Peklo / Ohlasy / Henrique o zlomu v zápase: “Nakopla nás bitka Palmieriho”

Henrique o zlomu v zápase: “Nakopla nás bitka Palmieriho”

Derby o řeku Hudson je naše! Devils porazili NY Rangers 2:1 po prodloužení. V obou gólech měl takříkajíc “prsty” Adam Henrique. 1. gól dal a na druhý přihrál. S ice-time 21 minut 31 sekund byl navíc nejnasazovanějším útočníkem zápasu. Zápas se hrál v neděli od 19 hodin SEČ, což znamenalo velké lákadlo pro evropské fanoušky.

Jezdci začali dobře a ve 4.minutě otevřeli skóre, jmenovitě Derek Stepan. Kdyby nebylo brankáře Coryho Schneidera, mohli Rangers vést klidně o tři góly. Na konci první třetiny shodili rukavice domácí Klein a hostující Palmieri. Ačkoliv bitku vyhrál Klein, Ďáblové si ze souboje odnesli povzbuzení a čerstvou energii do druhé třetiny.

“Ve druhé části jsme měli mnohem lepší začátek než v té první.” Říká Stempniak a Henrique s ním souhlasí.

“Palmse velká bitka nás opravdu nakopla.” Přiznává kanadský útočník Adam Henrique.

Kyle Palmieri měl v hledišti 10 přátel. V NHL dosud absolvoval jen tři bitky. Dnes to byla teprve jeho čtvrtá od té poslední 5. ledna 2014 proti Bradu Richardsonovi z Vancouveru, a sám dodává, že není moc menších a lehčích hráčů než je on, kteří se ještě pouští do rvačky.

Pomalý start do zápasu je už víceméně trendem hráčů New Jersey Devils. První gól vždy obdrželi a poté museli dohánět výsledek.

Rangers zaznamenali prvních 5 střel na branku Schneidera. “Byli ve všem první. totálně nás přehrávali, hlavně v útoku, ” říká Stempniak.

John Hynes se vyjadřuje k zápasu následovně: “Ze začátku na nás pěkně zatlačili, výborně kombinovali a my jsme to nezvládali jak bychom měli, ale hodně toho přisuzuji dobré hře Jezdců,” říká k zápasu kouč Devils. “Přehrávali nás v obraně i v útoku.”

Až ve druhé třetině cítil John Hynes rozdíl v taktice. “Odváděli jsme poněkud lepší práci. Útočníci se stíhali vracet zpět do obranného pásma a zmenšovali mezeru mezi beky a útočníky.

“Myslím, že jsme byli lepší v napadání soupeře,” chlubí se Stempniak. “Naši útočníci více bruslili a neutralizovali jejich obránce ještě v jejich třetině.”

Devils získali první výhru v sezóně, avšak znovu museli dohánět výsledek. Opět se jim nepodařilo získat vedení na svou stranu.

“To je v pořádku,” libuje si Cory Schneider. “Vítězství je na prvním místě.”

Stephen Gionta se v první třetině probíral z tvrdého hitu od Jaretta Stolla a zmeškal tak úvod druhé třetiny, avšak říká, že hit neměl na absenci v začátku druhé třetiny vliv.

“Jen lehký žaludeční problém.” Dodává člen 4.formace Stephen Gionta.

Henrique prožíval další dobrý zápas. Připsal si gól a asistenci, a to vše po zápasu se San Jose, kde vyrovnával na 1:1 v přesilové hře. Na výhru proti Žralokům to však stejně nestačilo. San Jose vyhráli 2:1 po nájezdech. Trenéři odměnili Henriqua větším časem na ledě a on odpověděl nejlépe jak mohl. “Cítím se dobře,” řekl novinářům Henrique. “Jenže musím jít dál a podávat vyrovnané výkony pořád. Musím být připravený a hrát celý zápas dobře.”

Obránci Larsson a Greene byli spoustu času na ledě. První jmenovaný odehrál 23 minut a 15 sekund a kapitán Ďáblů jen o něco méně – 22:45.

“Byli výborní,” odpovídá kouč Hynes při otázce na jeho nejvytěžovanější hráče. “Je hezké vidět Larssona jak se zlepšuje a získává větší roli v týmu. Musí hrát vyrovnaně a to celých 60 minut.”

Názor autora:

Přes špatný začátek, odehráli Jersey dobré utkání. Devils nikdy nebudou válcovat soupeře třeba 7:1 nebo podobně, vždy budou spíš spoléhat na skvělého Schneidera v brankovišti, hrát opatrně dopředu a rychle se vracet do defenzivy. Jersey musí hrát jako tým, chybí jim totiž hvězda typu Tavares, Stamkos nebo Crosby. Dobrého výsledku nedosáhnou krásnými kombinacemi do prázdné brány, ale bojovností, agresivitou a důrazem v útoku i v obraně, a až se více seznámí a zvyknou na Hynesův systém hry, bude jejich hra a možná i výsledky vypadat lépe.

Zdroj: Tom Gulitti, Fire and Ice blog

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …