Peklo / Binghamton Devils / Rozpačitý začátek: Albany vyhrálo až ve 3. kole

Rozpačitý začátek: Albany vyhrálo až ve 3. kole

Na začátku měsíce odstartovala kromě bedlivě sledované NHL také druhá významná severoamerická soutěž – American Hockey League, v rámci níž soutěží farmářská mužstva účastníků již zmiňované nejslavnější hokejové ligy. Hráči Albany si však pravděpodobně představovali odlišný úvod, po třech utkáních totiž brázdí druhou polovinu Severní divize.

Binghamton Senators – Albany Devils 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Greening (Mullen, Paul), 39. O’Dell (Lindberg, Dzingel), 44. Dziurzynski (Kostka, Stortini), 51. O’Dell (Lindberg) – 14. Blandisi (Gragnani)

První duel na půdě Binghamtonu neměli členové ďábelské organizace špatně rozehraný, v první dvacetiminutovce byli střelecky aktivnější a hájili nerozhodné skóre, ovšem další průběh střetnutí už neuhlídali. Senators v rámci prostředního dějství vstřelili gól do šatny a práci dokonali po přestávce, poslali za Danisova záda další dva kotouče a nabyté vedení s přehledem udrželi.

Toronto Marlies – Albany Devils 3:2p (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Nylander (Holl), 59. Froese (Brennan, Nylander), 64. Brennan (Brown) – 8. Tropp (Kelly, Burlon), 22. Sislo (Lorito)

První bodový úspěch tak doputoval na konto Devils až o týden později. Farma Maple Leafs byla pro Albany vyrovnaným protivníkem a v závěrečné periodě se dokonce zdálo, že červenobílí přece jen ukořistí první body. Vítězná radost se ale nekonala, hráči Marlies necelé dvě minuty před koncem dali branku na 2:2 a přesná mířidla zachovali i do prodloužení. Přesto hosté zaznamenali alespoň jeden bodík.

Toronto Marlies – Albany Devils 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Frattin (Nylander, Brown), 30. Kapanen (Brennan, Percy) – 26. O’Brien (Kelly), 34. Sislo (Gragnani, Lorito), 43. Pietila (Thompson, Black)

Odveta mezi Devils a Marlies, která proběhla hned večer po prvním vzájemném souboji, opět přinesla nervydrásající podívanou. Albany zásluhou uklizeného projektilu O’Briena vedlo 1:0, avšak Toronto dvěma gólovými výstřely obrátilo, aby následně vedení ztratilo kvůli Mikeu Sislovi. Poslední část začala nejlepším možným způsobem z pohledu Devils, ti hned na startu třetiny potřetí skórovali a předvedli soupeři neprostupnou obranu, s jejímž přispěním zamířily body do moci Albany.

Právě třetí utkání sezóny bylo premiérou pro českého ďábla Vojtěcha Mozíka, jenž duel zhodnotil pozitivně: „Vyhráli jsme, navíc jsem měl i pár nebezpečných střel. Hlavně jsem ale rád, že už jsem fit a koleno mě nebolí, to je to hlavní.“

Záložní tým New Jersey je momentálně se třemi body na páté příčce Severní divize, jíž zatím vévodí devítibodoví St. John’s IceCaps.

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com