Peklo / Ohlasy / Hynese mrzí, že hráči polevili v útoku

Hynese mrzí, že hráči polevili v útoku

Devils vstoupili do série přípravných utkání prohrou na ledě Bruins. Přestože soupeře přestříleli 30:21, nedokázali vstřelit ani gól a Medvědům podlehli 0:2. K porážce se v rozhovoru vyjádřil nový kouč Ďáblů John Hynes.

I přes prohru s nulou v kolonce vstřelených gólů byl trenér s hrou svých svěřenců spokojen: “Úseky zápasu, ve kterých hráči při hře 5 na 5 plnili přesně to, co jsme v prvních dnech kempu nacvičovali, převažovaly nad těmi, kde tomu tak nebylo. Na přesilovkách a oslabeních jsme zatím vůbec nepracovali, takže tam nemáme co hodnotit,” připomněl Hynes, že obě branky Bruins padly v přesilovkách. I přes celkovou spokojenost však nový kouč vidí ve výkonu svých svěřenců rezervy: “Jak hra plynula, v útoku jsme postupně polevili. Zatímco v úvodu utkání jsme měli díky zjednodušené útočné hře obrovský tlak v soupeřově zóně, postupem času byla hra z naší strany stále měkčí, méně konzistentní a tlak se vytrácel.” To pak podle kouče ve 3. třetině vedlo k několika zbytečným vyloučením (Devils byli potrestání hned čtyřikrát během poslední periody – pozn. redakce).

Hynes se vyjádřil i k některým individuálním výkonům. Nejvíce novináře zajímal jeho názor na hru českého útočníka Pavla Zachy, jehož získali Devils ze 6. pozice v letošním draftu: “Jeho hra se nám líbila. Ukázal svoji rychlost a sílu na puku a počínal si skvěle v kruhu pro vhazování.”

Sám Zacha, jenž nastoupil s číslem 37, k zápasu řekl: “Byl to skvělý pocit. Měl jsem radost jen z toho, že mohu být na ledě hrát za tým z NHL. Vím, že je to zatím jen předsezóna, ale i tak tu byla skvěla atmosféra a já jsem si ten zápas obrovsky užil.”

Pozitivní dojem nechal u trenéra také John Quenneville: “Předvedl několik pěkných momentů a byl tvrdý na puku. Jeho hra se mi zamlouvala zejména nasazením a rychlostí.”

I sám hráč byl po utkání spokojený: “Myslím, že mi zápas vyšel. Naší lajně to klapalo hned od začátku. Byli jsme hodně na puku, strávili mnoho času před brankou soupeře a vypracovali si i několik šancí. Myslím ale, že se dařilo celému týmu, zejména v držení kotouče. Konečné skóre podle mého úplně neodpovídá tomu, co se ve skutečnosti dělo na ledě.”

Na závěr nezbývá než připomenout, že předsezónní program Devils pokračuje hned v noci na dnešek, kdy tým z Newarku změří ve slavné Madison Square Garden síly s místními Rangers. Hráči, jež nastoupili proti Bostonu, dostanou dnes volno, takže na led vyjede oproti včerejšímu utkání kompletně pozměněná sestava. O čas v brance se podělí Cory Schneider a Yann Davis.

Zdroj: Fire & Ice blog

Zdroj obrázku: nesn.com

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?