Peklo / Hráči / Podpis Schlemka zvýší konkurenci v obraně; Nová pravidla týkající se úpravy vousů a vlasů

Podpis Schlemka zvýší konkurenci v obraně; Nová pravidla týkající se úpravy vousů a vlasů

Generální manažer Ray Shero se vyjádřil k podpisu nového obránce Davida Schlemka a vysvětlil své kroky. Rozhodně se prý nechystá k výměně jiného obránce za útočníka či nahrazení nějakého mladého obránce v tréninkovém kempu.

Podpis 28letého Schlemka (jednoroční kontrakt, $625,000) má za účel zvýšit soutěživost a konkurenci v řadách obránců. Ostatně, Schlemkovi za těchto podmínek s 1ročním kontraktem ani nic jiného nezbývá. Shero také uvažuje dopředu a je přesvědčen o tom, že se mu v případě nějakých zranění v průběhu sezony bude 11 obránců určitě hodit – buď v NHL nebo AHL.

Jak bylo zmíněno, Shero tento podpis ihned vysvětlil, aby nedocházelo k žádným spekulacím či pochybnostech v řadách samotných hráčů, zda se nechystá nějaký trejd. Sherovo vysvětlení znělo tak, že se určitě nejedná ani o nějakou překážku pro mladé obránce Ramana Hrabarenku, Setha Helgesona nebo Vojtu Mozíka, u kterých se i nadále předpokládá účast na tréninkovém kempu, na kterém se porvou o NHL, ačkoliv je možné, že se dostane mezi TOP 7 obránců – Schlemko, Greene, Larsson, Gelinas, Moore, Severson a Merrill. Každopádně Shero řekl, že kdo bude hrát dobře – dostane příležitost.

Nicméně otázka podpisu některého z volných forvardů je také stále otevřená, především ještě v době před startem přípravného kempu. K uvedenému se Shero nevyjádřil, ale spekuluje se například o 27letém křídelníkovi Jiřím Tlustém, který je stále volný. Takže uvidíme zda se tento český rodák na zkoušku v kempu objeví…

S odchodem Lamoriella se také očekávalo uvolnění některých pravidel týkajících se úpravy porostů na hlavě a v obličeji. Za éry Lamoriella byly napřípustné jakékoliv výstřední účesy či neoholené tváře před zápasem, vyjma zápasů play-off, tam byla ze strany GM udělena výjimka.

Shero se tedy vyjádřil také k této otázce a v podstatě z jeho vyjáření vyplynulo, že nehodlá žádným způsobem hráčům diktovat co smí či nesmí nosit na hlavě během sezony. Jediným požadavkem je, že hráči musí být upravení a oholení na předsezónní focení pro média. To ostatně znamená, že Jon Merrill bude muset shodit svůj knírek pěstovaný přes léto – na sezonu si však může nechat narůst nový..

Lamoriellova pravidla zde trvala dlouhá léta a rozhodně to respektuji.

řekl závěrem Shero ke svému postoji vůči úpravě porostů na hlavě

Zdroj obrázku: nhl.com, Derek Leung

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …

Ďáble, co na to říkáš...?