Peklo / Ohlasy / Schlemko a Kalinin o vítězném zápase s Buffalem (4:3)

Schlemko a Kalinin o vítězném zápase s Buffalem (4:3)

Hvězdami zápasu byli Adam Henrique a Mike Cammaleri. Ďáblové se ale dočkali významných představení také od obránce Davida Schlemka a centra Sergeje Kalinina. Schlemko vstřelil první gól v dresu Devils, když vyrovnával na 2:2. To přišlo po Kalininově nahrávce na Cammaleriho gól, Kalinin si tak připsal první asistenci i bod v kariéře NHL. Sergej Kalinin letos v létě opustil KHL a upsal se Devils jako volný agent. Do dneška odehrál šest zápasů bez bodu, jednou seděl jako zdravý náhradník.

Jasně, myslel jsem na to, že jsem nebodoval, ale vy musíte prostě dál pracovat a výsledky se pak dostaví,” řekl Kalinin a dál popisoval svůj bod, kdy obral jsem O’Reillyho a spěchal do branky. Vystřelil na brankáře Ullmarka a jeho vyraženou střelu doklepl do brány Cammaleri, “zkouším to na tréninku, většinou je to dobré, nacpat se do brány a jednoduše vystřelit.” Spoluhráči Kalininovi puk schovali jako připomínku na první bod v NHL.

David Schlemko podepsal s Ďábly smlouvu jako volný agent, během tří posledních sezon vstřelil jen tři branky, dohromady jich má deset za celou kariéru. Přesto se dnes proti Buffalu prosadil a významně přispěl k vítězství. “Pokaždé je příjemné skórovat, nejsem střelec, ale jsem rád, že to vyšlo, důležitá branka,” hodnotil Schlemko.

Ďáblové vyhráli čtvrtý zápas v řadě, ale stále nehrají tak, jak by chtěli. Musí se zlepšit. Především v disciplíně, protože za poslední tři zápasy odehráli patnáct oslabení. Buffalo se v početní výhodě prosadilo dvakrát, třetí branku vstřelili vteřinu po skončení jejich další přesilové hry. “Ano, v tom se musíme zlepšit, máme spoustu trestů za špatnou hru s hokejkou, není to úplně nejlepší scénář – bránit oslabení a doufat, že pak vstřelíme gól. Do úterý (zápas proti Columbusu) to musíme vypilovat,” poukázal Hynes na fakt, že Ďáblové mají úspěšnost oslabení pouze 72,4 % a dovolili soupeři 8 přesilových branek.

Eric Gelinas měl ve čtvrtek v Ottawě těžký zápas. Několikrát ztratil puk, což vedlo k inkasovanému gólu, ale trenér Hynes se rozhodl dát mu šanci na obrodu. Sice jej omezil pouze na necelých 10 odehraných minut a vyřadil jej z přesilové hry, Gelinas se mu však odvděčil kvalitní hrou a připsal si dva plusové body do tabulky pravdy. “Zjednodušil svou hru, rád jsem ho opět viděl dobrého. Dal jsem mu 10 minut na ledě, myslím, že to byl čas, který mohl zvládnout a nasměrovat se k lepším výkonům,” byl rád trenér Hynes.

Sabres neinformovali o zdravotním stavu levého křídelníka Evandera Kanea poté, co utrpěl zranění kolene po srážce s Davidem Schlemkem. “Myslel jsem, že to byla obyčejná srážka, ptal jsem se rozhodčího a ten mi řekl, že to vypadalo jako kdyby se naše nohy zaklestily. Doufám, že je v pořádku,” posílal pozdravy Schlemko.

zdroj: fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com, Bill Wippert

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?