Peklo / Reporty / Devils předvedli skvělý obrat a porazili Ottawu 5:4 po nájezdech

Devils předvedli skvělý obrat a porazili Ottawu 5:4 po nájezdech

Dnes v noci hrálo New Jersey Devils v Kanadě. A to konkrétně v hlavním městě – Ottawě. Domácí měli na svém kontě 7 bodů – tedy o 2 více než hosté z Newarku. Zápas sliboval zajímavou podívanou již před svým začátkem. Ottawa totiž oznámila, že v bráně se poprvé v sezóně objeví Andrew Hammond, na druhé straně čekal Coryho Schneidera boj o svou vychytanou 100. výhru v NHL.

New Jersey Devils 5-4 (sn.) Ottawa Senators

Branky Senators: 6. Zibanejad, 30. Smith (Neil, Prince), 43. Hoffman (Lazar, Zibanejad), 47. Neil (Prince, Cowen)

Branky Devils: 6. Zajac (Palmieri, Cammalleri), 7. Tootoo (Henrique, Josefson), 55. Henrique (Cammalleri), 60. Stempniak (Severson, Cammalleri), rozhodující nájezd: Stempniak

Průběh 1. třetiny

Ten, kdo očekával opatrné utkání, se šeredně mýlil. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Karlsson a když Smith vyhodil puk do hlediště, měli Devils minutu přesilovku 5 na 3. A Devils nabízenou výhodu využili, z dorážky otevřel gólový účet nočního měření sil Travis Zajac. Navíc pokračovala klasická přesilová hra. V ní se dostala Ottawa do úniku a málem vyrovnala – co se nepovedlo tehdá, povedlo se hned poté. V oslabení využil pochybení Gelinase domácí Zibanejad. Devils to však nezaskočilo a hned o pár sekund později dokázali přesilovku využít – trefil se rváč týmu – Jordin Tootoo. Utkání pokračoval ve vysokém tempu, blízko k vyrovnání byl Milan Michálek, ale Schneider ho vychytal. Senators nadále tlačili a hnali se za vyrovnáním. Schneider předvedl několik excelentních zákroků a podržel svůj tým. I díky střelecké nemohoucnosti se však šlo do šaten za stavu 1:2 ve prospěch New Jersey Devils.

Střely: 11-14

Průběh 2. třetiny

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Domácí si vytvořili tlak a Cory Schneider v bráně Devils doslova čaroval. Tlak vyústil až ve vyloučení Stempniaka, přesilová hra se však domácím vůbec nepodařila a Devils se vrátili do hry. Bohužel poté z ničeho nic přišel vyrovnávací gól. Zmatků v obraně využil Smith, který z dorážky překonal bezmocného Schneidera. Po vyrovnání se hra trochu rozkouskovala a přišly i první strkanice. Vyloučený byl po strkanici Smith a Matteau za hrubost. Ve hře 4 na 4 se málem domácí dostali poprvé do vedení. Proti byl ale znovu pozorný Schneider. Na druhé straně zklamal v zakončení Gionta – ten byl po zakončení tvrdě atakován, bohužel to neunesl a píchl Borowieckiho hokejkou. Dostal 5 + do konce utkání a Devils čekalo dlouhé oslabení. Druhá třetina skončila za stavu 2:2.

Střely: 20-28

Průběh 3. třetiny

Do třetí třetiny si domácí přinesli další 3 minuty přesilové hry a tak začali náporem. Už už to vypadalo, že Devils se ubrání, ale minutu před koncem přesilovky zaúřadoval Hoffman a prostřelil Coryho. Zbytek oslabení již Devils dohráli bez inkasovaného gólu a mohli se vrhnout do snahy o vyrovnání. V tom jim pomohl i Kyle Turris – ten byl ve 44. minutě vyloučen za hákování. Sens se však ubránili a hned na to skórovali počtvrté. Chris Neil zvýšil na 4:2. Ďábly jakoby čtvrtý gól položil a závěrečný tlak ne a ne přijít. Osm minut před koncem šel do bitky s Neilem Tootoo a i když prohrál, nabudil svůj tým ukázkově. Hned na to se totiž trefil Adam Henrique a Devils se dostali na rozdíl jediné branky. Bohužel hned na to přišel zbytečný faul. O’Neill vrazil na hrazení domácího hráče. 5 minut do konce utkání a Devils šli do čtyř. Oslabení hosté zvládli a vrhli se do útoku. A povedlo se ! 30 sekund před koncem Stempniak překonal Hammonda a poslal zápas do prodloužení !

Střely: 28-36

Průběh prodloužení

V prodloužení měl největší šanci cammalleri, ale protože Hammonda nepřekonal, tak se šlo do nájezdů.

Lee Stempniak (NJD) – proměnil

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Gelinas – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, O’Neill – Kalinin, Gionta, Matteau

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson, Borowiecki, Wiercioch, Ceci, Wideman, Cowen – Stone, Turris, Hoffman – Ryan, Zibanejad, Michálek – Lazar, Pageau, Chiasson – Neil, Smith, Prince

Rozhodčí: Tom Kowal, Brian Pochmara – Lonnie Cameron, Derek Nansen

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …