Peklo / Hlavní zprávy / Shrnutí druhého dne kempu nováčků

Shrnutí druhého dne kempu nováčků

Kemp nováčků je v plném proudu. V tomto článku pro vás máme připravený souhrn a nějaké ohlasy z druhého dne.

Po velmi nepříjemných záležitostech s cestováním (více v článku) se k hráčům připojil také český obránce Vojtěch Mozík. Sám řekl,  že kvůli těm všem patáliím byl hrozný.

“To ale nebyl,” vyvrátil toto tvrzení trenér John Hynes. “Bylo to od něj vlastně dobré, že vůbec šel na led. Chtěli jsme alespoň, aby se sem dostal a získal první zkušenosti. Pak si bude moci více odpočinout a ve středu bude lépe připravený.”

Odděleně dnes trénovali obránci a útočníci.


Video z tréninku obránců

Dnes se zaměřovalo pouze na schopnosti hráčů na ledě. Vše řídil Pertti Hasanen, jehož jsme vám rovněž představili v krátkosti v článku o potížích Vojtěcha Mozíka.

Po obráncích se tedy na led dostali útočníci, kteří měli hodně podobných cvičení, ale některá byla samozřejmě odlišná. Například střely z první – obránci pálili od modré čáry, zatímco útočníci z blížší pozice.

Ukázka z tréninku útočníků

Role lídrů na kempu se ujali útočník Reid Boucher a obránce Damon Severson, kteří, ač v mladém věku, mají s NHL největší zkušenosti.

John Hynes byl s tím, co hráči předvedli, spokojen. Nemohl si také vynachválit spolupráci s Perttim Hasanenem, s nímž se již setkal v organizaci Pittsburghu.

I druhý den kempu se tak velice vydařil a mladíci New Jersey Devils prokazují velký talent. Učí se prvním věcem v organizaci týmu NHL. Navíc je po dřině čekal i společný čas strávený výletem na lodi.

 


Hráče po dřině čekal výlet lodí

Ve středu je čeká turnaj ve hře 3 na 3, který bude dokonce přístupný fanouškům. Jedním z cílů totiž také je, aby to byl soutěživý kemp. Kromě práce na ledě je ovšem čeká i aktivita mimo něj. V pondělí to byly fyzické testy, později tento týden to bude lekce vaření a v neděli bude každý muset svého spoluhráče představit celé skupině hráčů a trenérů.

Program je zajímavý, o tom není pochyb. Zajímavá ovšem byla i novinka, která dorazila na konci dne – Eric Gelinas prodloužil s New Jersey smlouvu o dva roky.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: Facebook New Jersey Devils

Čtěte také

Jak se hráči těší na nové spoluhráče a novou sezonu?

Při včerejším Media Day si každý hráč odbyl i krátký rozhovor pro tisk a pro interní účely. My vám přinášíme to nejzajímavější, co jsme zachytili. Samozřejmě, že nejobletovanějšími ze strany médií byli Jack Hughes a Taylor Hall. Prvně jmenovaný mladý Američan má velké plány a v každém rozhovoru rozdává sebevědomé odpovědi. Všichni ale vědí, že …

Leave a Reply

Your email address will not be published.