Peklo / Novinky z NHL / Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Po sezoně se uvažovalo o operaci, nutná naštěstí nebyla a tak si dal Krejčí pár týdnu volno. Za poslední 281 zápasů posbíral 226 bodů. “Mimo led, v posilovně, všechno bylo fajn, už více než měsíc bruslím a cítím se dobře. Není důvod, abych nebyl připraven na sto procent,” hodnotil svou situaci Krejčí.

“Jeho přítomnost pomáhá všem, chlap jako on do týmu přináší hodně útočné síly. Je to rozdílový hráč a to pomáhá všem,” uznal Patrice Bergeron.

Zatímco se Krejčí léčil, Medvědi prováděli hodně změn na soupisce i v kanceláři. Don Sweeney nahradil Petera Chiarelliho jako generální manažer a vykonal několik kontroverzních výměn.  Vyměnil dlouholetého parťáka Krejčího, Milana Lucice, velice perspektivního, avšak tvrdošíjného obránce Dougieho Hamiltona. Za ně dostal výběry v prvním kole draftu. Nyní, když víme, že ani jeden ze tří zvolených v první kole (mezi ně patří i obránce Daniel Zbořil) neudělali testy, pochyby narůstají.

“Bude to divné, s Lucicem jsme spolu byli tak dlouho. Najednou je pryč. Byl to pro mě smutný den. Ale musíme rozumět, že hokej je byznys. Ve vedení se udály změny a noví lidé chtěli náš tým vylepšit, rozhodli se takto. A mně se líbí tým, jaký právě máme,” říká Krejčí.

Krejčí by mohl nastoupit mezi nově příchozími Jimmy Hayesem a Mattem Beleskeym nebo mezi Brettem Connolym a Davidem Pastrňákem.

“Když se podíváte, Matt hraje podobně jako Milan, nevím, co bude chtít vedení, ale určitě se to brzy dozvíme. Jsem otevřený všemu,” neskrývá natěšenost David.

Bude velice zajímavé sledovat každoročního kandidáta na pohár, jak se vypořádá se změnami po nepovedeném ročníku.

Čtěte také

Shero: Lamoriello a Brodeur sa dočkajú pocty v ten správny čas

Tím New Jersey Devils sa v ostatných dvoch dekádach zaradil medzi najlepšie mužstvá kanadsko-americkej NHL, o čom svedčí 5 finálových účastí a zisk 3 Stanleyho pohárov. Veľkou mierou sa o to zaslúžili najmä dve ikony tímu – Lou Lamoriello a Martin Brodeur. Obaja by sa mohli dočkať uznania od organizácie už v nasledujúcej sezóne.

Ďáble, co na to říkáš...?