Peklo / Binghamton Devils / Rozpačitý začátek: Albany vyhrálo až ve 3. kole

Rozpačitý začátek: Albany vyhrálo až ve 3. kole

Na začátku měsíce odstartovala kromě bedlivě sledované NHL také druhá významná severoamerická soutěž – American Hockey League, v rámci níž soutěží farmářská mužstva účastníků již zmiňované nejslavnější hokejové ligy. Hráči Albany si však pravděpodobně představovali odlišný úvod, po třech utkáních totiž brázdí druhou polovinu Severní divize.

Binghamton Senators – Albany Devils 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Greening (Mullen, Paul), 39. O’Dell (Lindberg, Dzingel), 44. Dziurzynski (Kostka, Stortini), 51. O’Dell (Lindberg) – 14. Blandisi (Gragnani)

První duel na půdě Binghamtonu neměli členové ďábelské organizace špatně rozehraný, v první dvacetiminutovce byli střelecky aktivnější a hájili nerozhodné skóre, ovšem další průběh střetnutí už neuhlídali. Senators v rámci prostředního dějství vstřelili gól do šatny a práci dokonali po přestávce, poslali za Danisova záda další dva kotouče a nabyté vedení s přehledem udrželi.

Toronto Marlies – Albany Devils 3:2p (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Nylander (Holl), 59. Froese (Brennan, Nylander), 64. Brennan (Brown) – 8. Tropp (Kelly, Burlon), 22. Sislo (Lorito)

První bodový úspěch tak doputoval na konto Devils až o týden později. Farma Maple Leafs byla pro Albany vyrovnaným protivníkem a v závěrečné periodě se dokonce zdálo, že červenobílí přece jen ukořistí první body. Vítězná radost se ale nekonala, hráči Marlies necelé dvě minuty před koncem dali branku na 2:2 a přesná mířidla zachovali i do prodloužení. Přesto hosté zaznamenali alespoň jeden bodík.

Toronto Marlies – Albany Devils 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Frattin (Nylander, Brown), 30. Kapanen (Brennan, Percy) – 26. O’Brien (Kelly), 34. Sislo (Gragnani, Lorito), 43. Pietila (Thompson, Black)

Odveta mezi Devils a Marlies, která proběhla hned večer po prvním vzájemném souboji, opět přinesla nervydrásající podívanou. Albany zásluhou uklizeného projektilu O’Briena vedlo 1:0, avšak Toronto dvěma gólovými výstřely obrátilo, aby následně vedení ztratilo kvůli Mikeu Sislovi. Poslední část začala nejlepším možným způsobem z pohledu Devils, ti hned na startu třetiny potřetí skórovali a předvedli soupeři neprostupnou obranu, s jejímž přispěním zamířily body do moci Albany.

Právě třetí utkání sezóny bylo premiérou pro českého ďábla Vojtěcha Mozíka, jenž duel zhodnotil pozitivně: „Vyhráli jsme, navíc jsem měl i pár nebezpečných střel. Hlavně jsem ale rád, že už jsem fit a koleno mě nebolí, to je to hlavní.“

Záložní tým New Jersey je momentálně se třemi body na páté příčce Severní divize, jíž zatím vévodí devítibodoví St. John’s IceCaps.

zdroj: thealbanydevils.com, theahl.com

foto: thealbanydevils.com 

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.