Peklo / New Jersey Devils / “Veľké sklamanie,” hovorí o zápase kapitán Greene

“Veľké sklamanie,” hovorí o zápase kapitán Greene

Diabli dnes odohrali zápas proti Modrokabátnikom z Columbusu, ktorí sú aj po dvoch výhrach za sebou naďalej na poslednom mieste Východnej konferencie. Domáci celok kontroloval priebeh hry prvé dve tretiny, ale Sergej Bobrovskij nekapituloval a nakoniec doviedol svoj tím ku výhre 3-1.

Boone Jenner a Cam Atkinson vsietili dva góly hostí v rozmedzí 35 sekúnd, čím zastavili víťaznú šnúru Diablov na štyroch zápasoch.

„Je to veľkým sklamaním,“ vyjadril sa o zápase kapitán tímu Andy Greene. „Hrali sme veľmi solídny zápas, pokým nebolo 11 minút do konca a potom sme si sami pokazili zápas. Musíme byť lepší. Myslím, že sme dovtedy hrali naozaj solídny zápas. Dali len prvý gól, čo je fajn, ale potom sa musíme vrátiť späť do hry“.

Diabli priestreľali súpera pomerom 24-14, ale ani to nestačilo na dva body. Počas prvých dvoch tretín dokonca súpera obmedzili na 8 striel a na strelecké pokusy domáci vyhrávali 29-10. Cory Schneider čelil 14 strelám, čo je najmenší počet striel, ktorý Diabli v tejto sezóne dovolili vyslať na ich bránu. V prvých ôsmich zápasoch sa táto cifra do konca nezastavila pod 20 strelami.

„Veľmi sa mi páčili naše prvé dve tretiny,“ povedal brankár Cory Schneider. „Boli to asi najlepšie dve tretiny, ktoré sme v tomto roku hrali. Bol to jeden z tých zápasov, že keby dáme prvý gól my, tak by bolo o zápase hneď rozhodnuté, ale ako prví skórovali oni a potom sme mali menší kolaps. Tretia tretina je určite sklamaním z mojej strany aj zo strany celého tímu. Myslím, že nie sme spokojní s výsledkom“.

Blue Jackets už stihli počas sezóny vystriedať trénera a bývalý kouč New Yorku Rangers John Tortorella má zatiaľ s novým tímom bilanciu 2-1-0. Columbus vyhral svoj prvý zápas sezóny proti Coloradu Avalanche v sobotu a dnes vyhral aj druhé stretnutie v rade.

Diabli stroskotali najmä na zlej hre v presilovej hre, počas prvých dvoch príležitostí neohrozili ani raz brankára hostí a počas tretej presilovky ich tri pokusy zlikvidoval Bobrovskij, ktorý sa ukázal najmä pri strelách Damona Seversona a Mikea Cammalleriho.

„Keď sa pozriete na prvú tretinu, tak sme mali šance aj v presilovke aj v hre 5-na-5, ale nevyšli. Musíme nájsť spôsob, ako dopraviť puk do brány, či je to v presilovke – mali sme niekoľko príležitostí, ale nepadlo to tam, ale v hre 5-na-5 sme mali tiež šance. Proste sa v týchto situáciách musíme viac snažiť,“ povedal tréner tímu John Hynes.

Prvý gól mohol prísť z hokejky domácich, keď Jacob Josefson tečoval puk , ale Bobrovskij puk stihol vyraziť hokejkou ešte pred čiarou. Druhá nebezpečná strela skončila na bránkovej konštrukcii, ktorú vyslal Eric Gelinas.

Diabli inkasovali po dorážke, keď sa k odrazenému puku dostal Boone Jenner, ktorý zaknihoval šiesty gól v sezóne.

„Pri prvej strele som urobil zákrok,“ vyjadril sa Schneider. „Cítil som kontakt s hráčom, ale musel to byť jeden z našich hráčov. Sledoval som záznam a myslím, že sa to muselo odraziť od korčule doprava ku Jennerovi“.

„V tretej tretine dobre pracovali a boli odmenení, my nie,“ pokračuje Schneider. „Nemôžem dostávať dva góly ako tomu bolo dnes. Myslím, že sme mohli reagovať lepšie“.

Hartnell upravil skóre na 3-0 strelou z ľavého kruhu, keď do konca zostávalo 5 minút a 13 sekúnd – hneď po vypršaní presilovky hostí. Za Diablov sa ako jediný trafil Kyle Palmieri, ktorý pri hre bez brankára využil presilovku, keď dorážal jednu zo striel domácich.

Diabli majú zatiaľ v novej sezóne bilanciu v Prudential center 1-3-1, pričom všetky prehry skončili zhodne pomerom 3-1. Prvá prišla proti Winnipegu Jets, druhá proti Nashville Predators a dnes to bola tretia prehra.

Vonku je ich bilancia kladná – 3-1-0, posledné tri zápasy na ľade súpera boli úspešné, a tak si môžu Diabli predĺžiť výhry na ľade hostí už vo štvrtok vo Wells Fargo Center proti domácej Philadelphii.

Čtěte také

Kouč Binghamtonu pevne verí, že sa Brett Seney môže stať úspešným profesionálom

Mark Dennehy prišiel do organizácie New Jersey Devils len nedávno a ešte nemal dostatok času na spoznanie všetkých talentovaných mladíkov farmárskeho celku z Binghamtonu, ktorých bude viesť od ďalšej sezóny. Našťastie, na farme bude hráč, ktorého pozná veľmi dobre. 50-ročný odborník sledoval z prvej rady, ako sa Brett Seney postupne zlepšuje a naberá správny smer …

Ďáble, co na to říkáš...?