Peklo / Binghamton Devils / Farma poskočila v divizi na třetí místo

Farma poskočila v divizi na třetí místo

Hokejisté Albany vylepšili statistiky z prvních kol nového ročníku a přidali k dosavadním třem získaným bodům rovnou čtveřici dalších, jež je vynesla do popředí Severní divize. Důležitá vítězství si záložní hráči organizace Devils připsali doma proti Portlandu a Binghamtonu.

Portland Pirates – Albany Devils 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. McFarland (Weegar, Gaunce), 36. McKegg (Wilson), 41. McKegg (Grimaldi, Gaunce), 60. McKegg (Simpson, Gaunce) – 9. Thompson (O’Brien, Mozík), 20. Pietila

Hokejoví zástupci Albany sice začali utkání na půdě Pirates ve velkém stylu, avšak do vítězného konce jej nebyli schopni dotáhnout. Domácí se ve druhé třetině probudili a jejich šance začaly přinášet efekt, který v předešlé fázi zoufale chyběl. Zkáza Devils byla dokonána během poslední dvacetiminutovky, kdy Greg McKegg dosáhl na hattrick a uhasil i poslední jiskřičky ďábelské naděje.

Albany Devils – Portland Pirates 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Boucher (Sislo), 38. Pietila (Helgeson, Gragnani), 45. O’Brien (Tropp, Scarlett) – 58. Matheson (Grimaldi)

Co se nepovedlo v Portlandu, dovedli Devils k dokonalosti jen o pár hodin později v útrobách Times Union Center. Hráči nosící červenobílou kombinaci byli nejspíše po dvaceti minutách mírně zklamaní, neboť i přes velké množství příležitostí na tabuli svítilo skóre 0:0, jenže vše se mělo brzy změnit. První trefu zaznamenal Boucher ve 30. minutě a ještě před sirénou jej v podobném duchu podpořil Pietila. Třetí část již dovolila hrozit také hostům, ti ovšem korigovali jediným gólem.

Albany Devils – Binghamton Senators 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Lorito (Sislo, Pietila), 35. Tropp (Boucher, Burlon) 47. Blandisi (Lorito, Gragnani) 53. Boucher (Gragnani, O’Brien) – 19. Puempel (Paul, Schneider)

Zatím nejlepší utkání sezóny odehrálo Albany s farmou Ottawy. Gólman Danis se nechal překonat pouze v jediném případě, od té doby však vynikal a zbývající projektily vychytal. Naopak O’Connor měl práce nad hlavu a nepopasoval se s ní dobře. Hokejisté Devils stálým a intenzivním tlakem, vyvíjeným proti svatyni Senators, dosáhli svého cíle a i s přispěním Matta Lorita, který odešel z duelu jako první hvězda s bilancí 1+1, si přivlastnili zasloužené dva body.

Albany Devils mají tedy nyní za sebou 6 zápasů, z nichž vylovili 7 bodů. Severní divizi aktuálně vládnou St. John’s IceCaps s 12 body a druhá příčka náleží mužstvu Toronto Marlies, jenž ztrácí na vedoucí pozici dva bodíky. Za těchto poměrů by farma New Jersey postupovala do play-off ze sedmého místa.