Peklo / Hlavní zprávy / Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Tím New Jersey Devils sa v ostatných dvoch dekádach zaradil medzi najlepšie mužstvá kanadsko-americkej NHL, o čom svedčí 5 finálových účastí a zisk 3 Stanleyho pohárov. Veľkou mierou sa o to zaslúžili najmä dve ikony tímu – Lou Lamoriello a Martin Brodeur. Obaja by sa mohli dočkať uznania od organizácie už v nasledujúcej sezóne.

Súčasný generálny manažér Ray Shero sa v utorok vyjadril pre portál NJ.com, že dátum týchto udalostí bude závisieť od rozhodnutia spomínaných legiend. Podľa všetkého sa tohto honoru nedočkajú v rovnaký deň, ale tím ich uvedie jednotlivo, podľa toho, ako im to bude vyhovovať.

Lamoriello a Brodeur sú dvaja z najvýznamnejších osobností histórie tejto organizácie. Chceme, aby sa to všetko udialo správne a v ten pravý čas,” povedal Shero.

Lamoriello sa 4. mája vzdal miesta GM tímu a funkciu prenechal Sherovi a následne sa Lamoriello stal prezidentom klubu. V tejto funkcii ale dlho nevydržal, pretože už 23. júla dostal od Toronta Maple Leafs, ktorú neodmietol a stal sa 16. generálnym manažérom v histórii Leafs. Tím z Kanady zavíta do Prudential Center 9. apríla, pre Diablov to bude zároveň posledný zápas sezóny a pre organizáciu to bude ideálna príležitosť na to, aby vzdali hold 72-ročnému Lamoriellovi, ktorý v New Jersey pôsobil neuveriteľných 28 rokov.

Tá vec s Louom sa proste stala,” povedal Shero, pričom narážal na jeho odchod do Toronta. “Lou a ja sa budeme musieť porozprávať a dostať jeho súhlas a zistiť, čo je preňho vyhovujúce. Nechám ho, aby si poriešil veci v Toronte. Určite tam má teraz veľa starostí“.

Martin Brodeur, dlhoročná opora tímu z Newarku, sa do histórie NHL zapísal veľkými, tučnými písmenami. Legenda s číslom 30 v lige drží rekord v počte víťazstiev (691), čistých kont (125), odohraných zápasov (1 266) a odohraných minút (74 439). Vo vyraďovacích bojoch sa radí na prvé miesto v počte odchytaných zápasov (204) a čistých kont (24) a je na druhej priečke v počte výhier (113). Počas leta sa rozhodol pre podpis trojročného kontraktu s tímom St. Louis Blues, kde bude pôsobiť ako asistent generálneho manažéra.

Odišiel pred rokom,” povedal Shero. “Verím, že diskusie o vyradení jeho čísla tu začali ešte pred mojím príchodom.”

Brodeur zavesil lapačku a vyrážačku na klinec v januári tohto roku, aby následne zaujal jedno z miest v kancelárii Blues. Brodeur prežil bohatú a úžasnú 22-ročnú kariéru s bilanciou 691-397-196, 91,2% úspešnosťou zákrokov a v priemere obdržal 2,24 gólu. V organizácii Devils strávil 21 rokov, ale minulé leto sa rozhodol pre odchod, pretože tím z Newarku už pred sezónou avizoval, že ich jednotkou v sezóne 2014/15 bude americký brankár Cory Schneider.

December otvoril v Brodeurovej kariére nové okno, pretože sa brankárska legenda upísala svojmu druhému tímu v najlepšej hokejovej lige sveta, keď podpísala ročný kontrakt so St. Louis Blues po tom, čo sa Blues zranil Brian Elliott. Brodeur v novom pôsobisku zaknihoval bilanciu 3-3-0 s priemerom 2,87 obdržaného gólu a 89,9% úspešnosťou zákrokov v 7 zápasoch základnej časti. Diabli hostia Blues 10. novembra.

zdroj: nhl.com

zdroj obrázku: nhl.com

 

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?