Peklo / Ohlasy / O vítězství rozhodují malé detaily, ví kapitán Andy Greene

O vítězství rozhodují malé detaily, ví kapitán Andy Greene

Devils se v noci ze soboty na neděli utkali s týmem z hlavního města Spojených států, tedy Washingtonem, a dopadli mizerně = prohra 3:5. Nyní tak mají na kontě po dvou zápasech 2 prohry, a to není optimální vstup do nového ročníku.

Trenér Jersey Johny Hynes lituje, že jeho celek nedosáhl ani v jednom případě na vítězství. “Neudělali jsme dost na to, abychom vyhráli. Opravdu to jde jedno po druhém, Za prvé se naučíte, jak pracovat. Za druhé se naučíte jak ucházet o body. Toto se dařilo o něco lépe od minulého zápasu s Winnipegem. A za třetí je důležité se naučit vyhrávat.”

Hynes byl očividně nespokojen se hrou jeho svěřenců proti Winnipegu. Nelíbilo se mu, že jeho tým prohrával souboje a málo držel kotouč. Dnes to Ďáblové zlepšili a i přesto, že prohrávali 0:2, dokázali srovnat ještě do konce první třetiny.

Kapitán Andy Greene se vyjádřil ke dvougólovému náskoku Capitals. “Dnes jsme odpověděli na náskok soupeře velmi dobře. Drželi jsme se taktiky, bojovali jsme a hráli vcelku dobře. Jenže poté přišli naše chyby v podobě vyloučení a dostali jsme třetí gól.”

“Chceme vyhrávat každý duel,” říká Greene. “Není nic lepšího než vítězství. Avšak musíme si zvyknout na nový styl hry, který od nás požaduje trenér Hynes. Máme hodně nových tváří (hráčů). Hodně věcí se změnilo od minulé sezóny. To v žádném případě není výmluva, ale zabere to nějaký čas, než se budeme cítit lépe v onom novém systému.”

“Hodně jsme dřeli, ale to jsou ty malé detaily, co vedou k vítězství. Těch se musíme držet, abychom vyhrávali zápasy.” Přidává novopečený kapitán.

“Ano byl to rozdíl, myslím, že jsme více makali,” říká Cammalleri, střelec třetího gólu hostů. “Nesnáším, že to zní jak klišé, ale nevím jak jinak to říct. Myslím, že jsme udělali pokrok.”

Nováček v dresu Ďáblů Brian O’Neill by byl samozřejmě radši, kdyby první zápas dopadl výhrou, ale on má stále dost času, aby se ukázal koučovi v lepším světle.

O’Neill hrál v útoku na pravém křídle, Josefson byl centr a Stempniak hrál nalevo. Odehrál 9 minut a 39 sekund času na ledě. Sám říká, že byl z prvního duelu nervózní. “Každý kdo říká, že nebyl nervózní ze svého debutu, tak lže.” Avšak dodává, že po prvním střídání z něj všechno opadlo.

Názor autora:

Devils sehráli vyrovnaný zápas s Washingtonem. Utkání rozhodla třetí třetina, do které se šlo za stavu 2:2. Braden Holtby vychytal únik Adama Henriquea, do kterého ho poslal český útočník Jiří Tlustý. a to byl jeden ze zlomových okamžiků. Akce Alexandra Ovečkina, jenž vzal puk na své obranné čáře, projel celé kluziště, mezi nohama si prohodil puk a Kinkaida chladnokrevně překonal nad lapačku do šibenice. Klíčový gól. Absolutorium však zaslouží také Braden Holtby, který předváděl ve třetí části neuvěřitelné zákroky. Caps poté zvýšili na 5:2 po gólech Johanssona a Niskanena v přesilových hrách. Na 5:3 ještě snížil Cammalleri po závěrečném tlaku. Víc už ale defenziva Caps nedovolila a zápas skončil 5:3.

foto: Patrick Mcdermott, NHL.com

Zdroj: Blog Fire and Ice, Tom Gulitti

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?