Peklo / Reporty / Ďáblové proti San Jose vyválčili první bod!

Ďáblové proti San Jose vyválčili první bod!

Konečně se Devils dočkali prvního bodu v sezoně 2015/2016. Napínavé utkání se San Jose dotáhli až na samostatné nájezdy, v nichž ovšem svému soupeři podlehli.

Zápas měl akční začátek. Hned v druhé minutě zaútočil na branku Devils Tomáš Hertl. Následně z rohu vybojoval puk a nahrál za branku Wardovi a Patrick Marleau umístil kotouč do branky Coryho Schneidera. Byla to jeho třetí trefa v sezoně. Vzápěstí se Ďáblové dostali do útoku a prověřili brankáře Jonese střelami Bouchera a Ruutua. V prvních sedmi minutách měli ale Sharks více ze hry. Cory Schneider musel likvidovat několik nepříjemných střel. Devils se snažili forčekovat, ale Sharks vypadali sebejistě a nenechali se tím rozhodit. Ve 14. minutě měli Devils obrovskou šanci, kdy se přesunuli do pásma v přečíslení tři na dva, ale Jones zůstal nepřekonán.
Střely 5:10

Druhou třetinu začali Devils lépe, ale první větší šanci měli hosté. Tomáš Hertl byl ovšem v šanci vychytán Schneiderem. Ve 32. minutě utekl obraně Lee Stempniak, ale v poslední chvíli mu kotouč sjel z hole. O chvíli později Patrick Marleau unikl obraně a byl zahákován Greenem. Dostal tak možnost trestného střílení, ale Cory Schneider jeho střelu mezi betony vystihl. V závěru periody v oslabení se dostal do úniku Stephen Gionta, zatočil na bránu, ale byl natlačen na gólmana. I když Josefson odražený puk umístil do branky, rozhodčí gól neuznal.
Střely 17:23

Lee Stempniak začal novou třetinu pokusem o vyrovnání, ale Jones byl proti. Nervozita byla na hráčích San Jose znát, Devils měli více ze hry, dokonce hráli proti třem, ale několik střeleckých pokusů na výborném Jonesovi ztroskotalo. Hosté mohli jít dokonce do dvoubrankového vedení, ale Schneider vytáhl svůj nejlepší zákrok a zachytil puk téměř na brankové čáře. V 57. minutě přesilovkovou kanonádu završil Adam Henrique tečí střely od Damona Seversona a vyrovnal tak na 1:1.
Střely 28:32

Tlak Devils pokračoval i v prodloužení. Palmieri jel sám na branku Sharks, ale minul. Josefson se zpoza branky protlačil až ke střele, ale Jones byl pozorný. Cory Schneider půl minuty před koncem prodloužení vychytal střelu Burnse a udržel naději na vítězství. Tentýž obrácne San Jose poté fauloval Henriquea, ale během přesilovky se nic nestalo a zápas dospěl do samostatných nájezdů.

Střely: 32:34 (5:10, 12:13, 11:9 – 4:2)

Hvězdy zápasu: 1. Brent Burns (SJS), 2. Adam Henrique (NJD), 3. Martin Jones (SJS)

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Merrill, Moore, Schlemko, Severson – Cammalleri “A”, Henrique “A”, Stempniak – Tlustý, Josefson, Palmieri – O’Neill, Kalinin, Tootoo – Boucher, Gionta, Ruutu
Sharks: Jones (Stalock) – Martin, Burns, Vlasic “A”, Braun, Dillon, Tennyson – Goldobin, Thornton “A”, Pavelski “C” – Marleau, Hertl, Ward – Nieto, Tierney, Wingels – Goodrow, Smith, Brown

Rozhodčí: Romasko, O’Halloran – Murphy, Alphonso

Diváci: 12 464

Autor reportáže: Jan Zhejbal

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …