Peklo / Ohlasy / Hynese těší, že se konečně prosazují ofenzivní opory

Hynese těší, že se konečně prosazují ofenzivní opory

Přestože jde zatím jen o přípravu, byl kouč Ďáblů John Hynes po včerejším vítězství 4:2 na ledě Flyers velmi pozitivně naladěn. Těšilo ho především to, že do průběhu zápasu konečně významně promluvily některé opory, od nichž se určitě čekalo více, než v dosavadním průběhu kempu předváděly. Řeč je zejména o Travisu Zajacovi, jenž v utkání zaznamenal první dva góly v letošní přípravě, a Adamu Henriquovi, jehož branka byla vůbec jeho prvním bodem předsezony.

“Pro kluky to hodně znamená,” řekl po utkání John Hynes na adresu hráčů, na jejichž bedrech by měla stát velká část ofenzivy mužsta i v průběhu sezony. “Jsou to vracející se hráči a včera se jim opravdu povedlo zužitkovat svoji tvrdou práci a splnit vše, co od nich očekáváme. Je skvělé vidět, když se jim daří a padá jim to tam. Působí to dobře na ně a samozřejmě z toho profituje i tým.”

Dobrý pocit z utkání měl i samotný Travis Zajac, jenž nejprve před koncem druhé třetiny vstřelil vedoucí branku na 3:2 a půl minuty před závěrečnou sirénou pojistil vítězství Ďáblů gólem do opuštěné klece. Novinářům po zápase prozradil, že se cítí každým dnem lépe a postupně se adaptuje na odlišný herní systém, jenž do mužstva přinesl kouč Hynes:

“Cítím se lépe s každým zápasem,” pochvaluje si. “Pro všechny je to něco nového, je tam více herních přechodů a hra má vyšší tempo. Hráči musí být rychlejší na puku i bez něj. Máme sice stále na čem pracovat, ale myslím, že ve výsledku to z nás udělá konkurenceschopnější tým. Podle mého se i jako tým zlepšujeme s každým zápasem,” uzavírá Zajac a dodává, že výhry ve Philadelphii si velmi cení také proto, že Flyers nastoupili do zápasu v poměrně silné sestavě.

O zlepšené hře Devils je přesvědčen také Adam Henrique, jehož přesilovková trefa na začátku druhé třetiny znamenala vedení 2:1:

“Trenér Hynes dává velký důraz na to, abychom jako tým šli krok po kroku a zlepšovali se každým dnem, a já cítím, že se nám přesně tohle daří a postupně do naší hry zapracováváme další a další prvky nového systému. Samozřejmě, že to chvíli trvá, ale myslím, že jdeme správným směrem a musíme takto stavět dál.”

Kouč se vyjádřil také ke zranění Kylea Palmieriho, jenž po souboji u mantinelu na začátku druhé periody odstoupil z utkání:

“Jen ho tam něco trochu tahalo, tak jsme ho raději stáhli ze sestavy, aby si odpočinul a neriskoval vážnější zranění,” ujišťuje Hynes, že zranění útočné posily Devils není vážné a dodal, že jeho start v zahajovacím utkání proti Winnipegu by neměl být ohrožen.

Hůře to však vypadá s Patrikem Eliášem, jenž kvůli bolestem kolena nenastoupil zatím do žádného přípravného utkání. Generální manažer Ray Shero včera dokonce vyjádřil obavu, že devětatřicetiletý český veterán možná bude nucen zahájit novou sezonu na listině zraněných, a nepomůže tak mužstvu ani příští pátek v sezónní premiéře.

Zdroj: Fire & Ice blog

Zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?