Peklo / Novinky z NHL / Holtby má jen ty nejvyšší ambice

Holtby má jen ty nejvyšší ambice

Washingtonský brankář Braden Holtby je připraven začít novou sezónu stejně dobře jako tu minulou. Tréninkové kempy začínají už tento měsíc.

Holtby poslední sezónu dosáhl na svůj osobní rekord ve statistikách – 41 vítězství, 2.22 průměr obdržených gólů, 92.3 %, 9 čistých kont za 73 odehraných zápasů.

“Každý rok je samozřejmě těžký,” řekl Holtby internetovému serveru Monumental Network. “Jedna věc jsou statistiky, ale na ledě je to úplně něco jiného a my se poslední rok naučili hodně a jako tým ušli dlouhou cestu.”

Washington Capitals byli vyřazeni ve 2.kole Východní konference prohrou 3:4 na zápasy, když v sedmém rozhodujícím utkání ztratili duel 2:1 po prodloužení v hale New Yorku Rangers, tedy Madison Square Garden.

“Víme, že tenhle tým má na víc a ještě toho ze svých dovedností hodně neodkryl.” Jdeme do toho se stejným nasazením jako minulý rok, ale s většími zkušenostmi a větším očekáváním, ” řekl Holtby. “Bude to jízda a my se na ní těšíme.”

Holtby měl na kontě 6 výher a 7 proher během 13 duelů play off 2015. Statisticky byl na 1.místě s brankářskou úspěšností 94.4 % a 1.77 průměru obdržených gólů.

Holtby podepsal 5-roční kontrakt na 30.5 miliónů dolarů 24.června, přičemž jeho statistiky jsou na úrovni 101-51-18. Průměr branek 2.44, brankářská úspěšnost 92.1 % a 20 vychytaných čistých kont. To vše za 178 odchytaných zápasů v dresu Capitals.

 “Když se podíváte na chytání za poslední roky, vypadá to, že pár brankářů se drží na špičce ligy, pár, kteří mají dobré i špatné zápasy a vy chcete být ten kdo zůstává na top úrovni,” říká Holtby. “To je výzva jen sama o sobě a na tu se v mé kariéře fakt moc těším. Budu se zlepšovat a dávat si stále nové výzvy a uvidíme kam až se dostanu. Obvykle když se týmu daří, daří se i jednotlivci,” dodává brankář Washingtonu Capitals Braden Holtby.

zdroj: NHL.com

foto: Patrick McDermott

Komentáře

Čtěte také

Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Tím New Jersey Devils sa v ostatných dvoch dekádach zaradil medzi najlepšie mužstvá kanadsko-americkej NHL, o čom svedčí 5 finálových účastí a zisk 3 Stanleyho pohárov. Veľkou mierou sa o to zaslúžili najmä dve ikony tímu – Lou Lamoriello a Martin Brodeur. Obaja by sa mohli dočkať uznania od organizácie už v nasledujúcej sezóne. Komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published.