Peklo / Ohlasy / John Hynes a někteří hráči hovořili o špatné ofenzivní stránce klubu

John Hynes a někteří hráči hovořili o špatné ofenzivní stránce klubu

Poté, co Devils prohráli s Nashvillem, dostali se do svízelné situace. Útok pokulhává a trenér to musí nějak změnit. I proto se na dnešním tréninku tým zaměřoval hlavně na pohyb v útočném pásmu a na vytváření šancí.

Ďáblové zatím vstřelili pouze 5 gólů, z toho jen jeden ve hře 5 na 5.

,,Momentálně se nacházíme v procesu, kdy se učíme být lepším ofenzivním týmem s ofenzivními návyky,” řekl John Hynes. ,,V určitých místech útočné třetiny nepracujeme tak tvrdě, jak bychom měli. Na to se musíme zaměřit a jako tým se v tom zlepšit.”

Hynes od tréninkového kempu hovořili i o jiném “procesu”. Ten nazval: “Jak vyhrávat zápasy”.

Nikdy nevyjádřil pochybnosti o tom, že by se to mu i celému týmu nemělo podařit. Bohužel, realita možná bude vypadat jinak. Je dost možné, že Hynesův tým nebude schopen vyhrávat kvůli nedostatku ofenzivního potenciálu.

,,Když se na problém podíváte z blízka jako trenér, tak zjistíte, že pokud budeme všechny věci dělat správně a budeme mít silnou hru v útočné třetině, a pak až nebudeme skórovat, tak to opravdu můžeme nazvat “skórovacím problémem”, řekl Hynes. ,,Až se dostaneme do bodu, kdy se budeme dostávat do skvělých příležitostí, až budeme mít dlouhá střídání v útočné třetině, vytvářet si tlak, hrát tvrdě na puku, až budeme mít 15 skvělých šancí na skórování v jednom zápase, až pak můžeme hovořit o tom, že naši hráči nestřílí góly.”

Hynes nevěděl, kolik kvalitních šancí si Devils vybudovali proti Predators, ale usoudil, že ne dost.

,,Chtěli bychom si tvořit více šancí a více ofenzivně zlobit soupeře,” řekl.

Samotní hráči věří, že mají na to góly dávat.

,,Je to tu, dovednosti a talent jsou zde,” řekl Adam Henrique. ,,Pouze musíme najít cestu, abychom ofenzivně pracovali lépe. Tato část hry nám chybí a my na ní musíme zapracovat. Musíme najít cestu, jak udržet tlak. Defenzivně hrajeme skvěle, teď to musíme dostat i do útočné třetiny. Všichni tu věříme jeden v druhého, jen musíme zjistit, jak útočit jako vlna za vlnou, lajna za lajnou a udělat velký tlak na obranu soupeře.”

To se borcům z New Jersey párkrát podařilo v zápase proti Caps. Bohužel nebyli schopni se takové hry držet delší dobu.

,,Nebylo to dobré,” řekl Henrique. ,,Caps byli lepší. Nám se sem tam podařilo hrát tak, jak bychom měli. A občas to opravdu vypadalo dobře. Ale včera to bylo znova pryč. Sám vím, že mám velké rezervy, musím být silnější na puku, hrát tvrději a snad to přijde. Věříme, že ano. Musíme jen makat, víme, že tým na to má.”

Hynes mluvil o využívání celé třetiny a zapojování všech 5ti hráčů. Jeho svěřenci to podle něj nedělali dost často. Obránci Devils mají schopnosti na to, aby podpořili útok, ale tým toho nevyužívá.

,,Do útoku byli zapojováni, ale ne dobře. Pokud nejste dost hluboko v třetině a nahrajete poslednímu obránci, nemá tolik času, aby s pukem něco udělal,” řekl kouč Hynes. ,,Párkrát se to stalo Larssonovi a Greenovi. Měli jsme možnost, ale nebyli jsme dostatečně rychle v hloubi třetiny, aby se vytvořilo místo pro obránce. Ale pozitivní je, že to tu je, teď jde jen o to to zlepšit.”

S čím byl Hynes spokojený, byla obranná hra. Obránci nedali Predators mnoho příležitostí. Měli pouhých 20 střel na bránu. Gól v přesilovce a 2 trefy do prázdné brány.

New Jersey Devils je jeden ze čtyř týmů metropolitní divize, které mají ze tří zápasů tři prohry – Carolina, Pittsburg a Columbus (který má po dnešku už prohry 4).

Je to teprve po druhé v historii, kdy Devils zahájili sezónu 0-3-0. Naposledy se to stalo v ročníku 2001-02. Tehdy čtvrtý zápas proti Rangers prohráli až v nastavení.

Všichni ví, že si nemůžou dovolit zdlouhavé čekání na první body.

,,Je to frustrující,” řekl obránce Adam Larsson. ,,My všichni musíme zjistit jak moc tvrdě musíme pracovat. Prohráli jsme 3x v řadě. Je to pro nás velký problém, i přes to, že sezóna teprve začala. Chceme vyhrát, chceme mít ten vítězný pocit. Ale nechceme mít hlavy dole a cítit se špatně. Naše hra má dobré aspekty, ale musíme to vše držet pohromadě a dělat to často. A musíme s tím začít rychle.”

V jeho dvou zápasech, kdy byl Henrique znovu poslán na pozici centra, má velmi špatné statistiky na vhazování – 11:25. Proti Predators měl po první třetině na kontě sedm prohraných a žádné vyhrané vhazování. Nakonec skončil alespoň 6-11.

,,Včera jsem byl na vhazování otřesný,” řekl sám o sobě Henrique. ,,Je to souboj jeden na jednoho. Je to místo, kde se musím zlepšit. Ale to přijde. Budu na tom pracovat, podívám se na nějaké videa a tak dál, chci na tom každý den pracovat.”

zdroj: Fire & Ice Blog