Peklo / TOP / Najlepší asistenti trénera v histórii Devils

Najlepší asistenti trénera v histórii Devils

Vo všetkých kluboch má najväčšie slovo hlavný tréner tímu, ale akú rolu zohrávajú v mužstve asistenti trénera ?

Ako príklad môže slúžiť Scott Stevens, ktorý sa v minulej sezóne staral o defenzívu Devils, Adam Larsson sa pod jeho vedením posunul na vyššiu úroveň a vo svojej kariére spravil krok vpred k tomu, aby z neho raz bol kvalitný obranca.

Alain Nasreddine a Geoff Ward, ktorých dopĺňa tréner brankárov Chris Terreri – to je trio, ktoré bude v nasledujúcej sezóne pomáhať na lavičke Johnovi Hynesovi. Predtým, ako začnú prípravné kempy a nová sezóna bude v plnom prúde sa poďme ohliadnuť do histórie a nájsť 5 najlepších asistentov v histórii organizácie New Jersey Devils.

5. Scott Stevens

Stevens s tímom spolupracoval 8 sezón, ale po sezóne 2013/14 sa rozhodol, že sa vzdá miesta asistenta trénera po tom, čo nenašiel spoločnú reč s vtedajším hlavným trénerom tímu z Newarku, Petrom DeBoerom. Člen siene slávy sa však ukázal v dobrom svetle a celý čas mal výrazný vplyv na defenzívu Diablov. Veľkou mierou sa postaral o hokejový rast Adama Larssona, z ktorého sa raz môže stať solídny obranca do prvého obranného páru.

4. Jacques Caron

Martin Brodeur je velikán a s určitosťou bude zaradený do Siene slávy ľadového hokeja. Pravdepodobne by sa tak stalo aj bez toho, ak by ho na začiatku kariéry netrénoval Jacques Caron. Vzťah týchto dvoch ľudí bol však pozoruhodný, Brodeur a Caron si boli blízki tak, ako len tréner a hráč môžu byť. Caron pomáhal Martymu ako sa dalo, zdokonalil jeho technickú stránku a bol vždy nablízku, aby mohol legendu s číslom 30 neustále podporovať a povzbudzovať.

3. John MacLean

Aj keď sa jeho kariéra hlavného kouča tímu v roku 2010 rýchlo skončila, ako asistent trénera patril medzi najlepších v histórii Devils. Diabli vyhrali v roku 2003 Stanley Cup a MacLean mal pozitívny vzťah na mužstvo, ktoré vtedy viedol Pat Burns.

2. Bob Carpenter

V roku 2000, pri druhom titule Diablov v NHL, bol asistent trénera Viacheslav Fetisov. Do tieňa všetkých ostatných sa dostal podceňovaný Bob Carpenter, ktorý hral významnú rolu pri triumfoch v rokoch 2000 a 2003. Centri sa pri ňom výrazne zlepšili na vhadzovaniach, vedel a zžil sa s vtedajším defenzívnym poňatím hry a neustále zasypával svojimi myšlienkami na zlepšenie hry Diablov oboch hlavných trénerov, pod ktorými sa tešil z úspechu v podobe titulu – Larryho Robinsona i Pata Burnsa.

1. Larry Robinson

Legendárny obranca, ktorý sa dočkal pocty v podobe zaradenia do Hokejovej siene slávy, začal svoju trénerskú kariéru práve v mužstve z New Jersey. V roku 1993 ho Lou Lamoriello menoval asistentom trénera a v roku 1995 slávil prvý tímový úspech. Po sezóne odišiel do Los Angeles, kde sa po prvýkrát stal hlavným koučom. Po sezóne 1998/99 sa rozhodol pre ukončenie spolupráce a následne sa vrátil na svoj starý post v New Jersey. 23. marca 2000 bol menovaný hlavným lodivodom tímu a tešil sa z druhého trénerského triumfu. Nasledujúcu sezónu zostal na svojej pozícii, opäť doviedol svoj tím do finále, kde ale Diabli ťahali za kratší koniec a po 7-zápasovej dráme podľahli Coloradu Avalanche. Robinson opäť opustil mužstvo, tentoraz v sezóne 2001/02, ale pred sezónou 2002/03 sa fanúšikovia a hráči opäť dočkali jeho návratu na post asistenta trénera, Diabli sa dostali do finále a Robinson získal svoj celkový 9. Stanley cup.

zdroj: Rich Chere, nj.com

zdroj obrázku: Dave Sandford/GettyImages, nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.