Peklo / Reporty / Ďáblové proti Columbusu nevyužili několik šancí a prohráli

Ďáblové proti Columbusu nevyužili několik šancí a prohráli

Pátou výhru v řadě se hokejistům New Jersey bohužel nepodařilo přidat. V utkání s Columbusem sice byli lepší, ale dali jen jednu branku a svému soupeři podlehli.

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Ďáblové doslova vlétli na Columbus jako uragán a úvodních 9 minut nekompromisně svého soupeře válcovali. První střela Columbusu přišla až v polovině první třetiny. Celkově bylo vidět, že se hráči z Newarku snažili udržet trend a šli si za dalším vyhraným zápasem. Ve 12.minutě byl vyloučen Ťjutin a domácí měli výhodu přesilové hry, která se nesla ve znamení pokračujícího tlaku v obranném pásmu Columbusu. Krásnou akci předvedl Kalinin, který se uvolnil po pravé straně a stahovačkou se dostal až před Bobrovského, který jeho pokus zneškodnil. Celkově byla hra Devils přesná a rychlá. 45 vteřin před koncem první periody byl vyloučen René Bourque a hráči s ďábelským N měli možnost přesilové hry, která se přenesla do druhé části.

Druhá třetina začala přesilovou hrou, která nebyla využita a tak se Columbus ubránil. Na hře „Modrých kabátů“ byla vidět frustrace z neúspěšného startu NHL a chyby byly vidět skoro za každé situace. Rychlá a útočná hra Devils trochu polevila, ale stále byla vidět převaha. V polovině utkání zaváhal v obraně Jon Merrill a musel si pomoci nedovoleným zákrokem, což vyústilo v první dvouminutové oslabení New Jersey v dnešním utkání. Během ní si ale hosté nevytvořili žádnou akci na rozdíl od domácích, kteří dvakrát ujeli obraně a ohrozili tak branku, kterou hájil Bobrovskij. Koncem druhé části Blue Jackets změnili styl hry, začali více kombinovat a to jim přinášelo lehčí přechod do útočného pásma. Po vydařené přesilové hře ďáblů se pár vteřin před koncem druhé třetiny strhla před Bobrovským mela, kde Johnson narazil tvrdě do Gionty za seknutí do jeho lapačky. Oba si pak odešli odpočinout na trestnou lavici. Celkově hra v druhé třetině připomínala spíše krasobruslařskou show než hokej.

Třetí část začala hrou 4 na 4, která se po faulu Johna Moora proměnila v přesilovku Columbusu 4 na 3. Hráči z Newarku ovšem měli dobrou obrannou hru a všechny nepříjemnosti ustáli. Ve čtvrté minutě měl velkou šanci Lee Stempniak, který nedal do odkryté branky po nahrávce Cammalerriho. Následovaly pokusy Henriqua, Tlustého a Palmieriho, ale Bobrovskij byl bezchybný. Dokonce musel brankář hostí zachraňovat puk z brankové čáry po střele Andyho Greenea a teči Josefsona. Po nátlakové hře se uvolnil Campbell nahrál na modrou čáru Clarksonovi a dorážku do odkryté branky pečetil Jenner. 0:1! Neuběhla ani minuta a hosté se dostali díky rychlému gólu do dvoubrankového vedení. Tentokrát skóroval Atkinson po nahrávce Dubinského. 0:2! Celá hala Prudential Center náhle ztichla. Navíc ďáblové opět hráli oslabení díky faulu Johna Mooora. Tu nakonec využil hostující Hartnell 0:3!
Ďáblové se v přesilové hře 6 na 4 (Cory Schnieder byl odvolán z branky) nakonec dostali ke golu a Kyle Palmieri snížil na 1:3! Konec zápasu odehráli New Jersey Devils bez brankáře, ale nic se již neudálo a tak zápas skončil prohrou na domácí půdě 1:3.

New Jersey Devils 1:3 Columbus Blue Jackets
58. Palmieri (Tlustý, Zajac) – 50. Jenner (Clarkson, Campbell), 50. Atkinson (Dubinsky, Hartnell), 55. Hartnell

Střely 24:14 (8:2, 7:6, 9:6)

Tři hvězdy zápasu: 1. Sergej Bobrovskij, 2. Scott Hartnell, 3. Boone Jenner

Diváci: 12 847 (Prudential Center)

Devils: Schneider – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Gelinas, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, O’Neill – Kalinin, Gionta
Blue Jackets: Bobrovskij – Savard, Johnson, Murray, Goloubef, Prout, Ťjutin – Foligno, Dubinsky, Saad – Calvert, Karlsson, Jenner – Atkinson, Wennberg, Hartnell – Clarkson, Campbell, Bourque

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …