Peklo / Preview / Příprava New Jersey pokračuje duelem s Rangers

Příprava New Jersey pokračuje duelem s Rangers

Dnes v noci se odehrálo první přátelské utkání New Jersey Devils před nadcházející sezónou NHL, které hokejisté Newarku prohráli v poměru 0:2. Šanci k nápravě dostanou svěřenci kouče Hynese už tuto noc z pondělí na úterý, kdy je přivítají v Madison Square Garden New York Rangers.

New York Rangers – New Jersey Devils

úterý 22. září, 1.00, Madison Square Garden

V první přípravné bitvě zvítězili bostonští Medvědi zásluhou Matta Irwina, jenž předvedl dva přesné zásahy a přisoudil tak Ďáblům roli poražených. „Jak hra plynula, v útoku jsme postupně polevili, zatímco v úvodu utkání jsme měli díky zjednodušené útočné hře obrovský tlak v soupeřově zóně,“ litoval po závěrečném hvizdu trenér John Hynes.

Rangers na rozdíl od New Jersey vstoupí do období herní přípravy právě až nadcházejícím vzájemným měřením sil. A s určitostí půjde z newyorského pohledu o úvod zajímavý, neboť na led vyjede rozdílná sestava než ta z loňského play-off. Klub opustil ofenzivní tahoun Carl Hagelin, do Edmontonu zamířil náhradní gólman Talbot. Za zmínku stojí také konec aktivní kariéry Martina St. Louise.

Uvnitř organizace Devils však během léta proběhly mnohem výraznější změny. Místou Loua Lamoriella nastoupil na post generálního manažera Ray Shero, který naplno odstartoval přestavbu kádru. Mezi mantinely se s ďábelským dresem již nebudou prohánět jména jako Steve Bernier, Martin Havlát nebo Dainius Zubrus. K těmto hráčům se připojil i dosavadní kapitán Bryce Salvador, jenž ukončil kariéru.

Společné zápasy v rámci minulého ročníku napovídají, že by mělo jít o jednoznačnou záležitost. Domácí z předchozích čtyř střetnutí ani jednou neprohráli a připsali si dohromady 17 vstřelených gólů proti 7 inkasovaným.

Projeví se už při této příležitosti novinky v obou táborech, nebo bude obraz hry odpovídat podobě z nedávné minulosti? Duel začíná v úterý hodinu po půlnoci.

Složení Devils pro zápas s Rangers: Schneider, Danis – Larsson, Moore, Greene, Hrabarenka, Burlon, Gragnani – Cammalleri, Zajac, Tlustý, Gionta, Matteau, Tootoo, Kujawinski, Kennedy, O’Brien, Pelley, Pietila, Sislo, Coleman

foto: blueshirtsunited.com

Čtěte také

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils! Sami Vatanen Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního …

Ďáble, co na to říkáš...?