Peklo / Reporty / New Jersey vyloupilo Philadelphii!

New Jersey vyloupilo Philadelphii!

Ďáblové z New Jersey dokázali domácí prohru s Columbusem odčinit tim nejlepším možným způsobem – vítězstvím! Navíc se to podařilo na ledě Letců z Philadelphie, což má vždy silnější účinek.

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
Dnešní zápas se nesl v podobném duchu jako ten předchozí, Ďáblové si vytvořili úvodní tlak, který pečetili střelami Larssona, Gelinase a Stempniaka, která skončila na tyčce Masonovy branky. Brankář Flyers měl opravdu hodně práce, hokejisté New Jersey mu nedali šanci odpočívat. Větší šanci si Letci vytvořili až v 6. minutě, kdy tečovanou střelu od modré čáry Cory Schneider neviděl, ale plachtící puk dokázal zneškodnit. První pšilovou hru odehráli Devils bravurně, uzamkli domácí v jejich obranném pásku a ostřelovali jejich branku, ke střelám se dostali Zajac, Palmieri, Larsson, který nastřelil další tyčku. Hráči Philadelphie jakoby nemohli najít sami sebe, vyráběli spoustu chyb jejich hra byla spíše obranná. Cory Schneider musel krýt několik střel v průběhu 14. minuty, ale stav zůstal nezměněn. Koncem první třetiny se hosté dostali do přesilové hry, ale ani po střílení na soupeřovu branku se skóre nezměnilo a zůstalo bez branek.

Začátek druhé části zápasu se nesl ve velmi opatrném duchu. Sice měli hosté více ze hry a více střel, ale i přesto si oba týmy bránily území. Opatrná hra na obou stranách se projevila na záživnosti zápasu. V polovině periody zahákoval Schuttz a Ďáblové se mohli pokusit o změnu skóre v přesilové hře. Nestalo se tak a tak pokračovala hra v plném počtu. Asi největší šanci Devils si připravil Stephen Gionta ve spolupráci s Josefsonem a Palmierim. Ovšem Mason byl pozorný a šanci vychytal. Pět minut před koncem druhé části nahodil z pravé strany nevinně Luke Schenn puk na branku hostí a puk přes tři obránce prošel až za záda Coryho Schneidera. 1:0! Otevřením gólového zápisu se výrazně zrychlila hra a oba týmy začaly více útočit. Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny se hokejisté z Newarku dostali opět do přesilové hry a po skvělé kombinaci Tlustého a Josefsona, Palmieri nahrál před branku Zajacovi a ten dokončil vyrovnání. 1:1! Jon Merrill zahákoval a tentokrát si přesilovku zahráli hráči z Philadelphie. Během ní byl vidět nejvíce český útočník Jakub Voráček, ovšem se sirénou ohlašující konec třetiny se již nestalo.

Nástup do třetí části byl z pohledu hokejistů z New Jersey famózní. Nejprve v oslabení skvěle forčekoval Adam Henrique a po vyrovnání sil na ledě z levé strany ujel Kyle Palmieri a do horního rohu Masonovy branky zvýšil na 1:2! To evidentně hráče Flyers trochu rozhodilo, protože již podruhé v tomto utkání hráli na ledě v šesti a byli za to potrestáni dvěma minutami. V přesilové hře si puk vyměnili Josefson, Gelinas, Palmieri a Travis Zajac jej uklidil za záda brankáře Philadelphie. 1:3! Atraktivní podívaná nadále pokračovala se střeleckými pokusy z obou stran. Pět minut před koncem se do úniku dostal Stempniak, ale jeho střela mířila nad Masonovy branky. Konec periody byl ve znamení převahy hráčů Flyers, ale Ďáblové využívali nepřesných přihrávek a střel k přenesení hry mimo obranné pásmo. Letci dokonce zkoušeli hru bez brankaře necelé tři minuty, ale hráči s ďábelským „N“ na hrudi si pohodlně uhlídali gólový náskok a to i díky vstřelené brance kapitána Andyho Greenea do prázdné branky. 1:4!

Philadelphia Flyers 1:4 New Jersey Devils
36. L. Schenn (Lecavalier, B. Schenn) – 39. Zajac (Palmieri, Josefson), 42. Palmieri, 43. Zajac (Palmieri, Gelinas), 60. Greene

Střely 28:33 (7:13, 12:10, 9:10)

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Streit “A”, Schultz, Medveděv, Manning, L. Schenn – Raffl, Giroux “C”, Voráček – Read, Gagner, Simmonds “A” – Umberger, Laughton, B. Schenn – Lecavalier, VandeVelde, White

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko, Merrill – Cammalleri, Henrique “A”, Stempniak – Tlustý, Zajac “A”, Palmieri – Kalinin, Josefson, Tootoo – Gionta, O’Neill

Rozhodčí: L’Ecuyer, McCauley – Murchison, Pancich

Diváci:19 241 (Wells Fargo Center)

Zdroj obrázku: nhl.com, Len Redkoles

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …