Peklo / Ohlasy / Tlustý: Musíme sa zlepšiť

Tlustý: Musíme sa zlepšiť

Diabli včera odštartovali dlhú sezónnu púť prvým domácim zápasom proti Winnipegu Jets a hneď na úvod ročníka zaknihovali prvú prehru, keď “Tryskáčom” podľahli 3-1.

Domáci celok nehral dobre najmä v prvej polovici stretnutia, Winnipeg sa na začiatku druhej tretiny ujal vedenia 2-0, keď sa presnými uviedli Mark Scheifele a Blake Wheeler.

“Hráte, aby ste vyhrali, ale je to náš prvý zápas a čaká nás ešte ďalších 81 stretnutí,” povedal nový kapitán Andy Greene. “Musíme si zobrať pár nasledujúcich hodín a poučiť sa z dneška a zabudnúť na to. Pripraviť sa na zajtrajší súboj s Washingtonom a byť pripravený. Musíme sa najmä pokúsiť zostať mimo trestnej lavice, špeciálne keď sa pozriete na ich presilovku. Musíme sa uistiť, že budeme lepší”.

Diabli ohrozili súperovu bránu dovedna 21-krát, ale prekonať Michaela Hutchinsona sa im podarilo len raz, keď sa v početnej výhode presadil český útočník Jiří Tlustý.

Tím z Newarku nezachytil prvú tretinu a na bránu hostí v nej vyslal len 4 strelecké pokusy. Dokonca mal v zápase hluché 15-minútové miesto, kedy nezaznamenal ani jednu strelu na bránu. Bolo to od polovice prvej tretiny a tento stav trval aj prvých 5 minút strednej časti hry.

“Dali sme im šancu korčuľovať v strednom pásme a tým sme im to značne uľahčili,” hovorí strelec jediného gólu domácich Tlustý. “To bola prvá tretina. V druhej polovici stretnutia sme sa zlepšili, začali sme lepšie forčekovať ich obrancov a to je to, čo musíme robiť častejšie. To je spôsob, akým musíme a chceme hrať”.

“Je to prvý zápas v plnej rýchlosti a s celou zostavou,” povedal Greene. “Majú dobrý tím. Boli sme trochu pomalí, najmä v prvých minútach druhej tretiny. Po tomto úseku sme začali viac korčuľovať a dostávali puk do ich tretiny a trochu viac ich tam zovreli. Musíme to proste robiť dlhšie a hrať tak stále”.

Capitals dnes odohrajú svoj otvárací zápas sezóny, čo by pre tím kouča Hynesa mohla byť menšia výhoda. Na druhej strane, Diabli budú mať v nohách včerajší zápas proti Jets.

“Musíme sa pozrieť na to, čo budeme robiť zajtra a vidieť obe strany,” povedal Tlustý. “Musíme sa pozrieť na veci, čo sme urobili zle aj dobre. Musíme proste zobrať len tie veci, ktoré sme spravili správne a poučiť sa z nich. Musíme sa neustále posúvať vpred. Je pred nami dlhá sezóna a my len musíme zostať pozitívne naladení a neustále sa musíme učiť.”

Diabli prežili leto plné zmien a všetci hráči spolu s trénerom v šatni sa ešte príliš nepoznajú, čo môže mať negatívny vplyv na výkony na ľade. Chvíľu potrvá, kým u Diablov uvidíme progres, ale celá organizácia nabrala dobrý a dúfajme, že správny smer. Je to beh na dlhú trať, a tak netreba byť príliš skeptický a nepozerať len na výsledok tejto sezóny, ale na výsledok celého procesu, ktorý sa v organizácii Devils začal diať.

“Stále sa medzi sebou spoznávame, ale myslím, že sme urobili nejaký progres,” pokračuje Tlustý. “Musíme si proste povedať o tých dobrých a zlých veciach a spraviť krok vpred. Zajtra v noci máme pred sebou novú výzvu. Ohliadnuc na Jets, ktorí hrali naozaj solídny back-to-back zápas, sa musíme zlepšiť a byť lepší ako sme boli dnes a musíme si to preniesť do zápasu proti Capitals,” dokončil český útočník.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Elsa/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?