Peklo / Preview / Ďábly dnes čeká odveta proti Ostrovanům

Ďábly dnes čeká odveta proti Ostrovanům

Dnes v noci uvidíme odvetu sobotního utkání, ve kterém Ďáblové porazili Ostrovany 3-2 po samostatných nájezdech. Bude to tak druhý zápas mezi těmito týmy z celkových čtyř.

Kdo neviděl zápas samotný, ani čistě náhodou nestihl jeho highlight, má možnost napravit ve videu z posledního utkání níže! Především nájezdy byly v podání Devils parádní!

Mimo jiné dnes Ostrované nastoupí poprvé v alternativních černobílých dresech! A nutno dodat, že nevypadají vůbec špatně.

Alternativní dres Islanders
Alternativní dres Islanders

Historie
Historie Islanders je opravdu bohatá. Klub byl založen v roce 1972 a už po 8 odehraných sezonách se dočkal prvního Stanley Cupu a tím také klub odstartoval svá nejlepší léta v NHL. Stanley Cup dokázali hráči Ostrovanů ještě 3x obhájit, to znamená, že na svém kontě mají prvenství z let 1980, 1981, 1982 a 1983. Tímto ale zářná historie končí a další vysněný cíl se týmu dosáhnout nepodařilo. Po špatných letech, kdy byl tento tým spíše outsiderem celé soutěže, se v posledních dvou sezonách opět začíná vracet na výslunní a z týmu outsidera je opět konkurenceschopný tým bojující o play-off. Nejznámějšími hráči, kteří v týmu působili, byli například Mike Bossy, Pat LaFontaine, Bill Guerin, Trevor Linden, Miro Šatan nebo Žigmund Pálffy, který dokonce v letech 95 až 99 ovládl bodování týmu.

Aktuální kádr
Brankáři
Thomas Greiss, Jroslav Halák, Jean-Francois Berube – Ostrované zatím nemají jasnou jedničku. Pět utkání odchytal Greiss, čtyři Jaro Halák a jedno mladík Berube. Greiss i Halák jsou pro svůj tým jistotami – úspěšnost Greisse se pohybuje na 92 % a ta Halákova dokonce na 94 %.

Obránci
Johnny Boychuk, Travis Hamonic, Thomas Hickey, Nick Leddy, Brian Strait, Marek Židlický, Calvin De Haan –  obrana Ostrovanů hraje v téměř nezměněné sestavě v porovnání s loňskou sezonou. Odešel veterán Višňovský, nahradil ho však ex-ďábel Marek Židlický a z obrany tak vyzařuje velmi jistý dojem.

Útočníci
Josh Bailey, Steve Bernier, Eric Boulton, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck, Mikhail Grabovski, Nikolay Kulemin, Anders Lee, Matt Martin, Brock Nelson, Frans Nielsen, Kyle Okposo, Ryan Strome, John Tavares –  útok je taktéž nabytý jmény, která výdáme v dresu Isles pravidelně a sílu v útoku Ostrované taktéž mají. Najdeme zde také dva ex-ďábly – Steva Berniera, Erica Boultona – takže i pro ně, především pak pro Berniera, bude zápas zajímavý.

Změny v kádru
Odchody
Griffin Reinhart (Edmonton), Michal Neuvirth (Philadelphia), Matt Donovan (Buffalo), Kael Mouillierat (Pittsburgh), Aaron Ness (Washington), Dustin Jeffrey (Arizona), Brett Gallant (Columbus), Colin McDonald (Philadelphia), Harry Zolnierzyk (Anaheim), Kent Simpson (Stockton), Alex Mallet (Kalamazoo), Matt Carkner (Bridgeport), Lubomír Višňovský (Chicago), Tyler Kennedy (New Jersey), Michael Grabner (Toronto), Kevin Poulin (Tampa Bay), Mark Louis (Idaho), Louis Leblanc (Bratislava)

Příchody
Thomas Greiss (Pittsburgh), Kirill Petrov (Kazaň), Joe Whitney (New Jersey), James Wright (Zagreb), Justin Florek (Boston), Ben Holmstrom (Carolina), Bracken Kearns (St. Louis), Justin Vaive (Hartford), Louis Leblanc (Anaheim), Steve Bernier (New Jersey), Mathew Barzal (Seattle), Taylor Beck (Toronto), Matt Finn (Toronto), Christopher Gibson (Toronto), Carter Verhaeghe (Toronto), Marek Židlický (Detroit), Jean-Francois Berube (Los Angeles), Anthony Beauvillier (Shawinigan)

Aktuální forma Islanders
Ďáblové měli od posledního zmiňovaného utkání s Isles volno, Ostrované však ještě v neděli hráli další zápas, doma proti Buffalu. Toto utkání ale taktéž nezvládli a neodnesli si z něj ani bod po prohře 1-2. Po druhé třetině Isles dokonce vedli 1-0, dvěma góly ve třetí části však Sabres obrátili stav ve svůj prospěch, když se trefili bývalí hráč Isles Matt Moulson a Reinhart. Na video z tohoto utkání se můžete podívat taktéž níže.

Dnes svému týmu opět nepomůže kapitán John Tavares, který nemůže nastoupit už do třetího zápasu za sebou kvůli chřipkovým příznakům.

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA DEVILS
Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko, Gelinas – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Kalinin, Zajac, Palmieri, O’Neill, Josefson, Tootoo, Farnham, Gionta

TAK NEZAPOMEŇTE – V 1:00 ZAČÍNÁME! LET’S GO DEVILS!!!!!

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?