Peklo / Preview / Je to tady! Předsezonu začnou Ďáblové utkáním s Bruins

Je to tady! Předsezonu začnou Ďáblové utkáním s Bruins

Po dlouhé pauze konečně začnou kluby NHL opět hrát! Začínají totiž přátelská utkání a v pořadí druhým přípravným zápasem na tuto sezonu je také střetnutí Devils a Bruins.

Debut dnes čeká například českého útočníka Pavla Zachu, poprvé v dresu týmu NHL si také zahraje ruský útočník Sergej Kalinin a talenti Quenneville s Blandisim.

Do Providence, kde se zápas odehraje, odcestovalo celkem 22 hráčů. Mezi nimi je 8 obránců, tudíž dva z nich do zápasu nezasáhnou.

Brankáři: Keith Kinkaid a Scott Wedgewood – v půlce utkání by se měli vystřídat.
Obránci: Jon Merrill, David Schlemko, Damon Severson, Seth Helgeson, Reece Scarlett, Eric Gelinas, Colton White, Jacob Sweeney
Útočníci: Adam Henrique, Tuomo Ruutu, Jacob Josefson, Lee Stempniak, Kyle Palmieri, Pavel Zacha, Paul Thompson, John Quenneville, Sergej Kalinin, Matt Lorito, Pierre-Luc Létourneau-Leblond, Joseph Blandisi

Debut na střídačce si odbyde také trenér John Hynes. Ten pochází z Warwicku, který je od Providence vzdálený přibližně 20 minut cesty autem.

“Bude to zábava. Spoustu mých příbuzných dorazí. Bratr, sestra a rodiče. Měl jsem to štěstí, že jsem vyrůstal na Rhode Islandu (stát, kde se Providence i Warwick nachází – pozn. red.) a mám zde spoustu blízkých přátel. Těším se na ně,” pravil s úsměvem Hynes v rozhovoru pro deník The Record.

Na zápas se pochopitelně těší i český talent Pavel Zacha, do něhož Devils vkládají velké naděje.

“Jsem opravdu natěšený, ať už mě trenér postaví do jakékoliv pozice. Bude to můj první oficiální přátelský zápas v NHL. Nemohu se toho momentu dočkat,” pravil brněnský rodák.

Adam Henrique je zase moc rád za to, že už je jeho zápěstí v pořádku. 16. dubna totiž podstoupil operaci, nyní už se ovšem cítí naprosto v pořádku.

Tak nezapomeňte – v 1:00 dnes v noci první přátelské utkání! LET’S GO DEVILS, už je to tady!

TEXTOVÝ PŘENOS BUDE PŘIPRAVEN NA ONLAJNECH -> http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-09-21/id/159571

Čtěte také

Hurricanes 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?