Peklo / Hlavní zprávy / Začnou Devils sezónu s novým kapitánem?

Začnou Devils sezónu s novým kapitánem?

Kouč Hynes dnes řekl novinářům, že neexistuje žádné konečné datum, kdy Devils jmenují kapitána. První zápas nové sezóny je čeká už 9. října proti Winnipegu a Hynes potvrzuje, že bude do této doby nutné najít kapitána. “Myslím, že máme dalších 10 dní učinit ono rozhodnutí. Odehráli jsme 7 utkání, na naší hře se dají najít pozitiva i negativa, ale i věci na kterých je třeba zapracovat. Je důležité, abychom dostali z naší hry dobrý pocit a ujistili se, kdo bude naším lídrem.”

Kapitánství se začalo řešit po ukončení kariéry (2.září 2015), nyní už bývalého kapitána Ďáblů Bryce Salvadora. Od té doby nosilo v přípravných zápasech na dresu Áčko, což znamená alternativní kapitán, 8 různých hráčů: Henrique, Andy Greene, T. Zajac, Cammalleri, Josefson, Larsson, Kyle Palmieri a Tuomo Ruutu. Patrik Eliáš by byl také mezi těmito hráči, avšak nyní figuruje na listině zraněných s pravým kolenem. Takže adeptů je více než dost. Uvidíme jak se hlavní kouč nakonec rozhodne.

Pokud Devils začnou sezónu bez kapitána, nebude to pro ně nic nového. Do ročníku 2005-06 vstupovali bez svého lídra na ledě. V tréninkovém kempu 2007 jmenovali jako svého lídra s céčkem na dresu českého zástupce ve svém týmu Patrika Eliáše, aby ho 5. prosince nahradil Jamie Langenbrunner.

Bude tedy stačit Ďáblům 10 dní a 2 předsezónní duely s Philadelphií na to, aby rozhodli o svém kapitánovi?

zdroje: Fire and Ice Blog, Tom Gulitti

foto: NHL.com, bývalý kapitán New Jersey Devils – Bryce Salvador

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?