Peklo / Hlavní zprávy / Mozík přišel o výstroj, ale už se připojil k hráčům v kempu

Mozík přišel o výstroj, ale už se připojil k hráčům v kempu

Vojtěch Mozík ještě před zahájením kempu musel řešit několik nepříjemných starostí. Vše se ovšem zvládlo vyřešit a již nyní je český hokejista v New Jersey.

Jak jsme zmiňovali již v pondělí, bývalý obránce Plzně dorazil na kemp až o den později. Měl totiž problémy s vydáním víza.

A aby toho nebylo málo, tak mu ještě letecké společnosti ztratily výstroj. Díky všem těmto problémům spal jen tři hodiny. Do Newarku totiž dorazil až v 1:00 hodinu místního času, jelikož měl i problémy s přestupem na letadlo v Londýně.

“Mám novou výstroj, úplně všechno. To je opravdu nepříjemné, doufám, že mi tu mojí brzy vrátí,” řekl Mozík zámořským médiím. “Jsem vážně unavený, ale jsem tady a šťastný, že jsem součástí New Jersey Devils.”

Mozík přišel o rukavice, hokejky, brusle – zkrátka o všechno hokejového. “To bylo opravdu těžké. Byl jsem strašný,” zkritizoval se po svém prvním dni na kempu New Jersey Devils.

“To ale nebyl,” vyvrátil toto tvrzení trenér John Hynes. “Bylo to od něj vlastně dobré, že vůbec šel na led. Chtěli jsme alespoň, aby se sem dostal a získal první zkušenosti. Pak si bude moci více odpočinout a ve středu bude lépe připravený.”

I před jeho první účasti na ledě ho ale dohnaly menší problémy. Mozík dorazil o 25 minut později, jelikož zaměstnanci pro něj sháněli novou výstroj. I přesto vyjel na led s úsměvem.

“To proto, že jsem šťastný, že tu mohu být,” má jasno. “Budu dělat to nejlepší a myslím si, že to bude dobré. Budu makat a uvidíme, ale opravdu chci hrát v NHL a udělám pro to všechno. Jsem moc rád, že mi New Jersey dalo šanci.”

V zámoří byl Mozík pro fanoušky velká neznámá. Není tak vůbec k podivení, proč přišla otázka o přirovnání své hry k někomu v NHL. A odchovanec Mladé Boleslavi si vybral Marka Židlického.

“Mám dobrou střelu, možná jsem i dobrý bruslař. Hraji více ofenzivně. V Česku jsem hrál každou přesilovku,” popsal se zkráceně Mozík.

Vojtěch Mozík s asistentem trenéra Geoffem Wardem

Jak jsme již zmińovali dříve v exkluzivním rozhovoru pro naše stránky, Mozík měl nabídku od Rangers i Maple Leafs, ale s agentem se dohodli na Ďáblech z New Jersey.

“Jsou tu noví trenéři, nový generální manažer. Chtějí hrát s mladíky, takže si myslím, že to pro mě bude dobrá šance,” vysvětlil své rozhodnutí.

Po podpisu mu zavolal Patrik Eliáš, který v New Jersey působí již řadu let. “Řekl mi, že kdybych cokoliv potřeboval, mám se mu ozvat. Navíc je tu další Čech – Pavel Zacha, který mi také může pomoci,” je rád za krajany v týmu.

Zachu si navíc pamatuje z české extraligy, kdy talentovaný forvard nastupoval ještě v dresu Liberce.

“Hráli jsme proti nim, takže si ho pamatuji. Je velký a silný, takže si myslím, že pro New Jersey Devils bude dobrý. Uvidíme,” pokusil se o předpověď kariéry mladého útočníka.

Ve středu Devils čeká turnaj ve hře 3 na 3, který bude navíc přístupný fanouškům. Posléze ještě mladíci Ďáblů navštíví lekci vaření, aby se naučili jíst zdravě, a také se mezi sebou budou jednotlivě představovat – ovšem formou, že každý představí jednoho ze svých spoluhráčů.

Hráči v druhý den kempu kromě obvyklých trenérů pracovali i s Perttim Hasanenem, který v Massachusetts vede hokejovou školu a je ředitelem hokejových operací a rozvoje hráčů na univerzitě v Bostonu. Rovněž je konzultantem týmů jako Penguins, Stars a Bruins.

NEZAPOMEŇTE NÁS SLEDOVAT I NA FACEBOOKU – https://www.facebook.com/NewJerseyDevils.CZSK

Zdroj obrázku: Rich Chere, Twitter

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?