Peklo / Hlavní zprávy / ROZHOVOR: Na kempu Devils je i Matt Gaudreau, mladší bratr útočníka Calgary Flames

ROZHOVOR: Na kempu Devils je i Matt Gaudreau, mladší bratr útočníka Calgary Flames

Matt Gaudreau je rodák z Carneys Point, mladší bratr forvarda Calgary Flames Johna Gaudreaua. Jeho bratr figuroval mezi nejlepšími nováčky minulé sezóny. Teď jej chce napodobit i Matt.

Matt Gaudreau momentálně hraje NCAA (vysokoškolská liga) za Boston College. V minulé sezóně si připsal 3 góly a 3 asistence ve 32 utkáních. K tomu přidal 8 trestných minut a v tabulce pravdy (+-) skončil se čtyřmi kladnými body.

Zajímavostí je, že za Boston College hrál i jeho starší bratr. V době kdy hráli spolu se o svém bratrovi vyjádřil takto:

,,Já a můj bratr jsme si nesmírně blízcí – a vždy jsme byli. Jsme jen 15, 16 měsíců od sebe. Když jsme vyrůstali, nemohli nás od sebe odtrhnout. Vždy jsme byli hodně soutěživí. Proto jsem rád, že tu můžu zůstat a dál soutěžit se svým bratrem.”

Teď už k samotnému rozhovoru s Mattem Gaudreauem.

Jakou radu dal John svému mladšímu bratrovi?

,,Pouze mi řekl, abych makal jak nejlépe dokážu. Že je to skvělý zážitek,” řekl Matt Gaudreau. ,,Řekl mi, že až se na kemp dostavím, budu hodně nervózní – což jsem byl – ale až se postavím na led a ukážu jim co ve mě je, všechno ze mě spadne a budu se cítit normálně. Budu vědět, že tam patřím. Takže mi řekl, ať jsem sám sebou, že to je nejdůležitější.”

Gaudreau (20let), se označil spíše za tvůrce hry a nahrávače který může hrát centra nebo na křídle. Mimojiné se o jeho účast na kempu zajímali i Flyers, ale on chtěl trochu dál.”

,,Chtěl jsem se posunout dál, a tak jsem na kempu Devils,” řekl Gaudreau. ,,Mají tu skvělý program. Proto chci být jeho součástí celý týden. A snad u Devils i pokračovat.”

Gaudreau vyrostl v okolí Flyers. Za Flyers však hrát nechtěl. Jak sám řekl – nechtěl žádnou protekci nebo něco podobného.

,,Chci ukázat, že to zvládnu sám,” řekl sympatický útočník.

Cítil, že kemp Devils je dostatečně daleko od jeho domova.

,,Žiju v South Jersey, kousek od Salem Country arény. Mám to zhruba dvě hodiny cesty,” řekl Gaudreau. ,, Takže to není ani blízko, ani daleko. Manžel mé sestry je velký fanoušek Devils, tak byl také velmi nadšený.”

zdroj obrázku: John Quackenbos/Boston College

zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti a hockeysfuture.com

Čtěte také

Jak se hráči těší na nové spoluhráče a novou sezonu?

Při včerejším Media Day si každý hráč odbyl i krátký rozhovor pro tisk a pro interní účely. My vám přinášíme to nejzajímavější, co jsme zachytili. Samozřejmě, že nejobletovanějšími ze strany médií byli Jack Hughes a Taylor Hall. Prvně jmenovaný mladý Američan má velké plány a v každém rozhovoru rozdává sebevědomé odpovědi. Všichni ale vědí, že …

Leave a Reply

Your email address will not be published.