Peklo / Hlavní zprávy / Shrnutí prvního dne kempu nováčků; Quenneville podepsán

Shrnutí prvního dne kempu nováčků; Quenneville podepsán

Kemp nováčků New Jersey Devils pro rok 2015 začal dnešním dnem. Mladíci se hodlají trenérům ukázat v tom nejlepším světle…

V pondělí dopoledne se hráči v rámci testů sešli poprvé. Čekala je ale zátět “nasucho”, tedy mimo led. Na vše samozřejmě dohlížel nový hlavní trenér John Hynes, na snímku níže s asistentem Geoffem Wardem.

Ani druhý asistent Alain Nasreddine nemohl chybět. Hráči se postupně s trenéry seznamovali a předváděli jim například to, jak rychle umí běhat.   Cenu o nejhezčí tenisky by si zcela jistě odnesla loňská první volba Devils (celkově 30.) John Quenneville, synovec trenéra Chicaga Joela Quennevillea.  

Před prvním vyjetím na led dostali hráči přestávku na oběd. 42 hráčů z kempu se rozdělilo na dvě skupiny po 21 hráčích. Kromě Vojtěcha Mozíka, který by měl dorazit zítra, byli přítomni všichni.

První skupina na led vyjela ve 14:10 (20:10 SEČ), ta druhá byla naplánována o hodinu a pět minut později. Na vše přímo z ledu dohlíželi trenéři Hynes, Ward, Nasreddine, Chris Terreri (trenér brankářů) a Rick Kowalsky (hlavní trenér Albany). Z lóže vše sledovali Scott Clemmensen (trenér pro vývoj brankářů), Sergei Brylin (asistent trenéra v Albany) a hlavní manažer Ray Shero. Přítomen byl i bývalý vynikající obránce a současný komentátor Ken Daneyko.

Poté, co byla první skupina připravena….

… vyjela na led v tomto složení:
Brankáři: MacKenzie Blackwood, Anthony Brodeur
Obránci: Damon Severson, Steve Santini, Ryan Rehill, Colton White, Josh Couturier, Casey Fitzgerald
Útočníci: Pavel Zacha, Reid Boucher, Blake Coleman, Blake Pietila, Ryan Kujawinski, Connor Chatham, Artur Gavrus, Blake Speers, Alexander Kerfoot, Ben Thomson, Max Novak, Patrick D’Amico, Tyler Kelleher

Na ledě je všechny čekala spousta cvičení. Zde je video ze zkoušky bruslení a střelby Pavla Zachy:

Posléze všechny borce z první skupiny čekala první řada rozhovorů. V šatně jen Pavla Zachu vyzpovídala necelá desítka žurnalistů!

Následovala tedy druhá skupina, která nakonec na led vyjela v 15:40 (21:40 SEČ). V ní na ledě chyběl Graham Black. Ten sice byl přítomen na kempu, ale na led nevyjel. Důvod byl prostý – zranění. Black totiž byl v květnu na operaci kvůli sportovní kýle a tento týden nebude moci bruslit.

Její složení:
Brankáři: Ken Appleby, Colton Phinney
Obránci: Reece Scarlett, Josh Jacobs, Raman Hrabarenka, Joe Faust, Jacob Sweeney
Útočníci: Joseph Blandisi, Sergej Kalinin, John Quenneville, Brett Seney, Miles Wood, Darcy Murphy, Matt Lorito, Brandon Baddock, Brandon Shea, Alexandre Goulet, Matt Gaudreau, J.D. Dudek

Během kempu navíc byla oznámena další novinka. Již zmíněný John Quenneville podepsal s Ďábly vstupní kontrakt na tři roky. Volba New Jersey v roce 2014 v prvním kole (celkem 30. hráč) má za sebou tři sezony ve WHL u týmu Brandon Wheat Kings.

V té uplynulé měl 47 bodů v 57 zápasech, v přechozí zase 59 bodů v 61 zápasech. Potenciál prokázal, Devils mu tedy nabídli vstupní smlouvu na tři roky. Pokud si v kempu vybojuje místo v hlavním týmu, tak zůstane, pokud ale ne, na farmu ještě nemůže – stále má totiž platnou smlouvu ve WHL. Tam by se i vrátil v případě, že by o něj hlavní tým New Jersey neměl na další sezonu zájem.

“Je to skvělý pocit. Další krok dopředu, teď už jsem profesionálním hráčem,” nelituje pochopitelně Quenneville toho, že přijde o status juniora.

Zdroj obrázku: Tom Gulitti

Čtěte také

Star Wars night uvede Devils vs. Blackhawks

Po třídenním volnu naskakují Ďáblové opět na led, tentokrát na domácí půdě Prudential Center přivítají Chicago Blackhawks. Dnešní utkání je prvním z celkových dvou tuto sezonu (druhý zápase se hraje na Štědrý den od 2:30 hod). V loňském ročníku to byly také dvě utkání, z nichž první vyhráli Devils 8:5 a ve druhém zase Blackhawks 5:2.  Od sezony …

Ďáble, co na to říkáš...?