Peklo / TOP / David Conte se ještě nehodlá s hokejem loučit

David Conte se ještě nehodlá s hokejem loučit

New Jersey Devils přichází o mnohaletého pomocníka. 31 roků působil Conte v oddělení ďábelského scoutingu, nyní s ním ovšem klub neprodloužil spolupráci, a tak je jedna dlouhá kapitola definitivně u konce.

Přesto David Conte cítí potřebu se nadále pohybovat ve známém prostředí, i když v jiné roli: „V tuhle chvíli nevím, co bude dál. Chci zůstat u hokeje, ale již nechci pokračovat v této pozici.“

První náznaky týkající se jeho budoucnosti mohl Conte vyslechnout nedlouho po konci letošního draftu, kdy hovořil s generálním manažerem Rayem Sherem. V té době však nic konkrétního z jeho úst neslyšel.

Těšil jsem se na budoucí chod organizace, bohužel jsem ale nebyl zahrnut do plánů nového vedení,“ uvedl brzy 67letý bývalý funkcionář. „Byla možnost zde zůstat, avšak já nechtěl žádnou práci, kterou by mi vedení předložilo pouze ze zdvořilosti.“

Conte na druhou stranu plně chápe, že Shero raději dosadí místo něj do role šéfa scoutingu někoho ze „svých lidí“. Rozhodně tedy nepociťuje vůči manažerovi za provedené rozhodnutí žádnou zášť.

„Nevím přesné důvody, proč se Ray tímhle způsobem rozhodl. Nikdy mi to v podstatě neřekl, jenže nevidím smysl se po tom pídit. Jestli si přál zde mít známého a osvědčeného člověka, nebo hledal někoho s odlišnou filozofií, to jsou už otázky na Raye,“ pokračoval zkušený činovník v popisu nedávných událostí.

Přínos Conteho pro New Jersey i celou NHL je skutečně významný. Podílel se totiž při draftu například na volbách Brendana Shanahana (1987), Scotta Niedermayera (1991) nebo skvělého gólmana Martina Brodeura (1990). V Newarku si též závratně cení výběru klubové legendy Patrika Eliáše (1994).

V předchozích deseti letech už takové výrazné úspěchy na draftu se svými kolegy nezaznamenal, zejména složité bylo hledání vhodných ofenzivních kandidátů. Výjimkou je nejspíše Adam Henrique (2008), jež se dokázal zapojit do běžného života A-týmu. Do dalších let se očekává herní rozvoj Jacoba Josefsona (2009), Stefana Matteaua (2012) a Johna Quennevilleho (2014).

„Opravdu nechci končit, nechci přestat pracovat. Kdybych nepokračoval, měl bych zase třeba více volného času. Ovšem nevím, jestli půjde všechno skloubit dohromady,“ zamýšlí se Conte nad nadcházejícími kroky, které bude muset učinit.

zdroj: blog Fire and Ice

foto: hockeyprospect.com

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.