Peklo / Hlavní zprávy / “Má vždy hlavu nahoře a s pukem je hodně chytrý,” chválí Zajac hru Palmieriho

“Má vždy hlavu nahoře a s pukem je hodně chytrý,” chválí Zajac hru Palmieriho

Hokejisté New Jersey po domácí prohře s Blue Jackets zajížděli na led Well Fargo Center, kde své domácí zápasy hrají hokejisté Philadelphie Flyers. Letci šli koncem druhé třetiny do vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Vyrovnání zařídil Travis Zajac, který byl následně i u třetí branky Devils. Ďáblové si domů vezou plný počet bodů díky výhře 4:1. Devils díky skvělé třetí třetině zdolali domácí Flyers. Lví podíl na to měla také jiná lajna, než ta první. Trenér Hynes se poohlížel nad výkonem Palmieriho a Zajace.

“Tohle je součástí týmu, který prostě nalézá způsoby k vítězství,” pronesl kouč Hynes. “Minulé zápasy celek táhl Henrique s Cammallerim, nyní se toho zhostili Zajac s Palmierim. Našli jsme způsob, jak utkání vyhrát díky jiným hráčům. Jsme tým, u kterého to takhle musí fungovat. Musíme z ostatních hráčů dostat to nejlepší, dnes se to naštěstí povedlo,” pronesl kouč Hynes.

Na začátku třetí třetiny otáčel rodák z New Jersey, Kyle Palmieri skóre svižnou střelou z levého kruhu. Byla to vůbec první branka hokejistů z Newarku ve hře pěti proti pěti, kterou dal jiný hráč, než Henrique nebo Cammalleri.

“Bylo to velké úsilí. Vidíte hráče, který opravdu tvrdě maká, svým tělem blokuje nebezpečné střely a nakonec vše zakončí rozhodující brankou, což bylo krásné vidět. Skvělá práce od něj,” hodnotil povedený večer Kyle Palmieriho John Hynes.

Autor druhé branky Devils byl ve špatné pozici, tak zkoušel svou střelu umístit na druhou stranu a štěstěna mu přála.

“Byl jsem na opačné straně, na které jinak hraji. Nemohl jsem se tedy dostat do dobré pozice, odkud bych měl dobrý úhel na střelu. Tak jsem brankáře zkusil prostřelit na druhou stranu. A měl jsem štěstí,” popsal rozhodující moment utkání Kyle Palmieri.

Ještě větší klid vystřelil hostům o pár chvilek později Travis Zajac. Ten se v přesilové hře skvěle zorientoval před brankou a povedeným bekhendem upravil skóre na 3:1.

Je to velká výhra. Hlavně proto, že poslední zápas s Columbusem nám utekl mezi prsty,” začal autor dvou branek Zajac. “Budeme proti nim hrát ještě pětkrát, šestkrát během sezóny, a tak je dobré, když první utkání vyhrajete. Oni začnou mít nějaké pochybnosti, což je jedině dobře,” pokračoval zkušený útočník.

Nejmladší trenér v historii Devils pokračoval, jak to v kabině vypadalo poté, co New Jersey prohrálo utkání s Columbusem.

“Mluvili jsme o posledním zápase. Nebyli jsme spokojení s tím, jak utkání probíhalo a jak nakonec i skončilo. Vstup do tohoto zápasu byl ohniskem toho všeho. Myslím, že právě kvůli tomu naši hráči odvedli dobrou práci. Nevzdali jsme to, pořád jsme hráli dobrý hokej a naše hra se nám líbila. Když se vám ta hra líbí, tak se prostě musíte snažit u ní zůstat a ne se od toho odchýlit. A nám se to povedlo,” pronesl rázně John Hynes.

Kyle Palmieri měl asistenci u obou Zajacových branek. Nejdříve mu skvěle přihrál před prázdnou branku. Zajac popisuje chytrost svého spoluhráče.

“Vše, co jsem musel udělat, bylo mít hokejku položenou na ledě. Byla to skvělá přihrávka od Palmse. Má vždy hlavu nahoře a s pukem je hodně chytrý. Je dobré hrát s ním.”

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …

Ďáble, co na to říkáš...?