Peklo / Preview / Devils čeká odveta s Islanders na domácí půdě

Devils čeká odveta s Islanders na domácí půdě

Poprvé se v rámci letošního tréninkového období přesune hlavní dění do Prudential Center. Po třech prohrách na hřištích soupeřů zkusí Devils zabodovat před vlastními fanoušky, soupeřem se jim dnes v noci stanou New York Islanders, s nimiž předešlé měření sil prohráli 1:2.

Ďáblové nestačili jak na Boston, tak i na oba newyorské týmy. „Při rovnoměrném počtu hráčů jsme hráli v kvalitním tempu, ve druhé třetině se nám dařila i hra na ofenzivní části hrací plochy,“ hodnotil minulý zápas kouč Hynes, ovšem ani solidní herní projev nezpůsobil New Yorku neúnosné potíže.

Dnes by měli být hráči New Jersey opět o kousek sehranější, ale ke zlepšení výkonu budou muset vyřešit urgentní problém s nedostatečnou produktivitou. Naposledy se v základním čase vymezeném pro hru trefil přesně jen Lee Stempniak, proto Islanders slavili i s chatrnými dvěma gólovými střelami.

To bilance hostů zatím vypadá mnohem příznivěji. Ostrované očividně těží z kouzla nové arény, v Barclays Center během dvou duelů nastříleli pět branek, inkasovali třikrát a kromě již zmiňovaného vítězství nad New Jersey pokořili Letce z Philadelphie.

Do utkání už naskočí Devils bez několika hokejistů, jež vedení poslalo na farmu do Albany. O šanci v hlavním mužstvu přišel gólman Danis, jehož doplnili defenzivně zaměření Dan Kelly a Jacob Sweeney. Z útočníků se prozatím s elitním prostředím organizace loučí Thomson, Black, McKelvie a Rod Pelley.

Samotná bitva začíná na ledě Prudential Center v sobotní první hodinu ranní našeho času. Připíší si Ďáblové konečně první letošní body?

foto: islanders.nhl.com (Bruce Bennett)

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?