Peklo / Hlavní zprávy / Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Tím New Jersey Devils sa v ostatných dvoch dekádach zaradil medzi najlepšie mužstvá kanadsko-americkej NHL, o čom svedčí 5 finálových účastí a zisk 3 Stanleyho pohárov. Veľkou mierou sa o to zaslúžili najmä dve ikony tímu – Lou Lamoriello a Martin Brodeur. Obaja by sa mohli dočkať uznania od organizácie už v nasledujúcej sezóne.

Súčasný generálny manažér Ray Shero sa v utorok vyjadril pre portál NJ.com, že dátum týchto udalostí bude závisieť od rozhodnutia spomínaných legiend. Podľa všetkého sa tohto honoru nedočkajú v rovnaký deň, ale tím ich uvedie jednotlivo, podľa toho, ako im to bude vyhovovať.

Lamoriello a Brodeur sú dvaja z najvýznamnejších osobností histórie tejto organizácie. Chceme, aby sa to všetko udialo správne a v ten pravý čas,” povedal Shero.

Lamoriello sa 4. mája vzdal miesta GM tímu a funkciu prenechal Sherovi a následne sa Lamoriello stal prezidentom klubu. V tejto funkcii ale dlho nevydržal, pretože už 23. júla dostal od Toronta Maple Leafs, ktorú neodmietol a stal sa 16. generálnym manažérom v histórii Leafs. Tím z Kanady zavíta do Prudential Center 9. apríla, pre Diablov to bude zároveň posledný zápas sezóny a pre organizáciu to bude ideálna príležitosť na to, aby vzdali hold 72-ročnému Lamoriellovi, ktorý v New Jersey pôsobil neuveriteľných 28 rokov.

Tá vec s Louom sa proste stala,” povedal Shero, pričom narážal na jeho odchod do Toronta. “Lou a ja sa budeme musieť porozprávať a dostať jeho súhlas a zistiť, čo je preňho vyhovujúce. Nechám ho, aby si poriešil veci v Toronte. Určite tam má teraz veľa starostí“.

Martin Brodeur, dlhoročná opora tímu z Newarku, sa do histórie NHL zapísal veľkými, tučnými písmenami. Legenda s číslom 30 v lige drží rekord v počte víťazstiev (691), čistých kont (125), odohraných zápasov (1 266) a odohraných minút (74 439). Vo vyraďovacích bojoch sa radí na prvé miesto v počte odchytaných zápasov (204) a čistých kont (24) a je na druhej priečke v počte výhier (113). Počas leta sa rozhodol pre podpis trojročného kontraktu s tímom St. Louis Blues, kde bude pôsobiť ako asistent generálneho manažéra.

Odišiel pred rokom,” povedal Shero. “Verím, že diskusie o vyradení jeho čísla tu začali ešte pred mojím príchodom.”

Brodeur zavesil lapačku a vyrážačku na klinec v januári tohto roku, aby následne zaujal jedno z miest v kancelárii Blues. Brodeur prežil bohatú a úžasnú 22-ročnú kariéru s bilanciou 691-397-196, 91,2% úspešnosťou zákrokov a v priemere obdržal 2,24 gólu. V organizácii Devils strávil 21 rokov, ale minulé leto sa rozhodol pre odchod, pretože tím z Newarku už pred sezónou avizoval, že ich jednotkou v sezóne 2014/15 bude americký brankár Cory Schneider.

December otvoril v Brodeurovej kariére nové okno, pretože sa brankárska legenda upísala svojmu druhému tímu v najlepšej hokejovej lige sveta, keď podpísala ročný kontrakt so St. Louis Blues po tom, čo sa Blues zranil Brian Elliott. Brodeur v novom pôsobisku zaknihoval bilanciu 3-3-0 s priemerom 2,87 obdržaného gólu a 89,9% úspešnosťou zákrokov v 7 zápasoch základnej časti. Diabli hostia Blues 10. novembra.

zdroj: nhl.com

zdroj obrázku: nhl.com

 

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?