Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš nestihne začátek sezony. Je to ztráta, ví trenér

Eliáš nestihne začátek sezony. Je to ztráta, ví trenér

Špatná zpráva. Český útočník Patrik Eliáš zmešká kvůli zranění kolena začátek sezony.

Bolest pravého kolena ho trápila po celou dobu tréninkového kempu, takže se ho nemohl účastnit. Začalo se tedy spekulovat, jestli vůbec rodák z Třebíče stihne začátek sezony. Bohužel nestihne…

Ďáblové totiž nechtějí 39letého útočníka nasadit do zápasu bez jakékoliv herní i tréninkové praxe a riskovat tak jeho zdravotní stav.

“Sice už několikrát sám bruslil, ale takhle přesně to bude,” řekl ve středu generální manažer Ray Shero.

Eliáš tak novou sezonu začne na listině zraněných, což znamená, že do úterního odpoledne musí Devils z aktuální sestavy odepsat už jen tři hráče.

“Neřekl bych, že nám to usnadní práci. Už jen kvůli tomu, že kdybychom měli Patrika Eliáše v sestavě, tak by to pro nás byl bonus,” lituje trenér John Hynes toho, že přijde ze začátku o jednu z útočných opor. “Je klíčovou součástí týmu, takže je to ztráta. Někteří kluci teď aspoň dostanou šanci se ukázat, když Patrik nebude v sestavě.”

Zdroj: Blog Fire and Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …

Ďáble, co na to říkáš...?