Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Je to krok správnym smerom

Kouč Hynes: Je to krok správnym smerom

New Jersey včera odohrali zápas proti Žralokom zo San Jose, na lavičke ktorého sa predstavil bývalý hlavný tréner tímu z Newarku Pete DeBoer. Diváci v Prudential center mohli vidieť nový formát predĺženia, keď sa zápas po základnej hracej dobe skončil pomerom 1-1, ani jeden tím následne nevyužil svoje šance v nadstavenom čase a Sharks rozhodli o svojej výhre až v nájazdovej lotérii.

V úvode zápasu otvoril skóre Patrick Marleau, Diablom sa podarilo vyrovnať až v závere tretej tretiny, keď Adam Henrique tečoval strelu Damona Seversona v početnej výhode a prekonal Martina Jonesa.

V nájazdoch sa ako jediný domáci hráč presadil Henrique, za hostí premenili svoje šance Joe Pavelski a Brent Burns, ktorého nájazd bol zároveň víťazný.

Možno v minulosti by sme mohli povedať, že je to frustrujúce, ale myslím, že teraz sa proste musíme posunúť vpred,” povedal brankár Cory Schneider. “V nedeľu nás čaká ďalší náročný zápas v MSG, takže si musíme zobrať pozitíva. Sú pravdepodobne najlepší defenzívny tím a momentálne s najlepšou formou v lige a ľahko by sme mohli vyhrať tento zápas v predĺžení, myslím, len neinkasovať z dorážky alebo z brejku.”

Je tu mnoho pozitív, ale stále máme niektoré veci, na ktorých musíme pracovať a byť v nich lepší.”

Samozrejme, je pekné, keď nemáte nulu v tabuľke, ale myslím, že nebudeme spokojní, dokým nebudeme mať aspoň dva body a nedáme prvú výhru,” pokračuje Schneider. “Takže, áno, je to lepšie, ale nie je to výsledok, aký by sme chceli.”

Diabli po včerajšom domácom zápase odohrajú zápas na ľade súpera, ale len v susednom New Yorku. V nedeľu večer tak môže tím trénera Hynesa konečne zaznamenať plný bodový zisk a zároveň poraziť rivalov v ďalšej bitke o rieku Hudson.

Je to zápas, na ktorom môžme stavať,” vyjadril sa Hynes o piatkovom stretnutí. “Bolo tu oveľa viac pozitív ako negatív a páčil sa mi štýl, akým sme hrali. Naozaj to bolo po prvýkrát za prvé (štyri) zápasy, kde sme mali naozaj príležitosť byť hrozbou, mali sme reálnu šancu na návrat do zápasu, boli schopní vyrovnať stav stretnutia a mali príležitosť vyhrať tento zápas.”

Diabli mali naozaj veľa príležitostí na vyrovnanie, ale to prišlo až po Seversonovej strele, ktorú výborne tečoval za Jonesov chrbát Henrique. Jones, ktorý vychytal v ostatných dvoch zápasoch čisté konto tak prišiel o svoj čistý štít po 234 minútach a 33 skundách.

Henrique zažil zatiaľ najvydarenejší zápas v sezóne, jeho útok tvoril Mike Cammalleri a Lee Stempniak. Jediný strelec domáceho celku vyslal na Jonesa celkovo sedem streleckých pokusov. Taktiež sa presadil v nájazdovej lotérii a vylepšil si svoju bilanciu, keď v posledných dvoch sezónach nedal ani jeden zo siedmych pokusov, na ktoré sa postavil.

Adam Henrique dnes naozaj urobil krok vpred,” povedal na jeho adresu tréner Hynes. “Dnes bol rozdielovým hráčom.”

Musíme pokračovať v tom, čo sme robili v dnešnom zápase,” pokračuje Hynes. “Mali sme viac príležitostí na strelenie gólu. Mali sme viac gólových šancí. Dnes to bol jeden z našich lepších zápasov.”

Takže je to už dostatočne dobré? Nie. Je to krok správnym smerom? Áno.”

Diabli odohrali niekoľko predĺžení v príprave a aj včera sa ukázalo, že mohli brať obidva body. Domáci v predĺžení prestrieľali Sharks 4-2, ale z gólu sa nakoniec neradoval ani jeden celok. Na oboch koncoch klziska zazvonila bránková konštrukcia, ale brankári nekapitulovali.

Je to vzušujúce,” hovorí pravý krídelník Kyle Palmieri. “Oba tímy sa dostávajú do šancí, to všetci vieme a skúsenosť v príprave určite pomohla. Proste musíte rozmýšľať a robiť zmeny v ten správny čas a uistiť sa, že nebudete zastavení. Mali sme niekoľko šancí. Mal som brejk a minul bránu, ale tento systém rozhodne vytvára príležitosti na ukončenie zápasu ešte v predĺžení.”

V Prudential center síce diváci nevideli rozhodnutie v predĺžení, ale domáci hráči hovorili o novom systéme v pozitívnom duchu a evidentne si budú tento formát užívať.

Páči sa mi,” povedal o hre 3-na-3 tréner Hynes. “Na takéto predĺženie je nejaká stratégia, ale hráči rozhodujú o hre čítaním a reakciou hernej situácie, čo je v protiklade s nájazdmi. Dnes ste videli, podľa mňa, že oba tímy hrali dobre. Oba tímy mali v hre 3-na-3 príležitosti na ukončenie stretnutia. Takže je to dobrá vec pre zápas a myslím, že je to dobrá vec pre hráčov.”

Problémom Hynesovho tímu naďalej zostávajú nájazdy, v ktorých sa minulú sezónu zlepšili a dosiahli bilanciu 5-7 po tom, čo zaknihovali rekordnú negatívnu bilanciu 0-13 v ročníku 2013/14.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: USA-Today

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?