils ale řekl, že do října je času dost. “Jednání probíhají, ale uvidíme, co bude dávat smysl,” prozradil.

V úvahu stále připadá možnost trejdu, ale vše je zatím ve hvězdách. Nebo spíše v hlavě ďábelského šéfa.

Smlouvy v NHL již mají Connor McDavid (Edmonton), Jack Eichel (Buffalo), Dylan Strome (Arizona), Ivan Provorov (Philadelphia), Timo Meier (San Jose) a Noah Juulsen (Montreal), tedy někteří hráči z prvního kola draftu.

Volba Ďáblů na šestém místě, Pavel Zacha, zatím smlouvu nemá. Shero už ale s hráčovým agentem Patrikem Štefanem začal jednat, ovšem zatím jen zlehka.

“Zatím nic oznámit nemůžeme, ale podepsat ho chtít budeme,” ví Shero. “Uvidíme ho příští týden (v kempu nováčků – soupiska ZDE), což bude dobrá příležitost. Určitě je to velký talent. Těším se tam na něj.”

S hráči na kempu bude spolupracovat pochopitelně velké množství trenérů – brankáře budou mít na starosti Chris Terreri a Scott Clemmensen, ze štábu New Jersey Devils zde budou John Hynes a asistenti Alain Nasreddine a Geoff Ward.

Chybět nebudou ani trenéři z Albany Devils – hlavní kouč Rick Kowalsky a jeho asistent Sergei Brylin.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Čtěte také

Dva Ďáblové nominováni na mistrovství světa juniorů

Juniorský tým USA zveřejnil soupisku 43 hráčů pro nadcházející Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2021.🏒 Soupiska zahrnuje i dva hráče organizace Devils. Útočníka Patricka Moynihana, hrajícího za Providence ve Východním hokejovém programu a obránce Caseho McCarthyho, který hájí barvy Bostonské university.🤔 Jack Hughes, Case McCarthy a Patrick Moynihan. Letní kemp se bude konat …

Ďáble, co na to říkáš...?