Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš byl můj idol celý život, řekl Pavel Zacha

Eliáš byl můj idol celý život, řekl Pavel Zacha

Pavel Zacha je právě na kempu nováčků New Jersey Devils. Z organizace je již od draftu velmi nadšený. Těší se hlavně na Patrika Eliáše.

“Když jsem byl malý, tak vyhrál Stanley Cup. Mám s ním od té doby fotku. Bude skvělé se tu s ním potkat,” těší se letošní šestá volba draftu celkově na dlouholetou ikonu NJD. “Celý život byl pro mě idolem, nemohu se dočkat, až s ním budu mluvit.”

Pojďme ovšem k hlavnímu tématu – tím je kemp nováčků New Jersey Devils. Pavel Zacha pochopitelně nechybí.

“Hodně zde posilujeme, ale hlavně poslouchám to, co po nás chtějí trenéři. Na tréninku se snažím předvést to nejlepší,” popisuje český talent po prvním dnu.

Brněnský rodák je zvyklý nastupovat na pozici centra. Sám se hodnotí spíše jako takový tvůrce hry.

“Chci být silovým typem útočníka a samozřejmě také dávat branky,” popisuje své cíle do dalších sezon.

Již po tzv. “draft combine”, tedy po události, kdy se mladíci předvádí zástupcům týmu, jak jsou silní, si Pavel Zacha pochvaloval setkání s Ďábly.

“Doufal jsem, že by mě mohli draftovat, ale šesté místo se mi na mě zdálo moc vysoko,” netajil své překvapení útočník, který odehrál uplynulou sezonu v OHL. “Teď už jsem ale tady a snažím se odvést to nejlepší.”

Jaké jsou ale jeho aktuální plány?

“Vše je na mně. Musím ukázat to nejlepší, ne si tu užívat zábavu. Pokud si mě vyberou do týmu, pak jim ukážu, že to byla dobrá volba. Pokud ne, budu hrát za Sarniu (OHL), kde se také budu snažit ukázat to nejlepší,” má jasno. “Doufám, že zde příští sezonu hrát budu, ale je to jen na mně.”

“První den kempu jsem si moc užil. S trenéry jsem si sednul, stejně jako se všemi předchozími. Je skvělé být toho součástí, moc si to užívám,” popsal Pavel Zacha začátek kempu nováčků.

A první dojmy z trenéra Johna Hynese? Ty má Zacha jen pozitivní. Podle jeho vlastních slov je to trenér, který umí být vážný, ale také si umí udělat srandu. A to je důležité.

“Je to dobrý pracant. To je to, čeho si při testování všimnete. Je dobře naladěný,” chválí Zachu trenér John Hynes. “Testování mimo led je pro nás velice důležité, a on tam opravu makal. Vidím na něm, že je to dobrý kluk, dává pozor a vždy byl dobrý spoluhráč. To je moc důležité.

“Dnes jsem si to prostě užil a už se těším na zítřek,” uzavřel Zacha rozhovor. “Jenom být na ledě a v šatně New Jersey Devils byl zážitek.”

Zdroj: YouTube New Jersey Devils
Zdroj obrázku: Tom Gulitti, Twitter

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?