Peklo / Preview / Ďáblové poprvé přivítají rivaly z Long Islandu

Ďáblové poprvé přivítají rivaly z Long Islandu

Právě dnes se odehraje první z celkově čtyř vzájemných utkání mezi Devils a Islanders. Trochu netradičně zápas začíná již v 1 hodinu odpolední, to znamená, že pro nás zápas začíná už od 18 hodin času našeho!

Historie
Historie Islanders je opravdu bohatá. Klub byl založen v roce 1972 a už po 8 odehraných sezonách se dočkal prvního Stanley Cupu a tím také klub odstartoval svá nejlepší léta v NHL. Stanley Cup dokázali hráči Ostrovanů ještě 3x obhájit, to znamená, že na svém kontě mají prvenství z let 1980, 1981, 1982 a 1983. Tímto ale zářná historie končí a další vysněný cíl se týmu dosáhnout nepodařilo. Po špatných letech, kdy byl tento tým spíše outsiderem celé soutěže, se v posledních dvou sezonách opět začíná vracet na výslunní a z týmu outsidera je opět konkurenceschopný tým bojující o play-off. Nejznámějšími hráči, kteří v týmu působili, byli například Mike Bossy, Pat LaFontaine, Bill Guerin, Trevor Linden, Miro Šatan nebo Žigmund Pálffy, který dokonce v letech 95 až 99 ovládl bodování týmu.

Aktuální kádr
Brankáři
Thomas Greiss, Jroslav Halák, Jean-Francois Berube – Ostrované zatím nemají jasnou jedničku. Pět utkání odchytal Greiss, čtyři Jaro Halák a jedno mladík Berube. Greiss i Halák jsou pro svůj tým jistotami – úspěšnost Greisse se pohybuje na 92 % a ta Halákova dokonce na 94 %.

Obránci
Johnny Boychuk, Travis Hamonic, Thomas Hickey, Nick Leddy, Brian Strait, Marek Židlický, Calvin De Haan –  obrana Ostrovanů hraje v téměř nezměněné sestavě v porovnání s loňskou sezonou. Odešel veterán Višňovský, nahradil ho však ex-ďábel Marek Židlický a z obrany tak vyzařuje velmi jistý dojem.

Útočníci
Josh Bailey, Steve Bernier, Eric Boulton, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck, Mikhail Grabovski, Nikolay Kulemin, Anders Lee, Matt Martin, Brock Nelson, Frans Nielsen, Kyle Okposo, Ryan Strome, John Tavares –  útok je taktéž nabytý jmény, která výdáme v dresu Isles pravidelně a sílu v útoku Ostrované taktéž mají. Najdeme zde také dva ex-ďábly – Steva Berniera, Erica Boultona – takže i pro ně, především pak pro Berniera, bude zápas zajímavý.

Změny v kádru
Odchody
Griffin Reinhart (Edmonton), Michal Neuvirth (Philadelphia), Matt Donovan (Buffalo), Kael Mouillierat (Pittsburgh), Aaron Ness (Washington), Dustin Jeffrey (Arizona), Brett Gallant (Columbus), Colin McDonald (Philadelphia), Harry Zolnierzyk (Anaheim), Kent Simpson (Stockton), Alex Mallet (Kalamazoo), Matt Carkner (Bridgeport), Lubomír Višňovský (Chicago), Tyler Kennedy (New Jersey), Michael Grabner (Toronto), Kevin Poulin (Tampa Bay), Mark Louis (Idaho), Louis Leblanc (Bratislava)

Příchody
Thomas Greiss (Pittsburgh), Kirill Petrov (Kazaň), Joe Whitney (New Jersey), James Wright (Zagreb), Justin Florek (Boston), Ben Holmstrom (Carolina), Bracken Kearns (St. Louis), Justin Vaive (Hartford), Louis Leblanc (Anaheim), Steve Bernier (New Jersey), Mathew Barzal (Seattle), Taylor Beck (Toronto), Matt Finn (Toronto), Christopher Gibson (Toronto), Carter Verhaeghe (Toronto), Marek Židlický (Detroit), Jean-Francois Berube (Los Angeles), Anthony Beauvillier (Shawinigan)

Aktuální forma Islanders
Islanders měli, podobně jako Devils, pomalejší vstup do sezony. Ovšem z posledních 8 zápasů dokázali 6x vyhrát, jednou prohráli a ve čtvrtek prohráli v prodloužení na domácím ledě s Carolinou. Ostrované jsou tedy na vítězné vlně a Ďábly nečeká nic jednoduchého. Tomu, že dnes uvidíme zajímavé utkání, nasvědčuje také statistika domácích a venkovních zápasů. Zatímco Islanders mají bilanci venkovních zápasů pozitivní 2-1-0, Devils naopak doma pokulhávají se statistikou 1-3-1 a tento negativní výsledek budou chtít určitě změnit.

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA DEVILS
Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Tlustý, Zajac, Palmieri – Kalinin, Josefson, Tootoo – Gionta, O’Neill

* * Start Tlustého zatím není zcela potvrzen kvůli zdravotním problémům. V případě, že by nemohl nastoupit, bude nahrazen jedním z dvojice Matteau/Farnham

TAK NEZAPOMEŇTE – V 18:00 ZAČÍNÁME! LET’S GO DEVILS!!!!!

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?