Peklo / Ohlasy / Tlustý: Musíme sa zlepšiť

Tlustý: Musíme sa zlepšiť

Diabli včera odštartovali dlhú sezónnu púť prvým domácim zápasom proti Winnipegu Jets a hneď na úvod ročníka zaknihovali prvú prehru, keď “Tryskáčom” podľahli 3-1.

Domáci celok nehral dobre najmä v prvej polovici stretnutia, Winnipeg sa na začiatku druhej tretiny ujal vedenia 2-0, keď sa presnými uviedli Mark Scheifele a Blake Wheeler.

“Hráte, aby ste vyhrali, ale je to náš prvý zápas a čaká nás ešte ďalších 81 stretnutí,” povedal nový kapitán Andy Greene. “Musíme si zobrať pár nasledujúcich hodín a poučiť sa z dneška a zabudnúť na to. Pripraviť sa na zajtrajší súboj s Washingtonom a byť pripravený. Musíme sa najmä pokúsiť zostať mimo trestnej lavice, špeciálne keď sa pozriete na ich presilovku. Musíme sa uistiť, že budeme lepší”.

Diabli ohrozili súperovu bránu dovedna 21-krát, ale prekonať Michaela Hutchinsona sa im podarilo len raz, keď sa v početnej výhode presadil český útočník Jiří Tlustý.

Tím z Newarku nezachytil prvú tretinu a na bránu hostí v nej vyslal len 4 strelecké pokusy. Dokonca mal v zápase hluché 15-minútové miesto, kedy nezaznamenal ani jednu strelu na bránu. Bolo to od polovice prvej tretiny a tento stav trval aj prvých 5 minút strednej časti hry.

“Dali sme im šancu korčuľovať v strednom pásme a tým sme im to značne uľahčili,” hovorí strelec jediného gólu domácich Tlustý. “To bola prvá tretina. V druhej polovici stretnutia sme sa zlepšili, začali sme lepšie forčekovať ich obrancov a to je to, čo musíme robiť častejšie. To je spôsob, akým musíme a chceme hrať”.

“Je to prvý zápas v plnej rýchlosti a s celou zostavou,” povedal Greene. “Majú dobrý tím. Boli sme trochu pomalí, najmä v prvých minútach druhej tretiny. Po tomto úseku sme začali viac korčuľovať a dostávali puk do ich tretiny a trochu viac ich tam zovreli. Musíme to proste robiť dlhšie a hrať tak stále”.

Capitals dnes odohrajú svoj otvárací zápas sezóny, čo by pre tím kouča Hynesa mohla byť menšia výhoda. Na druhej strane, Diabli budú mať v nohách včerajší zápas proti Jets.

“Musíme sa pozrieť na to, čo budeme robiť zajtra a vidieť obe strany,” povedal Tlustý. “Musíme sa pozrieť na veci, čo sme urobili zle aj dobre. Musíme proste zobrať len tie veci, ktoré sme spravili správne a poučiť sa z nich. Musíme sa neustále posúvať vpred. Je pred nami dlhá sezóna a my len musíme zostať pozitívne naladení a neustále sa musíme učiť.”

Diabli prežili leto plné zmien a všetci hráči spolu s trénerom v šatni sa ešte príliš nepoznajú, čo môže mať negatívny vplyv na výkony na ľade. Chvíľu potrvá, kým u Diablov uvidíme progres, ale celá organizácia nabrala dobrý a dúfajme, že správny smer. Je to beh na dlhú trať, a tak netreba byť príliš skeptický a nepozerať len na výsledok tejto sezóny, ale na výsledok celého procesu, ktorý sa v organizácii Devils začal diať.

“Stále sa medzi sebou spoznávame, ale myslím, že sme urobili nejaký progres,” pokračuje Tlustý. “Musíme si proste povedať o tých dobrých a zlých veciach a spraviť krok vpred. Zajtra v noci máme pred sebou novú výzvu. Ohliadnuc na Jets, ktorí hrali naozaj solídny back-to-back zápas, sa musíme zlepšiť a byť lepší ako sme boli dnes a musíme si to preniesť do zápasu proti Capitals,” dokončil český útočník.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Elsa/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Hráči Devils zamierili do Anaheimu a dnes sa pokúsia o ďalšiu výhru na tripe!

Tri zápasy, tri výhry. Taká je bilancia Devils na aktuálnom tripe. Hráči sa museli po víťaznom zápase nad Los Angeles Kings rýchlo presunúť do Anaheimu, kde ich čaká ďalší zápas proti domácim Ducks. Stretnutie začína v pondelok o 2:00 nášho času.

Ďáble, co na to říkáš...?