Peklo / Hlavní zprávy / Bryce Salvador ukončil hráčskou kariéru

Bryce Salvador ukončil hráčskou kariéru

Dlouho si s touto myšlenkou pohrával. Dnes ráno se rozhodl definitivně – Bryce Salvador ukončil po 14 sezonách hráčskou kariéru.

“Dnes ukončuji svou kariéru v National Hockey League,” napsal Salvador v článku na The Players’ Tribute. “Dosáhl jsem toho, že jsi mě moji kluci budou pamatovat jako hráče NHL, takže jsem spokojený. Ale hokej ani New Jersey ani Devils neopouštím. Tato organizace mi nikdy nepřestala věřit, nikdy.”

Salvador bude od následujícího ročníku pomáhat s mládežnickými organizacemi v New Jersey.

39letý bek strávil přes 7 posledních sezon v kádru Devils. Ročník 2010/2011 ale celý vynechal kvůli zranění, přesto se poté vrátil k hokeji a právě kvůli tomu je se sebou spokojený. Dokázat se vrátit po tak velkém zranění a ještě k tomu dojít s týmem až do finále Stanley Cupu, klobouk dolů!

Následující sezonu už působil jako kapitán, nicméně trápil ho velký počet zranění a jeho forma se horšila. I proto se z obrovského bojovníka a spolehlivého obránce stal fanoušky mnohdy zatracovaný bek.

V minulé sezoně odehrál jen 15 zápasů, opět kvůli zranění. Naposledy se na ledě jakožto hráč v utkání objevil 10. listopadu. Ke konci sezony už se zdálo, že bude v pořádku, ale nakonec se rozhodl, že si potřebuje odpočinout přes léto a popřemýšlet, co dál.

Rodák z Brandonu v kanadské Manitobě měl s generálním manažerem Rayem Sherem několik diskuzí o jeho budoucnosti. Zvažoval pozvánku na tréninkový kemp Devils či jinam, zvažoval úplný konec kariéry. Nakonec se rozhodl právě pro tuto poslední možnost. Se 786 zápasy na kontě, 24 góly a 86 asistencemi.

Do New Jersey se dostal v roce 2008, kdy byl vyměněn za Cama Janssena. Ta Ďábly odehrál dohromady 339 zápasů v základní části s bilancí 8+39. V play-off se na led dostal 38krát a bodoval 15krát (5+10).

NHL byla samozřejmě splněním jeho dětského snu. Stalo se tak v roce 1994, kdy ho v šestém kole draftovala Tampa Bay. V organizaci Lightning se ale nikdy nebojevil, 16. prosince 1998 jakožto volný hráč podepsal se St. Louis Blues. Debutoval ale až v roce 2000 (5. října), poté za Bluesmany odehrál šest a půl sezon.

“Jsem připravený na další střídání. Na střídání, které bude zahrnovat čas s mou ženou a s mými kluky,” řekl Salvador. “Děkuji všem, kteří mi umožnili tuto cestu. Nebylo to lehké. Když jsem byl draftován, jeden ze skautů mi řekl: ‘Salvadore, ty to nikdy nedokážeš. Jsi pomalý, moc měkký. Nikdy si nezahraješ zápas v NHL!’. A teď končím se 786 zápasy v základní části a 74 zápasy v play-off NHL na kontě. V poslední sezoně jsem byl kapitán. Nezáleží na tom, co kdo říká, vzít mi to už nemohou – hrál jsem v NHL!”

Nyní se Salvador těší na další životní kapitolu.

“Doufám, že budu příkladem pro mladé hokejisty a že jim co nejvíce pomohu. Chtěl bych jim dát lekce vytrvalosti, obětavosti a odhodlání, které jsem já sám dostal během hraní hokeje,” je Salvador odhodlaný prosadit své zkušenosti. “Pokud něčemu v životě věřím, tak je to to, že hokej je dobrá věc. Může to změnit dětské životy, mohou tak zapomenout na nějaké osobní problémy. Na ledě stráví několik hodin a na vše zapomenou, myslí jen na ten černý kus gumy.”

Velmi pyšný je na tuto fotografii:

Slack-for-iOS-UploadZdroj: theplayerstribute.com
“Mé dvě děti mě pozorují při rozbruslení. Oba mají dresy číslo 24. To je jejich taťka. To je to, co dělá.”

Nejvíce bude vzpomínat na sezonu 2011/12, kdy došel s Ďábly až do finále proti LA Kings. Ne kvůli tomu, že měl velký kariérní úspěch, ale kvůli tomu, že se tým spojil a došel tak daleko. “Ani nevíte, jak dobrý pocit to je,” řekl Salvador.

Nyní nezbývá nic jiného, než Brycovi popřát mnoho štěstí v osobním životě a poděkovat mu za vše, co pro Ďábly udělal!

THANK YOU BRYCE!

Zdroj informací: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti; The Players’ Tribute

Čtěte také

Dva Ďáblové nominováni na mistrovství světa juniorů

Juniorský tým USA zveřejnil soupisku 43 hráčů pro nadcházející Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2021.🏒 Soupiska zahrnuje i dva hráče organizace Devils. Útočníka Patricka Moynihana, hrajícího za Providence ve Východním hokejovém programu a obránce Caseho McCarthyho, který hájí barvy Bostonské university.🤔 Jack Hughes, Case McCarthy a Patrick Moynihan. Letní kemp se bude konat …

Ďáble, co na to říkáš...?